17 травня 2023, 12:25

Уряд ще в листопаді знав, що забере 30 тисяч премій у військових

Хочу привітати колег-депутатів, які проголосували за Держбюджет на 2023 рік навіть не розуміючи, що у ЗСУ забирають 61% від того, що їм необхідно.

Давайте розберемося.

Команда "Розумної політики" постійно і цілеспрямовано працює над тим, щоб повернути 30 тисяч премії нашим захисникам. Ще на початку березня ми зареєстрували законопроект N9071, яким пропонували повернути виплати. Жодної реакції монобільшості – проект закону просто не виносили до залу на голосування.

Ми пішли далі – зареєстрували альтернативний законопроект N9105-1, яким пропонували передбачити закласти у 518 млрд грн, які виділялися на ЗСУ – доплати 30 тисяч. Знову повний ігнор від влади.

"Розумна політика" на цьому не зупинилася, далі ми зареєстрували правку N48 до законопроекту N8312. Правку ще у першій половині квітня підтримали 254 народних депутаів, а сам закон 277 колег – вдячний їм всім. Нагадаю, ми лише повертали ті доплати, які були введені Урядом ще 28 лютого 2022 року. Більше того, було передбачено ще одне додаткове джерело надходжень – обмеження зарплат топ-посадовців на період воєнного стану. Вважаю, що в умовах великої війни це справедливо.

Тобто ще фактично півтора місяці тому захисники могли отримати по 30 тисяч премій. Але цього не відбулося, бо процес був заблокований нардепом Цабалем. І я впевнений, що не лише їм – без "прохання" представників влади тут не обійшлося. Зараз же закон, який повертає премії, мертвим вантажем лежить у Верховній Раді.

Всі бачили заяви Міністра фінансів, який розповідає, що це популізм, грошей немає, десь їх треба шукати. Лунало різне, і від нього, і від інших політиків. Називалися різні фантастичні суми, дійшло навіть до 1 трлн грн, який начебто додатково потрібно направити на покриття виплат. Хоча всім було відомо – гроші мали б бути у бюджеті, Верховна Рада за все це голосувала ще у листопаді минулого року.

Щоб поставити крапки над "і" у питанні грошей, ми з командою вирішили звернутися до Міністра фінансів Сергія Марченка з запитом – чи були закладені кошти на виплати у 2023 році. Знаєте яка відповідь була від Мінфіна? Ми не знаємо. Ми дали стільки грошей, скільки вирішило РНБО і просило Міноборони.

"Розумна політика" також звернулася до Міноборони і отримала, треба віддати належне, адекватну, чесну відповідь. Там сказали – у Бюджеті на 2023 рік було передбачено лише 39% від того, що просили Збройні сили і Міноборони. Вдумайтеся, лише 39% у воюючій державі.Фактично вони вже тоді знали, що доплат не буде. Лише для галочки провели маніпуляцію під егідою про те, що начебто військові попросили нас не платити премії. Це шахрайство і брехня. За це треба відповідати – за непрофесіоналізм або навіть диверсію.

Наша ж команда і далі буде робити все, щоб повернути нашим захисникам 30 тисяч премії. Щоб наша армія, наші захисники отримали те, на що вони заслуговують – гарну премію, зарплату, повагу. І робили все, щоб наблизити нашу з вами перемогу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...

Силам оборони більше, чиновникам – менше. Пропозиції "Розумної політики" до Бюджету на 2024 рік

Днями Верховна Рада розглядатиме проект Бюджету на 2024 рік. Надважливий документ, який має враховувати і відповідати викликам, з якими сьогодні зіштовхується наша держава...