Чергове тарифне збудження на Банковій
Ну ніяк не може зупинитися Президент України у своїх спробах "замилити" тему підвищення цін на газ на 23,5%. Бо незручно ж перед людьми вийшло: у червні 2017 року під час відкриття Трипільської ТЕС обіцяєш знизити тарифи на газ, а вже у жовтні 2018 даєш добро на їх підвищення.
Улюблена казка Банкової - кредит МВФ потрібен, щоб повернути борги, які взяла якась "la femme" 2008 року. Тоді, нагадаю, була світова фінансова криза, і Юлія Тимошенко домоглася допомоги від МВФ під 3% річних. І тоді голова Спостережної ради НБУ Петро Порошенко цьому аплодував.
За умовами програми МВФ stand-by, погашення цих кредитів мало відбутися за три роки, що і було зроблено у 2012. Це має бути добре відомо тодішньому міністру економіки Петру Порошенку за президентства Віктора Януковіча.
А потім кредити почали брати уряди президента Петра Порошенка. І тепер, у 2019 Україна має повертати МВФ 6,8 млрд дол. кредиту, отриманого Яценюком. За цілковитої згоди Порошенка.
В обмін на який тарифи тоді підняли з 70 коп. до 3,6 грн за кубометр, і не зробили нічого, щоб захистити населення та досягти економічного зростання, про що я вже писав на УП.
У 2016 році Гройсман і Порошенко підняли тарифи з 3,6 до 7 грн за куб. З листопада 2018 ціна на газ зросла до 8,5 грн за куб. При цьому гроші продовжують позичати не тільки в МВФ, під колишні 3%, а вже під 9%. До речі, Уряд Тимошенко не використовував євробонди через великий відсоток.
Нагадаю, якщо хтось забув: листопадове підвищення на газ далеко не останнє.
З 1 листопада на рівні 8550 грн за тисячу кубометрів; з 1 травня ціна зростає до близько 9 850 грн за тисячу кубометрів; з 1 січня 2020 року – до понад 12 300 грн.
Ось тільки зі зростанням тарифів зростає...рівень неплатежів й заборгованості. За даними Олексія Кучеренка, на 2017 рік заборгованість перед "Нафтогазом" досягнула 107 млрд гривень! Для латання дірок від цих "досягнень" зараз "Нафтогазом" випускаються облігації на 1 млрд €! Додайте ще 50-70 млрд грн. на субсидії і зробіть висновки про успіх тарифної політики і рівень енергетичної бідності, однієї з найбільш ресурсно багатих країн в Європі. Чи в цьому також Тимошенко винна?
Життя "по-новому" триває. Але у кожного своє: український ВВП, за даними МВФ, найнижчий в країнах ЄС, тобто українці найбідніші. Водночас капітал Порошенка, президента країни, яка воює, збагатився за цей рік на 10%, до 1,1 млрд доларів.
Нагадаю фразу Юлії Тимошенко, що зібрала велику кількість овацій вчора на безпековому форумі.
"Обіцянку Порошенко про нульову толерантність до корупції я втілю в життя. Якщо ви це підтримаєте, я в першу чергу випробую її на самому Порошенко."
Може саме тому таке чергове збудження на Банковій?