Андрій Садовий Міський голова Львова

Відповідь Володимиру Гройсману

15 червня 2017, 14:25

Оскільки Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вирішив не відповідати на офіційні листи щодо екологічної загрози у Львові, а давати мені поради у Фейсбуці, то скористаюсь принаймні цим каналом для спілкування з головою нашого Уряду.

Наскільки Ви знаєте, за поданням прокуратури суд заборонив використання Грибовицького полігону, який був єдиним полігоном, що обслуговував Львів та чотири наколишні райони області. Зробивши це, державні органи влади не запропонували місту альтернативний полігон. Будь-які наші спроби налагодити тимчасове вивезення ТПВ на інші полігони наштовхуються на системний та організований опір.

Чого я очікую від Прем'єр-міністра та інших державних очільників в цій ситуації:

1. Припинити створення штучних перешкод для вивезення ТПВ зі Львова на альтернативні полігони (кримінальні справи, погрози та негайні масові перевірки навіть власників приватних полігонів, які погоджувались працювати зі Львовом.) В офіційних відповідях ми отримуємо відмови від прийому будь-якої, навіть найменшої, кількості ТПВ. Це вже сотні таких відповідей. В неофіційних нам прямо кажуть: "Заборонили". Власник полігону в Покровську взагалі публічно заявив про погрози сім'ї. Якась реакція поліції після цього була?!

2. Дати команду голові ЛОДА припинити блокування сортувально-брикетувальної лінії в індустріальній зоні "Рясне-2" за допомогою контрольованої ним "громадськості". Запуск лінії дозволить зменшити об'єм сміття зі Львова у 6 (!) разів. Ви пишаєтесь тим, що у Вінниці біля полігону є сортувальна лінія? У нас запуск пресувальної лінії (при чому значно сучаснішої) блокують. За чиєю вказівкою – мені невідомо. Я не керую ані СБУ, ані поліцією.

3. Пришвидшити процес виділення кредиту Європейського інвестиційного банку для проекту комплексного вирішення проблеми ТПВ у Львові. Перша угода між Кабміном та ЄІБ була підписана майже 2 (!) роки тому, задовго до підпалу на Грибовицькому полігоні, а згодом надовго застрягла в міністерських коридорах. Львів був одним з ініціаторів цієї угоди, до якої зрештою долучились багато інших українських міст. Коли сталась біда ми розраховували, що традиційа українська бюрократія принаймні цього разу працюватиме оперативно, враховуючи надзвичайну ситуацію.

4. Виділити реальну ділянку в межах області для нового сміттєпереробного комплексу. Ваша попередня і єдина на сьогодні пропозиція – територія колишнього заводу "Яворівська сірка" – була забракована експертною комісією на чолі з академіком Юхновським та місцевими органами самоврядування. Місто Львів 26 (!) років звертається з таким проханням до обласної державної влади. Я не маю повноважень розпоряджатись землями поза межами Львова! Коли мені говорять про міфічних інвесторів, які щось там хотіли збудувати для Львова, то я питаю – де вони це мали збудувати? І в якому іншому українському місті вони щось таке збудували? 

5. Припинити слухати ваших політичних радників, які вам щось там кажуть про "рейтинги Садового". В цій ситуації не переможе ніхто! Ви граєтесь життям і здоров'ям реальних людей а не стовпчиками в діаграмах рейтингів. Керована вами система має достатньо інструментів боротьби зі мною і ви це вже активно використовуєте. Не рухайте людей!

6. Припинити кримінальні справи щодо голандських інвесторів. Мова йде про відому компанію CTP, яка має намір збудувати сучасний індустріальний парк у "Рясне-2". Справа не має прямого стосунку до теми ТПВ, але ця ганебна ситуація це прямий сигнал всім іноземним інвесторам – в Україні і далі прокурори визначають, кому можна працювати і заробляти а кому ні.

Я не відкидаю свою вину. Вона полягає в тому, що я виставляв інші пріоритети. У 2006 році я прийшов в місто, в якому не було води, нормального теплопостачання, доріг, транспорту і тд. Це були мої пріоритети, цього хотіли львів'яни і підтверджували це на виборах 2006, 2010 і 2015 років. 

