Чому мітинги, залякування ЗМІ та журналістів ніколи не варто використовувати в інформаційному протиборстві?
Нажаль бачу, що досить велика кількість людей не розуміє ні як працює інфопростір, ні як ворог задзвичай використовує помилки в інфопросторі по відношенню до ЗМІ/журналістів (чи навіть тих, хто лише себе так називає) в гібридний війні.
Наведу декілька найбільш відомих помилок.
1. Публікація списків іноземних журналістів призвела до (можливо організованого самими кремлеботами) залякування іноземних журналістів (після чого їм телефонували російскі канали і просили надати інтервью про "залякування з боку українських націоналістів"). Пізніше з'явилася нота протесту послів G7, які вимагали прибрати списки, та досі лунають звинувачення з боку журналістських організацій та західних урядовців (на жаль інколи не безпідставних) на адресу української влади в недостатньому захисті журналістів. Пізніше владу звинувачували вже у вбивстві Шеремета (нерозслідуванні вбивства) і ось нещодавно нацгварійця Марківа засудили до 24 років за нібито причетність до вбивства Рокеллі (хоча доведено, що він точна не стріляв). Якщо проаналізувати, – все це частки одного ланцюга, які підтримають наратив Россії "українскі націоналісти нападають на журналістів"
2. Будь який прихід слідчих СБУ в офіс "Strana.ua" тільки збільшував їх рейтинг та вплив. І зараз вони впевненно тримають позицію в топ-10 суспільно-політичних ресурсів. Наратив ці дії слідчих підтримували ще гірший: "українскі спецслужби переслідують незалежні ЗМІ"
3. Мітинги під "НьюсВан" вже навіть після того як канал відмовилися від трансляції телемосту, призвели до того, що канал отримав підставу зробити чергову заяву "націоналісти залякують журналістів", а середній перегляд вчорашньої програми Малахова на ютьюб з Украіни мабуть побив всі рекорди (при тому що програма була абсолютно трешова)
4. Мітинги та жорсткі заяви в бік "112" закінчилися тим, що провокація з обстрілом (враховуючи використану зброю та відсутність реальних пошкоджень, досить вирогідно, що це були саме проросійскі стрілки) отримає розголос в ЗМІ та згадування у звітах міжнародних та журналістських організацій. Звернули увагу, як вдало на фото обстрілу потрапляє логотип каналу?
Ну і найголовніше п.3 та п.4 дозволить Опозиційній Платформі/За життя зайвий раз мобілізувати свій електорат і збільшити свої відсотки на парламентських виборах за тиждень. Особливо сумно, що мітинги з вимогами дотримуватися умов ліцензування та робити подання в суди дійсно слід робити, але не під каналами, а під НацРадою або судами, якщо вони приймають незаконні рішення або бездіють.
Дуже сподіваюся, що всі, хто має зробити висновки, їх зробить
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.