Під пресом
Запропонували написати кілька речень, чому цензура є небезпекою. Думав пару днів аби не потрапити в тенета наявних кліше... Кількома реченнями не вийшло.
орли могильова в дєствії чи театр та провокація проти чесних ментів
Журналіст завжди має про що розповісти, що показати або написати, Громадянин завжди послухає, прочитає і подивиться роботу журналіста, але зробить власні висновки. Тому журналіст це місія але професія, а громадянин обов'язок та схильність.
На мій погляд, кращі журналісти заробляють гроші тому що першими знаходять або інформацію, що ховають від людей, або знання, які навмисно спотворюють.
Журналіст вміє ємко подати будь-яку нібито просту подію, що чіпляє людей.
Все інше – піар? Так! Утім хороший публіцист чи документаліст може піарити ідеї, які йому близькі, а не бути пропагандистом чужих комплексів або схем спотворення правди. Такий вид піар-журналістики має назву – редакційна політика. І це теж має право на існування.
Опоненти далі кажуть: "правд багато, в кожного – своя". Частково це твердження правдиве. "Бо в кожного – своя" з'являється винятково через культурні, виховні, релігійні, а головне стереотипні нашарування.
Істина з наукової точки або є або то не істина, тому наявність в суспільстві "різних правд" – чесних і не спотворених, дозволяють кожній людині окремо і особисто формувати власну правду.
Саме цим я пояснюю, що цензура, джинса і заборона на інформацію є найбільшим суспільним злочином, бо тоді творяться і ховаються інші злочини. Спотворення або заборона потрібної інформацію унеможливлює свідомий вибір людини, зменшує знання. А головне – знищує довіру людини.
Чи є інформація, яку слід приховувати? Я такої не знаю, це означає що хтось ставиться до інших людей як до рабів, що не гідні знати "таємниці просвітлених" або еліти. Знання про загальні процеси та події мають бути рівно доступними для всіх – це і є суспільно важлива інформація. Цензура, джинса і заборона на інфу – це крок до інтелектуального рабовласництва.
Лише порнографія, натуралізм вбивств та розтинів треба подавати без травм для психіки підлітків, а повага до інших, ніж ти є сам соціальних, релегійних, етнічних та інших груп має щепитися людині у родині: і журналісту і не журналісту.