20 березня 2012, 16:24

"Бензин ваш – ідеї наші" Або як уряд захищає народ від МВФ

У ставленні влади до МВФ пройшов корінний злам. Нещодавно МВФ був рятівником. Кожен його транш чи навіть обіцянка траншу, подавалися з такою помпою, ніби влада ті гроші заробила, а не виклянчила.

Аж тут і віце-прем'єр Сергій Тігіпко визнав, що переговори України і Міжнародного валютного фонду зайшли в глухий кут.

За його словами, причина одна: "підняття тарифів, інших проблем у нас не залишилося. Ми всі умови виконали".

Виставляти учорашнього благодійника осереддям змови – це, мабуть, така подяка фонду за терплячість.

МВФ справді вимагає збільшення тарифів у середньому на 32,5%.

Проте, уряд не договорює простої речі – МВФ зовсім не забороняє Кабміну мобілізовувати фінансові ресурси де завгодно, щоб компенсувати громадянам їхні витрати на зростання тарифів. Навпаки, МВФ постійно закликає до таких реформ.

Приміром, якщо уряд мобілізує кошти, що досі не доходили до скарбниці, за рахунок війни з корупцією, то ніякий МВФ не заборонить підняти пенсії, хоч і на 50%. Що б дозволило приблизно утричі перекрити всі втрати людям, які вони б понесли від підняття тарифів на 32,5%.

А між тим, у нас усе навпаки. Рекордну у світі ціну за газ платять деякі українські школи – в середньому по 762 долари за тисячу кубометрів. Хто б подумав, що у Херсоні школи найбагатші – платять за газ удесятеро більше, ніж американські – по 847,5 доларів, а на Житомирщині – цілих 848 доларів за тисячу кубометрів. Як відомо, у державний бюджет на 2012 рік закладено ціну російського газу на рівні 416 доларів. Закупівлі газу освітніми установами проводяться за кошти місцевих та державного бюджетів.

Між іншим, для промислових підприємств декого з нинішніх представників влади, той самий газ знаходиться і по ціні 282 долари за тисячу кубометрів.

Якби держава продала цей газ промисловості хоча б за 500 доларів, а на виручені кошти профінансувала би збільшення зарплат і пенсій, то нарікань від МВФ не було б.

Але приємніше робити навпаки – фінансувати владу за рахунок пенсіонерів.

Тим часом, "Нафтогаз України" 14 березня відмінив закупівлю 12,66 млрд кубометрів природного газу у власної дочірньої компанії "Укргазвидобування". "Нафтогаз" планував законтрактувати видобуток газу на лютий-грудень, за умови річного обсягу закупівлі 12,86 млрд кубометрів газу. Вартість закупівлі газу становить 300 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ). Жодних подробиць "Нафтогаз" не повідомив. Відміна торгів мотивована "відсутністю подальшої потреби у закупівлі".

Не виключено, що незабаром потреба у закупівлі цього українського газу, за ціною менше 50 доларів, виникне у приватного бізнесу олігархів. А школам можна і далі продавати газ за космічними цінами, яких немає ніде у світі. Як казав Остап Бендер: "бензин ваш – ідеї наші". Як із більшою вигодою (для себе) приладнати державні енергоносії, "ефективні господарники" чудово знають і без усіляких МВФіф.

Уряд нарікає на МВФ "про людське око", а насправді продовжує щосили клянчити. Як стало відомо, влада найняла американську лобістську компанію, щоб отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду.

Як тут не згадати іншого персонажа – бойового соратника того ж Бендера, Кісу Вороб'янінова: "Же не манж пас сіс жур". Але, дивлячись на фізіономії нинішніх "Бендерів" від влади, що ледь влазять у широкоформатні телевізори, навряд чи хтось в МВФ повірить, що вони не доїдають, бідолахи.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...