16 листопада 2019, 11:23

Людина з телевізора

Чому телебачення залишається актуальним навіть в епоху соцмереж і як покращити український телепростір

Пам'ятаєте, свого часу на ТБ були популярні реаліті-шоу? Коли люди цілодобово жили під прицілом телекамер. Думаю, кожен хоча б декілька разів дивився такі передачі – але чи хотіли б ви стати їхнім героєм?

Останні три місяці рівно половина мого життя минає у прямому ефірі. Під час сесійного тижня я усвідомлюю, що навіть один мій невірний рух може стати "картинкою" в новинах.

Нещодавно журналісти запитали мене, чи пам'ятаю я свій дебют в телевізійному ефірі. Це було дуже давно, але перший ефір у якості політичного експерта відбувся 13 вересня 2014 року. Пам'ятаю, що було страшнувато. Зараз у мене не залишилося іншого вибору, окрім як звикнути до "життя on-line". Це напружує. Але я ніколи б не погодився жити в країні, де не ведеться пряма трансляція з парламенту.

16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Я вітаю усіх: журналістів, операторів, ведучих і, звісно ж, телеглядачів.

Від багатьох знайомих чую, що вже давно не дивляться ТБ і навіть не мають вдома телевізора. Кажуть, що всі прогресивні люди у ХХІ сторіччі отримують новини з соціальних мереж.

Наприкінці минулого сторіччя прогнозували, що телебачення зникне до 2000 року. Але прогнози не справдилися.

Так само помиляються й ті, хто сьогодні вважає телевізор музейним експонатом. Згідно з дослідженням КМІС, 74% українців найчастіше отримують інформацію про стан справ в Україні й світі саме з телевізійного ефіру і 23% – із соцмереж. Українським центральним телеканалам довіряють 40% громадян. Соцмережам – лише 12%.

Думаю, насправді від телебачення повністю не відмовився майже ніхто. Так чи інакше ми дивимося телесюжети в інтернеті або принаймні читаємо у соцмережах новини на основі цих телесюжетів.

Останнім часом поширюються чутки, що хтось хоче взяти ТБ під жорсткий контроль, а "неугодні" телеканали взагалі заборонити. Запевняю вас, що особисто я прикладу максимум зусиль, щоб ми всі жили в країні з вільним телебаченням.

Але важливо, щоб була відповідальність за розпалювання ворожнечі та заздалегідь спланованих фейків. Такі норми існують у демократичних країнах. А для України з її суспільними протиріччями вони вкрай важливі.

Я впевнений, що ми зможемо зберегти діалог між владою та телевізійниками, щоб покращити інформаційний простір України, не зашкодивши при цьому свободі слова.

Ми зробимо це тільки разом!

Сховали голову в пісок, а проблема залишилась: що відбувається з гривнею та як стабілізувати курс

Останніми днями валютний курс в Україні став майже державною таємницею. Усім звичні табло перед обмінниками різко стали порожніми. Національний банк, потураючи Уряду, зайняв "позицію страуса" – заховав голову в пісок...

Осінь не за горами. Що буде з цінами, роботою, зарплатою та газом в Україні?

Варварство росіян вплинуло на життя кожного з нас. Але, не дивлячись на складність ситуації, суспільство вистоїть, якщо держава вже зараз готуватиметься до тривалої боротьби не лише на фронті, а й у тилу...

Життя в умовах війни: як зберегти економіку та відбудувати Україну

Ми обов'язково переможемо росію. Як на фронті, так і в тилу. Рецепт українського тріумфу – не тільки в сильній армії, а й у подоланні кризи, підтримці економіки та соціальної сфери...

Україна сьогодні: як стабілізувати життя в умовах війни

Три місяці повномасштабної війни. Україна вже довела собі та всьому світу, що є справжнім центром сили та демократії. І навіть "друга армія" не може нічого зробити проти ЗСУ та українського народу...

Людина з телевізора

Чому телебачення залишається актуальним навіть в епоху соцмереж і як покращити український телепростір Пам'ятаєте, свого часу на ТБ були популярні реаліті-шоу? Коли люди цілодобово жили під прицілом телекамер...

Маленькі виборці

Політики мають більше прислухатися до дітей. Сьогоднішні школярі можуть навчити нас, як не проспати майбутнє. Скасувати домашні завдання. Закінчити війну...