23 березня 2025, 19:15

День Ідеї Nації (ꑭ)



Рівно два роки тому, 23 Березня 2023 року, ветеранське видавництво RAINSHOUSE.com випустило книгу "Історія забороненого символу Ідея Nації" (посилання).

Текст для неї я писав починаючи з літа 2022-го року, коли вже був військовослужбовцем полку ССО АЗОВ. З оформленням домогли волонтери, і вони ж верстали макет для друку. В результаті вийшло видання на 224 сторінки з ілюстраціями, фото-матеріалами з архівів та сучасними знімками. Все, що відомо про символ "Ідея Nації" від момента його створення в 1992 році до сьогодення.

Зараз важко в це повірити, але роками за демонстрацію знака "IN" соцмережі банили – без можливості подати апеляцію. Доходило до абсурду – родичі та друзі не могли опублікувати в Інстаграмі та Фейсбуці некрологи про загиблих бійців Азову, оскільки на думку Цукерберга шеврони підрозділу були "екстремістським матеріалом"!

Символіка була під тотальною цензурою, і послабити її вдалось лише під час повномасштабки. Системною роботою, підбором аргументів та резонансом. Крок за кроком пояснюючи, що "Ідея Nації" – це не перемальована свастика чи німецька руна Вольфсангель, а питомо український знак зі своєю історією. Nаш символ, який оббрехали росіяни пропагандою.

"Ідея Nації" – це монограма, тобто поєднання, двох літер I та N. Незважаючи на перший погляд, мова йде не про латинські літери, а староукраїнські. Історично "Н" на наших землях писали саме так – з навкісною перекладиною. Впевнитись в цьому можна, якщо пошукати зразки підпису королеви Анни – доньки київського князя Ярослава Мудрого. Або примірник Конституції Пилипа Орлика, ті самі "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького".

В козацькій геральдиці можна знайти схожі на "Ідею Nації" знаки, але саме в такому вигляді символ вперше зʼявився в 1992 році. Його намалював художник Нестор Пронюк для СНПУ (Соціал-Національної Партії України), але згодом символ поширився й серед інших організацій. Нині багато хто асоціює його з Азовом, хоча насправді "IN" використовують абсолютно різні спільноти та організації. Для українських націоналістів "Ідея Nації" настільки ж природній символ, як и Тризуб.

Під назвою "History of the forbidden symbol "Idea of the Nation" (посилання) книга стала бестселлером на міжнародній платформі Amazon. Маю надію, що своєчасний переклад дозволив якісно працювати волонтерам з громадською думкою на Заході, пояснюючи, хто такі азовці та чому не варто вірити в те, як їх представляють росіяни в своїх псевдо-ЗМІ.



Моя книга в повному обсязі вирішила своє завдання – нині Ідея Nації сприймається як обʼєднавчий символ українського націоналізму загалом. Знак гордо демонструють мільйони, популяризовуючи та поширюючи Nашу ідеологію – український націоналізм.

Окрім самої книги "Історія забороненого символу Ідея Nації" по темі можу порекомендувати дві додаткові статті.

1) Інтервʼю з Нестором Пронюком. Художник, який намалював символ в його класичному вигляді в 1992 році.

Пронюк // Людина, яка намалювала символ "Ідея Nації"

2) Повний каталог накреслень цього знаку, його варіацій та графічних інтерпретацій. Як бонус – кожне накреслення подано в PNG, тобто можна використовувати в своїх власних проектах.

Типи накреслення символу "Ідея Nації", авторське право та приклади використання

Дізнавайтесь більше, і не забувайте – в Ідеї Nація міцна.



Написав Олексій Рейнс (позивний Консул),

доброволець ССО АЗОВ, військовий Третьої штурмової бригади.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

День Ідеї Nації (ꑭ)

Рівно два роки тому, 23 Березня 2023 року, ветеранське видавництво RAINSHOUSE.com випустило книгу "Історія забороненого символу Ідея Nації" (посилання)...

Книги головного ідеолога Азову, якого вбили росіяни

Його звали Микола Кравченко, проте для друзів та учнів він був просто Микола Крук – за іменем та позивним. Не історичний стереотипний бандерівець з Заходу України, а жива людина зі Сходу України...

Роботизація в Третій штурмовій бригаді

Російсько-українська війна незворотньо змінила військову справу. За технологічною революцією навіть не дотичні до бойових дій люди спостерігають в прямому ефірі...