16 листопада 2019, 11:23

Людина з телевізора

Чому телебачення залишається актуальним навіть в епоху соцмереж і як покращити український телепростір

Пам'ятаєте, свого часу на ТБ були популярні реаліті-шоу? Коли люди цілодобово жили під прицілом телекамер. Думаю, кожен хоча б декілька разів дивився такі передачі – але чи хотіли б ви стати їхнім героєм?

Останні три місяці рівно половина мого життя минає у прямому ефірі. Під час сесійного тижня я усвідомлюю, що навіть один мій невірний рух може стати "картинкою" в новинах.

Нещодавно журналісти запитали мене, чи пам'ятаю я свій дебют в телевізійному ефірі. Це було дуже давно, але перший ефір у якості політичного експерта відбувся 13 вересня 2014 року. Пам'ятаю, що було страшнувато. Зараз у мене не залишилося іншого вибору, окрім як звикнути до "життя on-line". Це напружує. Але я ніколи б не погодився жити в країні, де не ведеться пряма трансляція з парламенту.

16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Я вітаю усіх: журналістів, операторів, ведучих і, звісно ж, телеглядачів.

Від багатьох знайомих чую, що вже давно не дивляться ТБ і навіть не мають вдома телевізора. Кажуть, що всі прогресивні люди у ХХІ сторіччі отримують новини з соціальних мереж.

Наприкінці минулого сторіччя прогнозували, що телебачення зникне до 2000 року. Але прогнози не справдилися.

Так само помиляються й ті, хто сьогодні вважає телевізор музейним експонатом. Згідно з дослідженням КМІС, 74% українців найчастіше отримують інформацію про стан справ в Україні й світі саме з телевізійного ефіру і 23% – із соцмереж. Українським центральним телеканалам довіряють 40% громадян. Соцмережам – лише 12%.

Думаю, насправді від телебачення повністю не відмовився майже ніхто. Так чи інакше ми дивимося телесюжети в інтернеті або принаймні читаємо у соцмережах новини на основі цих телесюжетів.

Останнім часом поширюються чутки, що хтось хоче взяти ТБ під жорсткий контроль, а "неугодні" телеканали взагалі заборонити. Запевняю вас, що особисто я прикладу максимум зусиль, щоб ми всі жили в країні з вільним телебаченням.

Але важливо, щоб була відповідальність за розпалювання ворожнечі та заздалегідь спланованих фейків. Такі норми існують у демократичних країнах. А для України з її суспільними протиріччями вони вкрай важливі.

Я впевнений, що ми зможемо зберегти діалог між владою та телевізійниками, щоб покращити інформаційний простір України, не зашкодивши при цьому свободі слова.

Ми зробимо це тільки разом!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Цей Уряд має піти. І Закон дозволяє це зробити вже сьогодні!

ЗАЯВА ЛІДЕРА ДЕПУТАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ "РОЗУМНА ПОЛІТИКА" ДМИТРА РАЗУМКОВА Чому процедура відставки чинного складу Кабінету Міністрів України є необхідним та політично відповідальним рішенням? Більшість базових показників соціально-економічного розвитку України різко погіршились...

Україна. 2025 рік. Виклики, стратегії та можливості

Війна змінила все: наші пріоритети, наше сприйняття світу та самих себе. Ми більше не можемо дозволити собі жити "як було", але й не маємо права втратити те, за що сьогодні борються та віддають своє життя найкращі...

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...