23 листопада 2013, 17:37

Сценарії розгортання політичної кризи.

В принципі, ще є маленька надія на оптимістичний результат у Вільнюсі. Меркель таки переконує Путіна не втручатися, Захід вимінює Україну у Москви на якусь Сирію, Арктику чи ще там щось. Берлін із Вашінгтоном нарешті називають солідну суму економічної підтримки, і Угода таки підписується. Для широкої публіки все пояснюють лише багатотисячними мітингами українців, які і так реально стануть аргументом у переговорах політичних гравців.

Проте більш вірогідним є протилежний сценарій, і тут уже можна передбачати технології основних учасників на кілька місяців наперед.

Для опозиції моделлю повинна стати акція "Україна без Кучми" – тобто генеральні маневри перед президентськими виборами:

- Максимальна мобілізація населення, обкатка механізмів організації масових заходів, взаємодії польових підрозділів. Оскільки народ реально накручений і обурений, можна наганяти максимум пафосу, плутати Асоціацію і членство, вільну торгівлю і безвізовий режим – побільше емоціо, зараз не до раціо. Прив'язати поняття "перемога опозиції – підписання Угоди – всезагальне щастя"

- Апробація мобілізації через соцмережі, вірусні ролики "У вас украли Європу", формування баз даних активістів.

- Вождям опозиції не сваритися хоча би зараз – за черговість виступів на мітингах і за кількість партійних прапорів. Демонстрація єднання.

- Відмовитися від проплачених масовок. Зараз люди виходять за ідею, і цей тренд реально утримати.

- Виведення в пріоритет порядку денного і загалом виборчої кампанії питання ставлення до Євросоюзу і європейської інтеграції.

- Блокування засідань Верховної Ради, різкі заяви сесій місцевих рад, заклики до позачергових виборів Президента.

- Важливим результатом може стати перехоплення симпатій тих сегментів електорату, які розчаровані реверсом.

- Вийти з акції після можливої відставки Азарова та інших кадрових рішень влади і спокійно увійти у новорічні свята.

Для влади першочерговим завданням є перехоплення ініціативи, ба якщо пауза затягується, власні підрозділи і союзники почнуть тікати вже зараз:

- Отримати від Росії побільше бонусів одразу – нові ціни на газ, кредити, інвестиції.

- Продемонструвати швидкий позитивний ефект для населення: ріст соціальних стандартів у бюджеті-2014, перспективи постійного їх зростання, здешевлення енергоносіїв, нові масштабні російські замовлення для українських підприємств.

- Призначити винних за зрив євроінтеграції. Звільнити до прикладу прем'єр-міністра, кількох міністрів, заодно влаштувати розбір польотів за невиконання Національного плану дій.

- Проєвропейській фракції всередині влади говорити про євроінтеграцію з таким же пафосом, як і опозиції.

- Відволікати увагу від євромайданів. Виводити в порядок денний питання нових реформ, боротьби з фашистами, а найбільш оптимальні теми – посадки високопосадовців-корупціонерів та розкуркулювання олігархів.

- Розпочати підготовку польоту українського космонавта на російську станцію, широко висвітлити візити українських делегацій в Сибір, Арктику – для переговорів про нові контракти та спільні проекти.

- Проведення радикальних реформ із швидким видимим результатом – подолання низової корупції, спрощення системи адмінпослуг тощо.

Сценарії поведінки Заходу будуть залежати від того, чи зберігається шанс на підписання угоди з цією владою України, і відповідно від того, наскільки високо оцінять шанси нинішньої опозиції на прихід до влади.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії безпеки для України – НАТО, ЄС, двосторонні та регіональні союзи

Україна потребує військової допомоги та гарантій безпеки з боку країн-союзників для стримування Російської Федерації в цій війні на після її закінчення...

Чи вдасться повернути біженців до України і розвинути зв'язки з "новою діаспорою"?

Питання біженців з України у країнах Заходу залишається актуальним від початку повномасштабного вторгнення РФ 2022 року. Масштабне переселення з території України мільйонів людей створює стратегічні проблеми соціального, економічного, демографічного характеру для майбутнього нашої держави, що обумовлює формування політичного дискурсу повернення Українців на батьківщину, який зараз стає все більш популярним...

Гарантії безпеки та країна-фортеця

Навколо Києва посилено будуються фортифікації, це візуально помітно при подорожах особливо у північному напрямку. Робота проводиться масштабна і капітальна, з використанням важкої будівельної техніки, великої кількості бетону та металу...

Безпека, євроінтеграція і відновлення – виклики для аналітичних центрів

Українська держава перебуває на етапі масштабних трансформацій. Повномасштабна війна змінила пріоритети суспільства, висунула нові вимоги до економіки та до державного управління...

Мир в Україні стане основою для післявоєнної архітектури безпеки в регіоні.

Посол Великобританії в НАТО Девід Куоррі заявив, що Україні не варто сподіватися на суттєвий прогрес у питанні членства на саміті НАТО у Вашингтоні...

Оборонні закупівлі мають стати прозорими і ефективними

Під час війни ставлення суспільства до можливої корупції ще більш жорстке, особливо прискіплива увага – до закупівель у сфері оборони. Скандальні журналістські розслідування привели до значного резонансу, кримінальних проваджень та кадрових рішень...