Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Потрібно боротися з корупціонерами, а не парламентаризмом.

02 грудня 2016, 16:21

"Плівки Онищенко" перелякали купу корупціонерів та викликали жваву дискусію в мережі. Проте, зверніть увагу: чому саме зараз пішов викид і чому лише в аспекті підкупу депутатів з боку команди Президента? Всі учасники ринку знають, що головні корупційні потоки проходять не через парламент: це держзакупівлі, митниця, газ, правоохоронці, суди.

Рада останнім часом дискутує архіважливі питання захисту пінгвінів Антарктиди чи тонкощів моральної орієнтації. Коаліції немає, більшості немає, явки немає, приймаються лише вічнозелені консенсусні питання з кнопкодавством та і то з восьмого разу. Кармі явно не на користь. І лише під прийняття кадрових питань чи чогось серйозного оголошують мобілізацію та збирають голоси. От про такі факти скупки голосів і пішли зливи чуток і погрози оприлюднення плівок. Де збирати голоси – і так усі знають. Немає змісту підкупати Радикальну партію: свою позицію по особливому статусу в Конституції, Шокіну чи по кандидатурі Луценка фракція оголошувала одразу і не змінювала. Те ж стосується інших ідеологічних депутатів із послідовною позицією. Відповідно, домовляються із олігархами та мажоритарниками.

Досвід показує, що подібні звинувачення випливали періодично, і ніколи не приводили до юридичних насідків. "Амбарна книга" розтягнута на сторінки і захована для компромату, відео Пасенюка, аудіо Забзалюка – все було елементами політичної гри, але не юридичного процесу. Аудіо- та відеофіксація без санкції – не приймається як доказ у суді. Проте, такі записи проясняють особливості владної корупції тим, хто до цього сумнівався.

Останнім часом на цю Раду іде системна атака. І мета зрозуміла – ця Рада неслухняна і не хоче голосувати за особливий статус ОРДЛО, амінстію та іншу капітуляцію. Нова Рада, як показує моделювання на основі свіжої соціології – може і проголосувати. Отож, мета – дострокові вибори. На це спрямовані і замовні мітинги, і скандал із спробою підвищити зарплату депутатам, на це спрацювало електронне декларування. І ось тепер – корупційний скандал, після якого рейтинг Ради повинен упасти нижче нуля. Посадити нікого не посадять, але пошатати можна сильно.

І Захід цього разу не прикриє. В Панаму вивезли цілу купу борців з корупцією, озброїли панамськими документами, та порадили ні в чому себе не обмежувати в пресингу фігурантів. Фігуранти всіх уже дійсно приутомили своєю жадібністю, брехнею та нездатністю дотриматися елементарних обіцянок. Та ще і з Трампом вляпалися, обіцянкам загубити сторінку Манафорта з амбарної книги також уже не вірять. Новим антикорупційним органам уже винесено останнє панамське попередження: якщо і далі звітуватимете пійманими мегакорупціонерами із хабарями по 5 тис. баксів – прикривати вас більше не будуть. Знайдуть більш нарваних. А фігурантів при потребі додавлять іноземними ордерами

Чи правда те, про що вже наговорив Онищенко? Ну ми ж і так знаємо і бачимо. Чи розкаже він про інше: у кого купив посаду міністра, як ту посаду використав? І з ким координує дозовані викиди зараз? Навряд чи скаже. Чи схаменуться названі персонажі? По ходу ні, зараз намагаються перебити інформаційну хвилю, розганяють якісь незграбні тези. Капітали, сім'ї і собачок вивозять подалі, хто раніше не додумався.

Якщо еліти не усвідомлять зовнішню загрозу і свою відповідальність і не змінять ставлення до країни – капут прийде не тільки їм чи парламентаризму. Антикорупційним органам може пора вже ловити корупціонерів а не один одного? Публічних коментаторів політична відповідальність також стосується. Зважуйте наслідки кожного кроку хоча би на пару ходів наперед.

З понеділка ростиме ринок попкорну в Україні. Пресуха Онищенка, демарш п'ятої колони в Раді, нові заяви Януковича, масовка під Радою (ринок тітушок також на бичому тренді), правильні акценти в заточених медіа. Владна більшість пропонує навіть закрити Раду на канікули на місяць, одразу після прийняття бюджету. Причини треба лікувати, а не симптоми.

powered by lun.ua
Коментарі — 33
sidor _ 02.12.2016 18:48
IP: 77.52.3.---
....ця Рада неслухняна і не хоче голосувати за особливий статус ОРДЛО, амінстію та іншу капітуляцію...

бачите, яка ж педерастия коється у нинішній Раді. Самі ж проголосували у першому читанні – і тут же перевзуаються і кажуть шо нинішня Рада не хоче голосувати а наступна буде з агентів Кремля та проголосує "за".
Товарисч Попов, ви чи зніміть хрестик чи труси натягніть...

То, що виломипроткнуту (і не тільки) профуру Льовочкіна купив Главкондітер – це тільки сліпий не бачить, але якщо Оніщенко опублікує компромат на Главкондітера – там спливе и ваша главпрофурсетка, а це такий удар по вашолу єлекторальному сілосу буде – можете і в наступну Раду не попасти...
Олександр Перебийніс _ 02.12.2016 18:30
IP: 104.199.22.---
"Немає змісту підкупати Радикальну партію: свою позицію по особливому статусу в Конституції, Шокіну чи по кандидатурі Луценка фракція оголошувала одразу і не змінювала" Ах-ха-ха! А по голосуванню за бюджет-2016? "Радикальна партія відмовляється голосувати за ганебний бюджет...", "Олег Ляшко пояснив, чтому радикальна партія проголосувала..." Шалави продажні.
Максим Чарушниковв _ 02.12.2016 17:40
IP: 46.211.66.---
Трамп не буде захищати чи прикривати корупціонерів, бо впаде рейтинг США.

Перевибори в Україні навесні 2017 з новим ЦВК і новим законом про вибори без мажоритарки.

І всєго дєлов.
Дмитро Болгаренко _ 02.12.2016 17:39
IP: 91.232.238.---
Система неистребима... и "небесная сотня " полегла зря. Надо менять "колею "...
informer _ 02.12.2016 17:30
IP: 104.199.68.---
из этой статьи понятно только одно – ляшко резко не хочет идти на перевыборы (или если таки придётся идти – поселить в головы избирателей мысль о том, что он денег не брал и брать не будет)

прошлый раз было 12% идиотов из проголосовавших- интересно – количество таковых неизменно?
hrim _ 02.12.2016 17:24
IP: 193.93.217.---
Ігор Попов: "... Рада останнім часом дискутує архіважливі питання захисту пінгвінів Антарктиди чи тонкощів моральної орієнтації. Коаліції немає, більшості немає, явки немає, приймаються лише вічнозелені консенсусні питання з кнопкодавством та і то з восьмого разу..."

Хто ж бореться з парламентаризмом як не парламентарі?
Robert Bruce _ 02.12.2016 16:52
IP: 104.199.47.---
Чергова депутана пише, що інші мають робити. А його вілла з краю...
руслан49 _ 02.12.2016 16:41
IP: 37.53.227.---
Треба ходоків до Президента перевіряти щупами в передницю і в задницю, чи бувало не заховали магнітофон.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter