Дмитро Разумков Український державний діяч, політик.

Людина з телевізора

16 листопада 2019, 11:23

Чому телебачення залишається актуальним навіть в епоху соцмереж і як покращити український телепростір

Пам'ятаєте, свого часу на ТБ були популярні реаліті-шоу? Коли люди цілодобово жили під прицілом телекамер. Думаю, кожен хоча б декілька разів дивився такі передачі – але чи хотіли б ви стати їхнім героєм?

Останні три місяці рівно половина мого життя минає у прямому ефірі. Під час сесійного тижня я усвідомлюю, що навіть один мій невірний рух може стати "картинкою" в новинах.

Нещодавно журналісти запитали мене, чи пам'ятаю я свій дебют в телевізійному ефірі. Це було дуже давно, але перший ефір у якості політичного експерта відбувся 13 вересня 2014 року. Пам'ятаю, що було страшнувато. Зараз у мене не залишилося іншого вибору, окрім як звикнути до "життя on-line". Це напружує. Але я ніколи б не погодився жити в країні, де не ведеться пряма трансляція з парламенту.

16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Я вітаю усіх: журналістів, операторів, ведучих і, звісно ж, телеглядачів.

Від багатьох знайомих чую, що вже давно не дивляться ТБ і навіть не мають вдома телевізора. Кажуть, що всі прогресивні люди у ХХІ сторіччі отримують новини з соціальних мереж.

Наприкінці минулого сторіччя прогнозували, що телебачення зникне до 2000 року. Але прогнози не справдилися.

Так само помиляються й ті, хто сьогодні вважає телевізор музейним експонатом. Згідно з дослідженням КМІС, 74% українців найчастіше отримують інформацію про стан справ в Україні й світі саме з телевізійного ефіру і 23% – із соцмереж. Українським центральним телеканалам довіряють 40% громадян. Соцмережам – лише 12%.

Думаю, насправді від телебачення повністю не відмовився майже ніхто. Так чи інакше ми дивимося телесюжети в інтернеті або принаймні читаємо у соцмережах новини на основі цих телесюжетів.

Останнім часом поширюються чутки, що хтось хоче взяти ТБ під жорсткий контроль, а "неугодні" телеканали взагалі заборонити. Запевняю вас, що особисто я прикладу максимум зусиль, щоб ми всі жили в країні з вільним телебаченням.

Але важливо, щоб була відповідальність за розпалювання ворожнечі та заздалегідь спланованих фейків. Такі норми існують у демократичних країнах. А для України з її суспільними протиріччями вони вкрай важливі.

Я впевнений, що ми зможемо зберегти діалог між владою та телевізійниками, щоб покращити інформаційний простір України, не зашкодивши при цьому свободі слова.

Ми зробимо це тільки разом!

powered by lun.ua
Коментарі — 56
Yuri Demchenko _ 21.11.2019 23:53
IP: 35.235.227.---
Пане Разумков, сподіваюсь ви читаєте коментарі під вашими блогами, бо навіщо б ви їх писали.Ще раз проаналізував ваші три блоги і чикаю вашого третього блогу на тему збереження моральних принципів/цінностей в полвтиці (або в Раді).
А також хожу вам порадити, готуйтесь до ситуації, дуже скоро, що вам треба буде чітко відмежуватись від натовпу слуг народу, та й вашого президента маріонетки богдана та комоойського. Це буде для вас більш натуральним,,ніж проодовжувати з ними.
Oleh Hell OO _ 19.11.2019 22:32
IP: 35.235.226.---
Вы становитесь фракцией обычных закоренелых коррупционеров с деспотичными замашками – наглая ложь, закрытые встречи с журналистами, отказ от всех обещаний и работа на себя, расправы с несогласными... Нельзя же так быстро разлагаться) Придумайте в партии новую роль – советь. Дубинский с 24 машинами както не очень подходит. Вот плачущая Скороход была бы как раз, но уже поздно.
Возьмите на себя эту функцию, чтобы решалы, смотрящие, спонсоры партии не так быстро жырели, как, например, представитель президента в ВР. Люди никогда бы за Вас не проголосовали, если бы объяснили, что либертарианство в Украине – это отдать Коломойскому сп1сженные бабки и еще докинуть плюшек, ведь либертарианство это все – богатым, а остальным – закон, уже ж проходили)
У вас еще долгая политическая жизнь, вы больше, чем зе-команда, либертарианство-по-украински – будьте совестью партии, потому что тролли, клоуны, шлюхи и тп чудовища уже есть. В США есть республиканцы, которые осуждают Трампа, представляете?
iip _ 19.11.2019 13:44
IP: 35.235.226.---
Телегин Иван:
iip:
...... В.В.Путин...!!!...
Всё, Ванька – ты тот же дебил, шо писал мне В.В.Путин и ставал по стойке смирно...::::))))))
Понимаеш в чём смех – ты даже просто Путин написать боишся.:)

А сам тут кучу навалил за цензуру.

Ты так и не ответил – висит у тебя его иконка в кабинете?

И скажи мне за одно про цензуру.

Если ты, например, на мокшанском сайте напишешь даже мягко так – "Путина надо гнать" – от шо тебе будет?
iip _ 19.11.2019 13:19
IP: 35.235.226.---
Телегин Иван:

Ванька – а шо ты вообще от чего отличаеш?
Ты ж просто свистулька.

Ты лучше скажи – у тебя в кабинете портрет плешивого Пу висит?
iip _ 19.11.2019 12:53
IP: 35.235.226.---
Телегин Иван:
...срок ГУЛАГЕ...
Ну ты редкий придурок.

Можно сказать – штучный товар::::)))))))
Как таких в фсб берут?

А може теперь других и нема? Глядя на вашего плешивого Пу – можно поверить, шо нема::))

Вон, Скрипалей хотели травануть, та пол-квартала зацепили, а Скрипалей не завалили.

Та ещё и по все камерам мордами прошлись...

ФСБ – отстой...
iip _ 19.11.2019 10:58
IP: 35.235.226.---
Телегин Иван:
... Цензура работает...
Народ, глянь.
Мокшанский зомбяк валит кучу про цензуру.

Такого "насмешить" давно тут не было...::::)))))))
iip _ 18.11.2019 22:49
IP: 35.235.226.---
Юрий Будник:

Шановний пане Юрію!

Прошу, почуйте мене.
ЗМІ не будуть "називатись". Їх буде хтось НАЗИВАТИ. Хто?
Далі.
ХТО буде атестувати ЗМІ і давати акредитацію, як Ви написали: "...має пройти атестування і отримати акредитацію...". Це ж повинен хтось робити.

Хто будуть ті люди, і яке вони будуть мати право "називати", "атестувати", "акредитувати"?
І чому Ви думаєте, що люди, які будуть атестувати ЗМІ – будуть то робити порядно?

Ну от, наприклад, чи бажаєте Ви, щоби ЗМІ проходили атестацію в Разумкова?
Юрий Будник _ 18.11.2019 22:30
IP: 35.235.226.---
iip:
Контролерів не потрібно. По перше я пропоную не обмежувати в цензурі ті засоби масової інформації які зараз існують. Не вводити цензуру, не переслідувати за розпалювання ворожнечі і т. ін. Їх контролювати не потрібно. Просто називатись вони мають по іншому. Друге – можна сворити державний бренд під назвою Новини, News, Журналіст, ЗМІ. І кожен хто буде претендувати на ці посади, має пройти атестування і отримати акредитацію. Умовами цих брендів має бути дотримання прописаних норм які не протиріччять свободі слова, але будуть забов'язувати нести відповідальність за свої публікації, де буде обов'язкова підкріпленність фактами, відеодоказами, ссилками на оригінал, щоб читач мав змогу перевірити достовірність. За порушення норм буде нести відповідальність не сам журналіст, а редакція до якої він належатиме. За порушеннями будуть слідкувати звичайні люди, читачі, які зможуть сповістити про це, наприклад в прокуратуру.
Myro Huk _ 18.11.2019 21:21
IP: 35.235.226.---
Иван Телегин:
а навіщо нам російський язик – щоб московити могли нас зомбувати своєю Геббельсівською пропагандою?
Myro Huk _ 18.11.2019 21:19
IP: 35.235.226.---
"Український державний діяч, політик" – сам себе не похвалиш- ходиш як обк...ний...
iip _ 18.11.2019 21:11
IP: 35.235.226.---
Иван Телегин:
Halyna Shpak:
Запрет на книги, фильмы, соц. сети и на русский язык это не Гебелльсовская пропаганда, которая сейчас на Украине?
И тут ср*ёт, Ваня-Костя-Аня-Лёша – юркий зомбячок плешивого Пу.
вылез и как макака в зоопарке – дерьмом кидается...
Ты не знаеш, сколько в вашей зомбятне мокшанской запретов на книги, фильмы?