Я готовий нести відпровідальність за визначення саме таких пріоритетів. Ви все ще маєте можливість не довести до невідворотніх наслідків свою помилкову стратегію – нищення уявних конкурентів через нищення міста та його мешканців.

Коментарі — 250
Yaroslav Yurkiv _ 28.06.2017 12:28
IP: 104.155.71.---
Федор Микула:
Mykola Blazhko:
А що таке мутерка?...
Німецька мачуха...
Федор Микула _ 26.06.2017 15:59
IP: 46.133.71.---
Mykola Blazhko:
А що таке мутерка?...
Федор Микула _ 26.06.2017 15:56
IP: 46.133.71.---
Mykola Blazhko:
Mykola Fedoriy:
Мій батько був сільський коваль і в нього в кузні був і шрубстак і корба і шнайтиза і рашпіль, він без зварки швайцував обручі на колеса, з кругляка робив підкови, а з ресори мотики і всі добре знали, що ті слова значать, хоча ті слова були запозичені.
Твій батько, видно, був справжній газда...А ти, часом, не лайдак?...
Yaroslav Yurkiv _ 26.06.2017 12:19
IP: 35.189.218.---
Mykola Blazhko:
Yaroslav Yurkiv:
А скільки топлива можна задармо залити у власне авто.
Не знаю, скільки топліва, а палива, ... скільки влізе в бензобак, багажник та салон.
Mykola Blazhko _ 25.06.2017 20:05
IP: 178.137.87.---
Yaroslav Yurkiv:
А скільки топлива можна задармо залити у власне авто.
Mykola Blazhko _ 25.06.2017 20:01
IP: 178.137.87.---
Mykola Fedoriy:
Мій батько був сільський коваль і в нього в кузні був і шрубстак і корба і шнайтиза і рашпіль, він без зварки швайцував обручі на колеса, з кругляка робив підкови, а з ресори мотики і всі добре знали, що ті слова значать, хоча ті слова були запозичені.
Mykola Blazhko _ 25.06.2017 19:45
IP: 178.137.87.---
lohik:
Я вам скажу так, сміття гамузом спалювати не допустимо бо, що потім з тою золою і димом робити. Ви що з глузду з'їхали. Про який спалювальний завод може йти розмова. Садовий якось сказав (з пам'яті) що всі хто бажає будувати, до кінця не показують де їхні заводи вже побудовані і як вони працюють... Позиція очікування може і є в тому його мудрість. І нехай грім трісне з високого неба поки не поступить розумна пропозиція...чому не чути думки наших хіміків?...науковці де ви а...ууууу!!! і скільки б ми тут не сварилися
без їхньої думки ні кроку.
Yaroslav Yurkiv _ 23.06.2017 20:26
IP: 35.187.34.---
Сергій Олексійович Бут:
Ну, так воно і сталося: віднині сміття зі Львова вивозитиме за вказівкою Гройсмана Сенютка, і в цьому велика справедливість.
Хто "сміття" продукує, той його утилізує!
Сергій Олексійович Бут _ 23.06.2017 11:25
IP: 176.112.1.---
Yaroslav Yurkiv:
... від ваших аргументів, пане Yaroslav, таке враження ніби ви школяр, що забув вивчити урок і будь що намагається виправдатися... Ота "область", про яку ви згадуєте, знаходиться за півкілометра від "черты" міста... Тобто, де-юре воно в області, а де-факто – біля самісінького міста... Говорити про відповідальність області в даному випадку можна, але лише з великою натяжкою... Львівський полігон твердих побутових відходів (ЛПТПВ), як правильно називається ГСЗ, діє з 1958 року і є третім за розмірами в Європі. Він вже давно був в критичному стані. Просто ЛМГ Садовий був достатньо хитрою людиною і вважав, що оскільки ЛПТПВ формально знаходиться на території області, то хай вона про нього і дбає... От так... А тепер, коли виникла велика ПРОБЛЕМА, киває на Київ, П., Г. та ін.
Yaroslav Yurkiv _ 23.06.2017 00:32
IP: 104.199.44.---
Сергій Олексійович Бут:
Yaroslav Yurkiv:

