13 березня 2015, 17:01

В АП продовжують наполегливо просувати свого кандидата на посаду директора Бюро

В Адміністрації Президента – новий сценарій втручання в конкурс на посаду директора Антикорупційного Бюро, мета якого – отримати лояльного та підконтрольного директора НАБ.

Завтра на засіданні комісії можна буде спостерігати за його реалізацією.

Полягає сценарій в тому, щоб змусити комісію проголосувати за додаткових кандидатів для проходження спеціальної перевірки.

Аргумент, яким будуть тиснути на комісію: висока вірогідність того, що з чотирьох, обраних комісією, кандидатів, спеціальну перевірку може пройти лише один.

Саме АП, на підставі документів від перевіряючих органів, формує кінцевий висновок та видає комісії довідку про проходження кандидатом спеціальної перевірки.

Закон про НАБ вимагає, аби комісія подала президентові два або три кандидати. Якщо спец перевірку пройде лише один, комісія буде вимушена наново оцінювати та відбирати кандидатів, направляти на перевірку і чекати результатів. Це – затягує результати конкурсу на невизначений строк. Аж допоки в шорт-листі кандидатів на перевірку не опиниться лояльний до влади претендент на посаду директора Антикорупційного Бюро.

Можливо, такий сценарій спрацював би в будь-якому іншому конкурсі, але не у випадку з обранням директора НАБ. Адже усі кандидати, фактично, уже пройшли цю перевірку ще на момент подачі документів, опублікованих на сайті Адміністрації Президента.

Чи ризикнули б кандидати на посаду головного борця з корупцією в Україні подати неправдиві дані про себе або фальшиві документи? Навряд. Бо у правдивості вказаних у документах даних міг упевнитися будь-який з членів комісії під час інтерв'ювання, а також і журналісти, аналітики, експерти та колеги претендентів.

Проте, перевірку здійснюють державні органи, висновок готує Адміністрація Президента, її результати доступні тільки самим кандидатам та, власне, комісії, яка виступила "замовником" такої перевірки.

Отже, якщо комісія не витребує весь пакет документів, а не тільки висновок, громадськість не взнає, хто і чому не пройшов перевірку, яка по суті є формальною процедурою, мета якої – підтвердити достовірність документів та відомостей, поданих особою до майбутнього роботодавця – держави.

Перевірку здійснює чітко визначений перелік з 5 держорганів, відповідно до ст.11 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та Порядку проведення перевірки, встановлений Указом Президента.

Кого перевіряють? Перелік "портфелів", претенденти на які мають пройти цю формальну процедуру, доволі довгий. Це – перші особи держави (президент, спікер ВР, прем'єр-міністр, міністри) разом з заступниками, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, голови СБУ, Нацбанку, Рахункової, генпрокурор, нардепи і т.д.

Хто і Що перевіряє?

1. МВС перевіряє, чи не притягалася особа до кримінальної відповідальності, чи має судимість, її зняття, погашення, адмін стягнення за корупційні правопорушення,

2. Мінюст шукає інформацію у власних публічних реєстрах: корупціонерів та люстрованих чиновників,

3. Державна фіскальна служба перевіряє декларацію,

4. МОЗ – стан здоров'я кандидата,

5. Міносвіти – наявність освіти, наукового ступеня, вченого звання.

У разі виявлення розбіжностей у поданих кандидатом документах останній має право протягом п'яти днів письмово пояснити та/або виправити таку розбіжність.

Отже, доволі сумнівною видається реальна, а не штучно створена ситуація,коли троє з чотирьох кандидатів не проходять формальну звірку документів, оприлюднених ще до початку інтерв'ю з конкурсною комісією.

Відмовити кандидату на підставі результатів спеціальної перевірки можна лише у двох випадках.

Перший – якщо про кандидата стане відома інформація, яка не відповідає встановленим законодавством вимогам для зайняття посади.

Другий – якщо кандидат подав підроблені документи або неправдиві дані про себе.

Всі, хто проходить спец перевірку, має право ознайомитися з її результатами та оскаржити їх в суді.

Як далеко зайде Адміністрація Президента у своєму прагненні будь-що отримати ручного, а не обраного за результатами чесного конкурсу директора Бюро?

Чи самому кандидату-протеже від АП не соромно від того, як його пхають на посаду – оминаючи здоровий глузд, нехтуючи Законом, принижуючи гідність членів конкурсної комісії, які своїми безкомпромісними принципами та справами заробили суспільний авторитет та повагу?

Будь-що, даний сценарій відомий не тільки членам самої комісії, але й усім без виключення міжнародним донорам та партнерам України, у яких потужний інструмент впливу – гроші МВФ та ЄС.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Суддя ВАКС Шкодін з грубим порушенням закону випустив з СІЗО фігуранта збройної схеми на мільярд Лієва. Чи покарає його за це ВРП?

Вже завтра – 12 лютого – Вища рада правосуддя (ВРП) розгляне надважливу скаргу. Вона покаже, чи здатна ВРП реагувати на грубі порушення закону суддею Вищого антикорупційного суду (ВАКС)...

Міноборони видало юридичну позицію щодо зміни керівництва АОЗ. І це катастрофа

Міноборони нарешті видало юридичну позицію щодо зміни керівництва АОЗ. І це катастрофа. Отже, юридична позиція Умєрова в тому, що після звільнення ним Тараса Чмута та Юрія Джигира, цитую: "...

Махінації із ''ВКонтакті'' та допомога міністру Януковича: що відомо про нотаріуса Єрмака, який допоміг Міноборони сфальсифікувати в держреєстрі дані про керівника АОЗ

Центр протидії корупції (ЦПК) продовжує викривати деталі того, як Міноборони вдалося сфальсифікувати в держреєстрі дані про керівника Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...