29 грудня 2014, 18:48

Незабутній та величний

Яким був для вас 2014-й? Це питання ставить перед нами не тільки facebook, пропонуючи свою версію головних подій року, що минає. Але він нас по-справжньому спровокував. Бо про це ми питаємо одне в одного, а частіше в самих себе.

Рівно рік тому десь у ці дні грудня я підписував вітальну новорічно-різдвяну листівку. Разом із дизайнером Іллею Стронговським – автором тієї самої вітальної листівки з майданівською "йолкою". Ми буквально в останній момент розробили, як на мене, не менш оригінальний дизайн з дванадцятьма касками, які символізували 12 місяців року 2014-го.



Тоді я ще не знав, що нас чекає в 2014-му. Бо ще не голосувалися диктаторські закони 16 січня, не почалися зіткнення на Грушевського, ніхто не уявляв, що до наc прийдуть росіяни зі зброєю, бо рівно рік тому якраз у російському Волгограді стався жахливий теракт і їм варто було б займатися своїми внутрішніми справами.

У ті ж дні на Бориспільській трасі по-звірячому побили Таню Чорновол, а Майдан оголосив солідарність проти терору.

Країна скочувалася у економічну прірву – #Янукович_Азаров отримали перші три мільярди від путінського кредиту за здачу євроінтеграції...

Сумно було, якщо чесно. Але було внутрішнє відчуття "Ми вистоїмо!". Тому, гадаю, й зміст тієї моєї минулорічної листівки виявився промовистим. Бо 2014-й, переконаний, таки став для українців роком гідності, солідарності та мужності. Непростим, але вирішальним.

Кривавий розстріл Майдану, утеча Януковича, анексія Криму, війна на Донбасі – усе це було згодом, після листівки. І тут, ловлю себе на думці – можливо варто було б на ній не будівельні майданівські каски малювати, а військові? Разом з бронежилетами, тепловізорами та безпілотниками? Та ні ж бо – відповідаю сам собі. Тому що цей рік мав і яскраве творче начало. Політична асоціація з ЄС, макрофінансова допомога західних партнерів, президентські і парламентські вибори, єдність країни у боротьбі з російським агресором і солідарність з нами всього цивілізованого світу, всенародна підтримка армії і багато чого іншого.

І сьогодні ми, Слава Богу, не активістів з буцегарень витягуємо, не натиск "Беркуту" стримуємо, приймаючи за це удари кийками по головах. Сьогодні ми, обговорюючи жорстко і гостро, все ж таки йдемо у тому напрямку. Важко, але приймаючи рішення про необхідні кроки – бюджет, антикорупційне бюро, податки, легалізацію капіталів, суспільне мовлення, тощо. Хіба це не підготовка до вступу в ЄС та НАТО?

Хто ще рік тому міг уявити, що в парламенті замість чечетових-олійників-калєтніків-єфремових писатимуть закони журналісти та громадські активісти Майдану Таня Чорновол, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Сергій Висоцький, комбати добровольчих батальйонів, учорашні політичні в'язні? А комуністи менше як за рік після початку Майдану взагалі підуть у політичне небуття?

Хто міг уявити, що 70% українців стануть волонтерами, підтримуючи свою армію, віддаючи на передову свої кошти, речі і харчі? А символом незламності цієї армії стане воїн-жінка – Надія Савченко, яку також буде обрано до парламенту хоч і в путінському полоні?

Знаю, мені тут будуть закидати, що все це пафос, що можна було б зробити набагато більше й краще, якби курс гривні не падав, а реформи були б проведені уже за півроку після Майдану і т. ін.

Але історія не визнає умовного способу а що було б, якби. З критиками погоджуюсь хіба що в одному – нам належить робити і зробити ще дуже й дуже багато. Саме тому свою листівку, якою вітав рік тому, вважаю актуальною й досі.

Найголовніше те, що курс країни визначено. Визначено Майданом. Підтверджено президентськими й парламентськими виборами, тобто народом. І в найближчі кілька місяців цей курс втілиться в головні рішення. І ці рішення будуть саме тими, так само, які і дії.

Книжки або покрокової інструкції про те, як реформувати країну і зробити її сучасною європейською державою в умовах зовнішньої агресії, не існує в природі. Нам її писати. Першими в повоєнній Європі. Власними справами. В 2015-му році. Усією країною. І, звісно ж, перемагати.

З Новим роком!

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...