... підкреслю для мудрагеликів, що до аварії на Грибовецькому сміттєзвалищі (ГСЗ) проблеми з утилізацією львівського сміття не існувало,
... є така приказка: "лишня соломинка верблюду спину ламає"... Це я до того, що ГСЗ не було "безразмерным", як деяким медіафахівцям в статусі ЛМГ здавалося, чи то бажалося... І от прийшов момент...і сталася ПРОБЛЕМА... Вона сталася через нехлюйство відповідних служб апарату ЛМГ Садового... За різноманітними медіаВитівками та партійно-політичними проектами якось забулося, що ГСЗ – не "бездонна бочка", що його треба контролювати... Тому, пане Yurkiv, ваше твердження, що " проблема не існувала" є помилковим А от моє припущення, що п.Садовий не є достатньо мужньою людиною, щоб визнати свої "сміттєві" прорахунки, є вірогідним... Мудрагелики -???
Сміттєзвалище знаходиться в області, і знаходиться у зоні відповідальності ОДА, місто лише платить за користування.
Yaroslav Yurkiv _ 23.06.2017 00:26
IP: 104.199.44.---
valsh01:
Yaroslav Yurkiv:
Сергій Олексійович Бут:
Ще раз підкреслю для мудрагеликів, що до аварії на Грибовецькому сміттєзвалищі проблеми з утилізацією львівського сміття не існувало, а от після трагедії усі несподівано аживілісь, і вирішили відігратися на львів'янах за їх вибір садового і його "самонемічі", в тім числі і СВОБОДА, фанатом якої я є, але у цьому питанні СВОБОДУ не підтримую.
Если Вы львовянин, не подскажете, что думают "пересични" жители города? На кого бочки катят – на Садового или на центральную власть? И почему до сих пор не слышно про известный всем креатив львовян? Например, призыв приносить и складывать мусор под магазины Рошен выглядит весьма перспективно))
Мешканці Львова поважають і свою, і чужу власність, і до подібних акцій не ласі, а звинувачують, звичайно, у своїх проблемах центральну владу, і трохи міську.
Сергій Олексійович Бут _ 22.06.2017 22:27
IP: 176.112.1.---
Yaroslav Yurkiv:
Сергій Олексійович Бут:
... підкреслю для мудрагеликів, що до аварії на Грибовецькому сміттєзвалищі (ГСЗ) проблеми з утилізацією львівського сміття не існувало,
... є така приказка: "лишня соломинка верблюду спину ламає"... Це я до того, що ГСЗ не було "безразмерным", як деяким медіафахівцям в статусі ЛМГ здавалося, чи то бажалося... І от прийшов момент...і сталася ПРОБЛЕМА... Вона сталася через нехлюйство відповідних служб апарату ЛМГ Садового... За різноманітними медіаВитівками та партійно-політичними проектами якось забулося, що ГСЗ – не "бездонна бочка", що його треба контролювати... Тому, пане Yurkiv, ваше твердження, що "... проблема...не існувала" є помилковим... А от моє припущення, що п.Садовий не є достатньо мужньою людиною, щоб визнати свої "сміттєві" прорахунки, є вірогідним... Мудрагелики –???...
Mykola Fedoriy _ 22.06.2017 20:56
IP: 94.178.74.---
Закрити діючий полігон і заборонити вивозити львівське сміття на інші полігони та ділянки може тільки влада вар*ятів.
Mykola Fedoriy _ 22.06.2017 20:51
IP: 94.178.74.---
widnowa:
braterstvo:
Жартівливе слово "варят" поширено на Львівщині в основному в середовищі молодих та середнього віку людей. В перекладі воно означає...той хто багато жартує. То не треба на нього ображатися.
Вар*ят (з польського wariat) – сумашедший, придурок...
valsh01 _ 22.06.2017 10:13
IP: 176.119.99.---
Yaroslav Yurkiv:
Сергій Олексійович Бут:
Ще раз підкреслю для мудрагеликів, що до аварії на Грибовецькому сміттєзвалищі проблеми з утилізацією львівського сміття не існувало, а от після трагедії усі несподівано аживілісь, і вирішили відігратися на львів'янах за їх вибір садового і його "самонемічі", в тім числі і СВОБОДА, фанатом якої я є, але у цьому питанні СВОБОДУ не підтримую.
Если Вы львовянин, не подскажете, что думают "пересични" жители города? На кого бочки катят – на Садового или на центральную власть? И почему до сих пор не слышно про известный всем креатив львовян? Например, призыв приносить и складывать мусор под магазины Рошен выглядит весьма перспективно))
Yaroslav Yurkiv _ 22.06.2017 01:12
IP: 35.187.34.---
Сергій Олексійович Бут:
Ще раз підкреслю для мудрагеликів, що до аварії на Грибовецькому сміттєзвалищі проблеми з утилізацією львівського сміття не існувало, а от після трагедії усі несподівано аживілісь, і вирішили відігратися на львів'янах за їх вибір садового і його "самонемічі", в тім числі і СВОБОДА, фанатом якої я є, але у цьому питанні СВОБОДУ не підтримую.
braterstvo _ 21.06.2017 20:45
IP: 89.252.61.---
Сергій Олексійович Бут:
Сергій Олексійович Бут:
Yaroslav Yurkiv:
... Єдиний правильний шлях для С. в цій ситуації – відставка с посади МГ... Це і буде його вибачення перед львівянами...
Недочекаєтесь!
А львівянам раджу згуртуватись проти такої зухвалості "центрових", і вистояти.
П.С. Доєднуюсь до безкоштовних порад -Mykola Blazhko-, і раджу перед тим, як викинути ПЕТ-пляшку, станьте на неї двома ногами, і закрутіть корок. Піля такої процедури пляшка стане як листок, і зменшиться в обємі в 7-8 разів. А харчові відходи, та іншу біомасу вивозити за межі міста в "компостні" ями чи бурти.
Хоча це стосується і інших населених пунктів України, чи з забрудненням екології у нас все гаразд?
Сергій Олексійович Бут _ 21.06.2017 19:36
IP: 176.112.1.---
Yaroslav Yurkiv:
...значна кількість ваших коментів на цьому форумі на захист (або виправдання) ЛМГ Садового ставить під великий сумнів ваше твердженя, що ви не є його ФАНАТОМ... Якби С. був ЛМГ с 1-2-3 річним стажем перебування на посаді, то його ще можна було б десь там зрозуміти, і може навіть трохи виправдати... Але ж людина 12-й рік поспіль на посаді ЛМГ... І до того був депутатом ЛМР. І з таким стажем МГ допустити таку безвідповідальність в такому важливому для міста питанні??? Це означає що за своїми МЕДІАпроектами та партійними ПІАРакціями він зовсім не цікавився станом "сміттєвих" потужностей і, як наслідок довів їх "до ручки"... А тепер всі винуваті – і П., і Г. і ВРУ... Тільки С. білий – пухнастий... Єдиний правильний шлях для С. в цій ситуації – відставка с посади МГ... Це і буде його вибачення перед львівянами...
Yaroslav Yurkiv _ 21.06.2017 12:07
IP: 104.155.21.---
Сміттєвим мудрагеликам присвячується:

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізете на небо:
- І ми – не ми, і я – не я!
І все те бачив, і все знаю:
Нема ні пекла, ані раю,
Немає й бога, тільки я!

А тепер прошу замислитися над таким питанням: чи вигідно Львову возити сміття на відстань 100, 200...500км?
Вже на "плечі" більше 30 км вивіз сміття стає дуже збитковим, хоча і сама по собі ця процедура є збитковою.
Отже, якщо Садовий готовий зараз возити сміття по усій Львівській області і навіть за її межі, то це тільки від жахливої безвиході, в яку загнала його аварія на Грибовицькому сміттєзвалищі і блокада зі сторони "центру" та Львівської ОДА.
Я не є фанатом Садового, але так копати міського голову, і разом з ним 750 000 жителів міста Львова та його околиць, неприпустимо!!!
LYCIV_OLGA _ 21.06.2017 10:12
IP: 104.155.4.---
Сергій Олексійович Бут:
LYCIV_OLGA:
На Ваші велемовні запитання, пані OLGA, є, на м.п., досить проста відповідь... лівіяни вже давно повинні були б дати відповідний конкретний і терміновий наказ своїм недолугим депутатам і, з допомогою С-системи, спитати з них... От і вся "гульня"... "Спасение утопающих дело рук самих утопающих" – сказано давно і дуже вірно...
Тобто – державна влада – сама по собі, і львівяни – самі по собі???...Зрозуміло!... Ви сформулювали мою думку навіть краще, ніж я. Щиро дякую за підказку! Це саме то, що и "вимагалося доказати".

Отже – "ДЕРЖАВНА ВЛАДА", ЯКА, – ПРИ ЗАГРОЗІ БІЛЬШ НІЖ 700-ТИСЯЧНОМУ МІСТУ ЕКОЛОГІЧНОЮ КАТАСТРОФОЮ, – ВТІЛЮЄ У ЖИТТЯ ГАСЛО "СПАСЕНИЕ УТОПАЮЩИХ – ДЕЛО РУК САМИХ УТОПАЮЩИХ" – НІКОМУ (І НІДЕ) НЕ ПОТРІБНА!!!
І на цю "владу" (з усіма ознаками банди/ОЗУ/мафії) – чекає доля попередньої!
LYCIV_OLGA _ 21.06.2017 10:10
IP: 104.155.11.---
[
руслан49:
Останні новини! Березюк не їсть і не какає вже три години!!!
Ви мене до сліз "розчулили"!...
Ну, хтось, може, й "не какає", а от дехто (руслан49) – постійно випорожнюється постами у блогах УП.
...Ой, то знов Ви?...Ну, Вам (згідно "посвідченню") – можна!... У Вас – взагалі – величезні пільги – переходити вулицю на червоне світло, стояти під вантажем, вкидати лайно на вентилятор...
LYCIV_OLGA _ 21.06.2017 09:56
IP: 104.155.66.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
Тож – ПОЖЕЖА НА ГРИБОВИЦЬКОМУ "ПОЛІГОНІ", на якому загинули рятувальники і еколог, – ЦЕ (зрозуміло – я сподіваюся – навіть для самого останнього лоха), – СТИХІЙНЕ ЛИХО (!!!)
1) Який би не був "мер" міста Львова, ЧОМУ ДЕРЖАВА УКРАЇНА НЕ ДОПОМАГАЄ (!!!) ЛЬВОВУ ЗА РІШЕННЯМ ПРОБЛЕМИ ВИНИКЛА ВНАСЛІДОК СТИХІЙНОГО ЛИХА???!!!...
Яке стихійне лихо...
Який чудовий приклад розумової неповноцінності (не розуміти значення терміну "стихійне лихо")!... руслан49, щиро дякую, я тепер цім Вашим "розумовим висновком" буду гостей "пригощати"!...
"Запалюйте ще!"
widnowa _ 21.06.2017 01:05
IP: 178.137.87.---
braterstvo:
Жартівливе слово "варят" поширено на Львівщині в основному в середовищі молодих та середнього віку людей. В перекладі воно означає...той хто багато жартує. То не треба на нього ображатися.
widnowa _ 21.06.2017 00:52
IP: 178.137.87.---
Yaroslav Yurkiv:
Шукав...написано багато ні про що.
widnowa _ 21.06.2017 00:44
IP: 178.137.87.---
Yaroslav Yurkiv:
То не ті старі, що є зараз, а ті, що були до нас.
Корупція1176 Україна та Європа966 Мовне питання181 Aтака Путіна1134 Свобода слова555
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter