Мадагаскар: геопоетика утопiї
Друг спитав, чи можу допомогти поширити інформацію про подію. Роблю це з особливим задоволенням, оскільки подія неабияка, а її автор – людина непересічна: йдеться про виставку фоторобіт письменника, дослідника та журналіста Ігоря Сiда, зроблених пiд час останніх екологiчних подорожей Мадагаскаром. (А доки фотовиставку про Мадагаскар не відкрито – екстремальне фото з нашого континенту: битва за Жовтневу лікарню).
Бiолог за фахом, Ігор Сід уперше вiдвiдав Мадагаскар в наукових експедицiях ще на початку 90-х, i з того часу став знавцем iсторiї, культури та природи Великого острову. З часiв перших вiзитiв до цієї унiкальної країни, він був iнiцiатором цілої низки кримських, африканських та iнших "пiвденно-орієнтованих" проектів, здійснених в рамках "Кримського геопоетичного клубу", "Клубу друзів Мадагаскару" та проекту Africana.ru.
Те, що сучасний світ давно існує на розтяжці не тiльки "Схід – Захід", а й "Північ – Південь", очевидно. Очевидною є потреба у базових iнтеллектуальних зусиллях для цього адекватного розуміння сучасності. Пiвдень виникає в життi рефлексуючої Пiвночi як осереддя, з одного боку, матерiальної бiдностi та соцiальної напруженостi, що погрожують потенцiйним полiтичним чи екстремiстським вибухом, а з iншого боку – природних багатств та біологічної різноманітності, щирості людських відносин та взагалі близькостi до природи, що справляють враження земного раю.
Для осмислення як сучасної культуртрегерської діяльности, пов'язаної з "географічним утопізмом", так і тематики літературоцентричних мандрів, Сід використовує категорію геопоетики, – яку принципово протиставляє геополітиці, вважаючи останню ворожою людині доктриною.
Ще одна тема, про яку йтиметься на вернiсажi – сучасна українська культура, оскiльки протягом останнього десятилiття автор виступав також як перекладач та промоутер нової української лiтератури в Росiї.
Таким чином: фотопроект Ігоря Сiда "Мадагаскар: геопоетика утопiї" – дещо iронiчна спроба намітити черевату продуктивною напруженiстю проблематику, пов'язану з тяжінням європейської культури на південь.
Відкриття 20 березня о 18.00 у Галереї мистецтв ім. Олени Замостян Національного університету "Києво-Могилянська академія". Адреса: м. Київ, вул. Іллінська, 9, Культурно-мистецький центр Києво-Могилянської академії, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян (вхiд – на перехресті вул. Іллінської та Почайнинської). Тел. 425-2154, e-mail: kmc (at) ukma.kiev.ua. Галерея працює з 11:00 до 19:00 щоденно, крім неділі та понеділка.
Виставка триватиме до 16 квітня.
Для читачів блогу, які не зможуть відвідати, буде невеличкий фотозвіт.
Екшену, як біля Жовтневої, щоправда, не обіцяю.
Але на Мадагаскарі є інші переваги. Завітайте.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.