Та шо тебе говорить – на твоём черепе ж ушей нема – одни дырки...
Log Log _ 18.11.2019 18:49
IP: 35.235.226.---
iip:
Юрий Будник:
Шановний пане Юрію!
Це – не вирішення проблеми. І це – типова цензура.
ХТО буде класифікувати інформацію на "новини-не новини" і "журналіст-не журналіст"?
Контролер візьме і на неправдиву новину поставить "штампика" правдива, або вижене чесного журналіста.

Про це ще класики писали "Хто буде контролювати контролерів?"
"А товарищ не понимает" (С)
iip _ 18.11.2019 17:41
IP: 35.235.226.---
Юрий Будник:
Log Log:
Просто дати назву тим джелелам інформації яке їм відповідає. І коли у людини з'явиться бажання почитати новини – він може просто відкрити "Новини", а коли є бажання почитати чиїсь думки чи розважальні статті- то нехай шукає блогерів чи як там вони будуть називатись. Але ніяк такі розважальні статті не мають носити назву "НОВИНИ", а автори таких статтів не можуть бути "ЖУРНАЛІСТАМИ". І не мають права на всі їх регалії, акредитації тощо.
Шановний пане Юрію!
Це – не вирішення проблеми. І це – типова цензура.
ХТО буде класифікувати інформацію на "новини-не новини" і "журналіст-не журналіст"?
Контролер візьме і на неправдиву новину поставить "штампика" правдива, або вижене чесного журналіста.

Про це ще класики писали "Хто буде контролювати контролерів?"
Halyna Shpak _ 18.11.2019 15:56
IP: 35.235.226.---
Чому телебачення залишається актуальним навіть в епоху соцмереж і як покращити український телепростір – у який глибоко засунули свої загребущі кігті адепти російської пропаганди Гебельса із тюрми народів Путіна і досі тримають нас у заручниках нечестивого московського рабства своїми медіа віртуальними пазурами. Щоб покращити телебачення потрібно тимчасово забути про здобуття вищої освіти мовою окупанта, хоча б на період гібридної війни тирана Путіна, задля укріплення демократії через українську мову і культуру і в першу чергу на телебаченні. Потрібно відмінити про російську зраду у Верховній Раді. А то завдяки продажним слугам корумпованого олігарха мова окупантів повертається у заклади вищої освіти, щоб остаточно доконати демократію українського народу через про російську пропаганду телебачення. Чергова брила зросійщення йде в Україну: – Хто сьогодні просуває мову окупанта у виші?
Саме мова, як культурне надбання людства, врятує цей світ, що котиться у прірву диктатури тиранів.
Юрий Будник _ 18.11.2019 14:49
IP: 35.235.226.---
Log Log:
У людей з Північної кореї немає вибору що їм читати чи дивитись. А те що запропонував я – просто більш демократичне вирішення проблем зі ЗМІ. Не вводячи цензуру. Просто дати назву тим джелелам інформації яке їм відповідає. І коли у людини з'явиться бажання почитати новини – він може просто відкрити "Новини", а коли є бажання почитати чиїсь думки чи розважальні статті- то нехай шукає блогерів чи як там вони будуть називатись. Але ніяк такі розважальні статті не мають носити назву "НОВИНИ", а автори таких статтів не можуть бути "ЖУРНАЛІСТАМИ". І не мають права на всі їх регалії, акредитації тощо.
Log Log _ 18.11.2019 14:02
IP: 35.235.226.---
Юрий Будник:
А люди уже смогут сами делать выбор что им читать или смотрен. Новости или поэмы. Потому что Новости будут называться "Новости" а неаккредитованные источники по другому.
А Ви, часом, не з Північної Кореї?
Юрий Будник _ 18.11.2019 13:19
IP: 35.235.226.---
А люди уже смогут сами делать выбор что им читать или смотрен. Новости или поэмы. Потому что Новости будут называться "Новости" а неаккредитованные источники по другому.
Юрий Будник _ 18.11.2019 13:14
IP: 35.235.226.---
Да, в Украине очень не хватает контроля за дезинформацией в СМИ, но с другой стороны это уже попахивает цензурой. Я себя чувствую униженным, когда читаю всякого рода фейки, которые нам впаривают псевдожурналисты. И альтернативных источников к сожалению тоже не нахожу. Даже "Украинская правда" и та заангажирована. Я хочу предложить один способ ниже, который может это исправить. Интересно, что вы думаете по этому поводу? Предлагаю ввести понятие в Украине о том – что такое журналист или что такое Новости. То есть кто имеет право так себя обозначать. Должны быть конкретные нормы которых должен придерживаться журналист или новостной источник. Наподобие как New York Times. Каждая новость должна быть прикрепленна фактами, ссылками на оригинал, видео доказательствами. Без личного мнения автора, без предположений или гипотез, только голые факты. За нарушение этих норм, журналист/новостной источник лишается права таковым называться. Они могут носить другое названия.Напр. блогер, писатель, шоу
Yuri Demchenko _ 18.11.2019 01:12
IP: 35.235.227.---
Пане Разумков, я вже подякував вам в коментарі до першого блогу за вашу наівність, що допомагає краще зрозуміти ваш психологічний портрет і те,що ви не за те взялись. Не буде з ваш державного діяча, а звязок зі слугами народу поставив хрест на вашій майбутній політичній карєрі.
Але тема вашого блогу спонукала мене передивитись роботу медіа в США, які зараз потерпають від трампізма – там телевізор не відкидають, а навпаки активно використовують для розповсюдження тої брехні яку генерує Трамп. Такий повного морального занепад я бачив тільки в Росії, та починаю бачити від вас слуг народу. Але вам і вашому зеленському самозваному пророку ще треба вчитись.
Гоцка _ 17.11.2019 22:07
IP: 35.235.227.---
Все українське ТБ належить комусь. вони служить їх власникам і це надто погано – не дивіться ТБ, воно манипулює глядачами, зомбує їх.
iip _ 17.11.2019 21:31
IP: 35.235.227.---
Анна Павловская:
iip:
Анна Павловская:
iip:
...
Ты считаеш Путина моральным выродком, убийцей и военным преступником?
Yes of course.
А чёж на пиндосовском?.::::))))))) В чём подвох?
Но, пока приношу свои извинения, хотя червачёк сомнения из-за пиндосовского языка есть.

