Схеми остаточного переділу активів України.
Стратегічний план і кінцева метк корупції Януковича була вже неодноразово описана різними авторами. На першому етапі президенства Янукович був змушений "дякувати" олігархам за підтримку, паралельно за допомогою наставників виростив групу "сімейних", через рік президенства ця група почала підгрібати під себе всі можливі корупційні та комерційні потоки в країні. Мрією Януковича було стати найбагатшим олігархом країни, і наступні вибори проводити за свої кошти, щоб потім нікому не дякувати. Зібірані на системній корупції кошти вкладалися в тому числі в українські боргові зобовязання, за них планувалося провести велику приватизацію. Досить скоро мала пройти приватизація сільськогосподарських земель. Янукович планував свою діяльність мінімум на 20 років: 2 терміни для себе і два потім для сина, хоча можливі інші варіанти.
В останні два роки в країні відбулися кардинальні зміни, в основному щодо прізвищ очільників держави та кінцевих бенефіциарів корупційних схем. Глобальний же план залишається таким же. Надзавдання керівників влади – навічно закріпити своє елітне становище в країні, зробити свої капітали спадковими і захищеними, не залежати від електоральної ситуації та зміни облич у Кабміні. Спадкові сімейні клани давно вже керують реальними процесами в країнах західної демократії, якщо вірити конспірології. От і наші "младоурки" мріють увійти в елітний світовий клуб. Технологія для цього може бути виявлена все тими ж методами конспірологічного аналізу:
Проводиться концентрація кешу шляхом консолідації корупційних потоків. Для оперативного управління створюється "семибаригщина" за аналогом історично відомих семибоярщини та семибанкірщини.
Переділ власності менш вдалих конкурентів. На першому етапі в обмін на амністію було експроприйовано частину активів колишньої влади. Саме тому ніхто з очільників чи менеджерів режиму Януковиича не був засуджений. Корупційні схеми переформатовано під нових замовників.
Концентрація правоохоронного та судового ресурсу для віджиму активів у олігархів, цей етап реалізується якрах зараз. Мета – завалити створення нових незалежних антикорупційних органів, залишити старі слухняні і залежні структури. Навіть спроба забрати у парламенту права звільняти Генпрокурора – з цього ж плану. Для полегшення процеедур віджиму приймаються драконівські закони, які дають надмірні повноваження правоохоронним органам по арешту активів, не зважаючи на презумпцію невинності чи захист приватної власності.
Приватизація стратегічних підприємств за демпінговою ціною в умовах економічної кризи та військової агресії. Для цього будуть використані спеціальні умови приватизації, корупційні капітали та кредитування власних банків. Банківський сектор зачищається від конкурентів інструментарієм слухняного НБУ. Російські капітали усунуті від конкуренції у звязку з військовою агресією. Західні капітали вже зараз відкривають інвестиційні фонди, зондують грунт. Ви думали, це ознака оздоровлення української економіки? Це більш схоже на збори шакалів навколо хворого слона.
Приватизація землі сільськогосподарського призначення за такою ж схемою.Перенесено на рік для накопичення достатніх ресурсів. Нещасна країна з розрушеною економікою не може постачати такий же корупційний потік, як у 2012.
Амністія капіталів і власності. Повинна підвести риску під періодом первинного накопичення капіталу, і закріпити розподіл країни між кількома сімями.
Конституційна реформа для формування економічного, правового і політичного захисту новоутвореній системі розподілу країни.
В принципі, країна по великому рахунку потребує стабільності. Від обговорення хто у кого більше украв і хто перший почав – вже пора би переходити до спільної роботи на благо громадян і на збільшення валового продукту. Проте, викликає сумнів щодо здатності саме цих персонажів, "семи бариг", до перетворення в українських рокфелерів і карнег. Якщо вони зараз накопичують капітали такими методами, то можна змоделювати їх стиль поведінки і після амністій. "Любі друзі" та бариги не можуть претендувати на те, щоб стати спадковими елітами. Подивіться, як британські еліти виховують нового короля: він воює в Афганістані, займається благодійністю, влаштовує зоряний шлюб, йому довіряють мільйони.
Рожева ж мрія наших корупціонерів закінчиться банально: відставки з імпічментами, зневага громадян, втрата капіталів, ганебна втеча за кордон, приниження перед новим притулком, заочні вироки та пошуки заспокоєння в запоях.
І завдання суспільства – щоб наступні правителі вже були хоч зовні схожі на справжню еліту.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.