23 березня 2025, 19:15
День Ідеї Nації (ꑭ)

Рівно два роки тому, 23 Березня 2023 року, ветеранське видавництво RAINSHOUSE.com випустило книгу "Історія забороненого символу Ідея Nації" (посилання).
Текст для неї я писав починаючи з літа 2022-го року, коли вже був військовослужбовцем полку ССО АЗОВ. З оформленням домогли волонтери, і вони ж верстали макет для друку. В результаті вийшло видання на 224 сторінки з ілюстраціями, фото-матеріалами з архівів та сучасними знімками. Все, що відомо про символ "Ідея Nації" від момента його створення в 1992 році до сьогодення.
Зараз важко в це повірити, але роками за демонстрацію знака "IN" соцмережі банили – без можливості подати апеляцію. Доходило до абсурду – родичі та друзі не могли опублікувати в Інстаграмі та Фейсбуці некрологи про загиблих бійців Азову, оскільки на думку Цукерберга шеврони підрозділу були "екстремістським матеріалом"!
Символіка була під тотальною цензурою, і послабити її вдалось лише під час повномасштабки. Системною роботою, підбором аргументів та резонансом. Крок за кроком пояснюючи, що "Ідея Nації" – це не перемальована свастика чи німецька руна Вольфсангель, а питомо український знак зі своєю історією. Nаш символ, який оббрехали росіяни пропагандою.
"Ідея Nації" – це монограма, тобто поєднання, двох літер I та N. Незважаючи на перший погляд, мова йде не про латинські літери, а староукраїнські. Історично "Н" на наших землях писали саме так – з навкісною перекладиною. Впевнитись в цьому можна, якщо пошукати зразки підпису королеви Анни – доньки київського князя Ярослава Мудрого. Або примірник Конституції Пилипа Орлика, ті самі "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького".
В козацькій геральдиці можна знайти схожі на "Ідею Nації" знаки, але саме в такому вигляді символ вперше зʼявився в 1992 році. Його намалював художник Нестор Пронюк для СНПУ (Соціал-Національної Партії України), але згодом символ поширився й серед інших організацій. Нині багато хто асоціює його з Азовом, хоча насправді "IN" використовують абсолютно різні спільноти та організації. Для українських націоналістів "Ідея Nації" настільки ж природній символ, як и Тризуб.
Під назвою "History of the forbidden symbol "Idea of the Nation" (посилання) книга стала бестселлером на міжнародній платформі Amazon. Маю надію, що своєчасний переклад дозволив якісно працювати волонтерам з громадською думкою на Заході, пояснюючи, хто такі азовці та чому не варто вірити в те, як їх представляють росіяни в своїх псевдо-ЗМІ.

Моя книга в повному обсязі вирішила своє завдання – нині Ідея Nації сприймається як обʼєднавчий символ українського націоналізму загалом. Знак гордо демонструють мільйони, популяризовуючи та поширюючи Nашу ідеологію – український націоналізм.
Окрім самої книги "Історія забороненого символу Ідея Nації" по темі можу порекомендувати дві додаткові статті.
1) Інтервʼю з Нестором Пронюком. Художник, який намалював символ в його класичному вигляді в 1992 році.
Пронюк // Людина, яка намалювала символ "Ідея Nації"
2) Повний каталог накреслень цього знаку, його варіацій та графічних інтерпретацій. Як бонус – кожне накреслення подано в PNG, тобто можна використовувати в своїх власних проектах.
Типи накреслення символу "Ідея Nації", авторське право та приклади використання
Дізнавайтесь більше, і не забувайте – в Ідеї Nація міцна.

Написав Олексій Рейнс (позивний Консул),
доброволець ССО АЗОВ, військовий Третьої штурмової бригади.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.