2 грудня 2011, 19:43

європейська деградація

підписання єс угоди з режимом хоча б і у формі ратифікації як протидія російській загрозі – це чи не найгірший з можливих сценаріїв, бо позбавляє україну решток антисовкового імунітету. приблизно з таким самим успіхом під час російської агресії проти грузії можна було саміт єс провести у цхінвалі, а угоду про асоціацію ратифікувати з кокойти.

нема сумнівів, що росія здійснює безпрецедентний в історії східної політики єс тиск на україну. адже розвиток україни за стандартами єс є водночас більш реальною та менш очевидною загрозою для російського неоімперіалізму, ніж нато. але ж відомо, що прагненням далеко не завжди відповідають можливості. так от реально втілити свої неорадянські прагнення щодо україни росія не може.

хоча б тому, що режим януковича практично повністю монополізував цю функцію і єдина принаймні сьогодні структурна відмінність ситуації в білорусі – зовнішній контроль газотранспортної системи. все можливе, що відчуття культурної вторинності дозволило режиму януковича віддати режиму медведпутіна без наслідків для стосунків з олігархічними спонсорами банкової, вже віддано.

підписання ж угоди про асоціацію з таким режимом має приблизно стільки ж спільного з європейською інтеграцією, як "суд" над тимошенко – з верховенством права, а "конституційна реформа" – з європейським парламентаризмом.

звісно, мені імпонує бажання європарламентарів допомогти реформувати країну. але визнання тиску росії на разі виявляється єдиною суттєвою іновацією політики щодо україни. політики, яка втім жодним чином не здатна змінити тенденцію сповзання україни у постсовкове болото. укладання ж угоди єс з офіційним києвом вміст неосовку в новколишній дійсності лише збільшить.

проблема в тім, що все це вже було. венеціанська комісія вже допомагає узурпаторам реформувати узурповане конституційне поле україни. якісна зміна стратегії в цій частині вимагала б реформу самої комісії з метою усунення очевидного конфлікту інтересів. єс вже реформували судову систему і отримали найчесніший печерний суд у світі. єс вже допомагали залучати інвестиції, реформувати кордони ітеде.

визнання так званим форумом так званого громадянського суспільства східного партнерства легітимності режиму януковича – ще недостатня підстава укладати з ним угоду, підсилювати його легітимність, зменшувати шанси реальних реформ та європейської інтеграції країни.

механізм призупинення дії угоди в ситуації порушення базових принципів – мертвому припарка, адже більшість базових принципів вже порушено. в цих умовах найкращий спосіб призупинити – відтермінувати угоду до відновлення в країні легітимних представницької, виконавчої та судової гілок влади.

ps. накрайняк, можна підписати з лупаном.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...