А как если ты считаеш плешивого Пу моральным выродком, убийцей и военым преступником, то чего ж задаёш такие нелепые вопросы: "Стесняюсь спросить, а РФ можно называть "страной-агрессором", Путина -...лом..." (заметь – жителей Донбасса пока выносим за скобки).

А чего ж нельзя? Это ж всё чистая правда – шо тут не на месте?

Агрессия ж есть? Или нету?
Ну и Путин, то же самое, после того как он приказал взорвать дома вместе с людьми, чтоб потом баньку кровавую замутить – разве ж он не ото самое не при детях?

Как считаеш?
Анна Павловская _ 17.11.2019 16:34
IP: 35.235.227.---
iip:
Анна Павловская:
iip:
Просто визнайте свою помилку, бо Ви мене, вочевидь, iз кимось переплутали, та й поставимо на цьому крапку. Iнакше вважатиму вас клiнiчним iдiотом, нездатним зрозумiти нi сутi написанного, нi методiв роботи ФСБ на наших теренах, та неспроможним вiдрiзнити свого вiд чужого.
Аня, всё просто. Не тебе мне тулить про методы ФСБ.
Ответь на вопрос и лады.

Ты считаеш Путина моральным выродком, убийцей и военным преступником?
Yes of course.
iip _ 17.11.2019 15:49
IP: 35.235.227.---
Анна Павловская:
iip:
Просто визнайте свою помилку, бо Ви мене, вочевидь, iз кимось переплутали, та й поставимо на цьому крапку. Iнакше вважатиму вас клiнiчним iдiотом, нездатним зрозумiти нi сутi написанного, нi методiв роботи ФСБ на наших теренах, та неспроможним вiдрiзнити свого вiд чужого.
Аня, всё просто. Не тебе мне тулить про методы ФСБ.
Ответь на вопрос и лады.

Ты считаеш Путина моральным выродком, убийцей и военным преступником?
Анна Павловская _ 16.11.2019 22:36
IP: 35.235.226.---
iip:
Просто визнайте свою помилку, бо Ви мене, вочевидь, iз кимось переплутали, та й поставимо на цьому крапку. Iнакше вважатиму вас клiнiчним iдiотом, нездатним зрозумiти нi сутi написанного, нi методiв роботи ФСБ на наших теренах, та неспроможним вiдрiзнити свого вiд чужого.
Log Log _ 16.11.2019 22:00
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Жывотные.
Правописание у Семижопова перенял, цЫплёнок жаренный?
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter