21 лютого 2023, 08:51

Ностальгія за Джо Байденом та Чупакаброю з Рівненщини

Основою політики, в тому числі міжнародної, є медійка.

Основою медійки є не стільки інформування, скільки управління емоціями. Емоції, в свою чергу, залежать від секреції відповідних речовин в організмі, зокрема нейромедіаторів.

Як і багато інших процесів, секреція нейромедіаторів залежить не тільки від зовнішніх чинників, але і від попереднього досвіду. Фактично, від тренування.

Українське суспільство наразі є дуже чутливим до інформації. Ми активно слідкуємо за новинами і даємо емоційну реакцію у відповідь на них. Це логічно, адже в інформації яку ми отримуємо, зрештою, можуть міститися дані про наше виживання.

Такі обставини запускають в нашій, спостерегачів, глядачів та читачів, головах цікаву реакцію.

Ми дивимось, реагуємо, тренуємося на своїх реакціях, і дивимось знову.

Яскраві політичні та соціальні події стають яскравими медійними подіями і глибокоми емоціями. І це небезпечно, бо натреноване сприйняття потребує ще більш яскравої стимуляції щоб досягти бодай того самого рівня реакції.

Пам'ятаєте відчуття, коли ЗСУ пішли в контрнаступ на Сході? А звільнення Херсону? А зневіру, тривогу і відчуття застою після?

Вчорашній візити Джо Байдена в Київ – історична і дуже важлива політична подія. Яка, скоріш за все, ніколи не повториться, принаймні, з таким рівнем раптовості і значущості.

Попереду, безумовно, багато сильних за своєю значущостю подій, але вони дедалі ставатимуть менш унікальними, раптовими. Отримувати свої дофаміни буде об'єктивно важче.

Тому, тим, хто прагне стабільного емоційного стану, залишається працювати з вхідною інформацією, обмежуючи її надходження та з очікуваннями.

І ностальгувати про той час, коли ТСН доводилось вигадувати Чупакабру у Ровенській області. Щоб трохи підняти емоційний фон сірих новин.

Два спостереження року 2024

Головні спостереження року такі. Перше: непомітність добрих вчинків Цей рік показав, наскільки легко не помітити речі, які мали б бути очевидними...

Чудовий український міністр. Чудовий український СЕО.

Темпу змін, який є в Україні – немає ніде в світі. Динаміка ротації людей висока як в приватному так і в державному секторі. Люди, які приходять на посади або беруть відповідальність – нові лідери або гравці з досвідом...

Розбита колона в Курську і чому НАТО має вчитись на нашій війні?

Декілька днів тому Сили оборони нанесли серьозного враження по колоні ЗС РФ, мережу облетіли фотографії вантажівок з трупами росіян. Російські воєнкори закликали розстрілювати винних...

Мідні труби українських спецслужб

Мені шкода і соромно, що на третій рік повномасштабної війни це неочевидно: Не можна хвалити спецслужби за успішні операції, називаючи конкретну службу та департамент...

Як не отруїтись

Одного разу я бачив, як людину шпиталізували з дуже і дуже сильним харчовим отруєнням. Чоловік середніх років був критично зневоднений, осунувся і був слабким...

Радянська американська зброя

NYT випустили статтю про FrankenSAMs, комплекси-"франкенштейни" на службі української ППО. В ній розповідається про те, як на пускові установки радянського виробництва ставлять американські ракети, або з американськими комплексами використовують радянські радари...