Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Справа Табачника: ''Батя, я розслідую!''

20 травня 2015, 11:25

Два екс-генпрокурори за рік розслідування кримінального провадження щодо Дмитра Табачника не були здатні оголосити про підозру українофобу та колишньому очільнику Міністерства освіти.

Нові – Віктор Шокін і його команда – перейняли естафету і теж "розслідують" те, що вже по кістках розібрали у своїх публікаціях прискіпливі українські журналісти.

У квітні минулого року Центр протидії корупції, взявши ці розслідування, звернувся до СБУ із заявою про злочин, де детально юридичною мовою описав найкричущі зловживання, довести які мало бути суто технічною справою слідчого: вилучити документи, провести обшуки, допитати свідків та здійснити інші слідчі дії.

(Оприлюднені схеми Табачника значно простіші, ніж, наприклад, Іванющенка чи Злочевського, яким уже повідомили про підозру, щоправда, після того, як останні встигли убезпечити свої гроші та статки від потенційного арешту та конфіскації).

У СБУ, очільник якого декількома роками раніше вимагав порушення кримінальної справи по Табачнику, вмили руці та перевели стрілки на ГПУ, де розслідування спустили на нижчий рівень – до Київської прокуратури. Врешті-решт провадження було порушене і слідство почало "з'ясовувати обставини" того, як:

1. Колишнє керівництво МОН відчужувало об'єкти нерухомого майна,

2. Закуповувало підручники за завищеними цінами,

3. Впроваджувало Єдину державну електронну базу з питань освіти,

4. Створювало інтернет-портал в Єдине освітнє інформаційне вікно, -

з порушенням законодавства.

Юристи ЦПК як свідки були цілий один раз на допиті по справі – у цьому році в слідчому управлінні ГПУ.

Минулого року таке щастя перепало і Максиму Опанасенко, журналісту програми Слідство.Інфо, одному з викривачів схем Табачника.

Три рази – у травні та грудні 2014 року, та у березні поточного року ми цікавилися перебігом розслідування і чи, раптом, нічого з майна спритного екс-міністра не заарештовано в Україні.

Усі три відповіді можна звести до двох слів: "ми розслідуємо".

Проте, спілкування зі слідчим свідчить про зворотній процес.

Так, слідство в ГПУ досі не допитувало одного з головних посібників екс-міністра – його екс-заступника Сулиму Є.М., за підписом якого на понад 600 державних на той час ВНЗ розлетілися "листи щастя", що зобов'язували підключатися до Єдиного освітнього інформаційного вікна за 30 тис гривень на рік!

Також, слідству "не вдалося" встановити документи та рішення "за підписом міністра", які б свідчили про зловживання службовими обовязками або корупцію.

Що ж заважає зібрати доказову базу?

Виявляється, розслідуванню не сприяють в самому МОН! ГПУ, СБУ та всі правоохоронні органи країни вирішили, що справу має розслідувати саме Міністерство освіти.

Начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк вважає, що штучне затягування підозри Табачнику – не провина його підлеглих, а проблема МОН. "Зрештою у міністерстві могли б самі провести службове розслідування, що стосується державних закупівель", – сказав представник ГПУ.

Та поки прокурори і слідчі виправдовуються за бездіяльність та прикривають гучними політичними заявами відсутність підозр щодо колишніх високопосадовців з санкційного списку ЄС, Табачник, ізраїльтянин за паспортом, не переймається. Адже без підозр та притомного розслідування скоєних Табачником злочинів на посаді міністра МОН, санкції з нього таки будуть зняті, майно та гроші, здобуті кропіткою працею на ниві покращення освіти в Україні – залишаться в родині, а збитки, що рахуються сотнями мільйонів гривень, ніколи не булуть відшкодовані державі.

То, #шо_там_у_хохлов?

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Миколай Паращак _ 24.05.2015 22:00
IP: 194.145.217.---
Ну, коментарі, як правило, читати й не варто...
Alex777 _ 20.05.2015 22:50
IP: 37.187.124.---
табачник – українофоб, але при ньому історію України не скасовували. а нинішній міністр – дурбелик Квіт – вважає, що українські діти достатньо потужно вивчають історію України в школі. таке старе, а таке ї6ануте
Виктор Кожевников _ 20.05.2015 16:33
IP: 46.202.45.---
Это не вы ли тот Шабунин из за которого сотни тысяч предпринимателей стоят в очередях? Это не ваша идея сдавать форму 4 общественным организациям?
Юрий Вологжанинов _ 20.05.2015 14:35
IP: 93.72.20.---
В ботсаду возле метро "Университет" есть выразительный памятник смертельно раненому юноше-воину, защитнику Киева, от наступающих с ЗАПАДА солдат Гитлера в 1941.
С 2014 воины Украины гибнут от захвативших Крым и теперь наступающих с ВОСТОКА солдат Путина, приезжающих вместе с танками и артиллерией, автоколоннами "гуманитарной" помощи, якобы в отпуск...
Но больше всего народ Украины страдает ИЗНУТРИ – от десятка олигархов-миллиардеров во главе с их боссом-президентом.
Народ беднеет, а он, верный законам Кучмы, Ющенко и Януковича, богатеет...
Олигархи знают, что после ЕВРОМАЙДАНА, народ не согласится
жить по их законам властного, финансового и уголовного беспредела.
Поэтому они и их власть в лицах Порошенко, Гройсман, Яценюк готовятся ДЁШЕВО ПРОДАТЬ... себе всё, включая землю Украины в их частную собственность. Затем всё это ДОРОГО продать любому зарубежному капиталу и смыться на давно подготовленные позиции от Лондона до Вены и прочих Калифорний.

Юрий Вологжанинов.
mihaylenco _ 20.05.2015 12:22
IP: 46.201.237.---
Андрієнко
На жаль, автор має рацію. Влада показово не хоче торкати навіть за вухо Д.Табачника. Чого б це?

Не одного Табачника. А взагалі нікого з банди Януковича. Чого б це? Та того. Договорняк. Многоходовочка.
Андрієнко _ 20.05.2015 12:10
IP: 93.74.11.---
На жаль, автор має рацію. Влада показово не хоче торкати навіть за вухо Д.Табачника. Чого б це?
sagredo _ 20.05.2015 11:53
IP: 176.8.250.---
Генеральний прокурор: – Тель-Авив? Дмитрий Владимирович? Здравствуйте, это Иван Петрович из прокуратуры Украины!
Табачник: – Здравствуй, Ваня, что ты хотел?
Генеральний прокурор: – Дмитрий Владимирович, я большой почитатель вашего таланта. Интересуюсь, когда вы закончите общий учебник истории для Россиии и Украины, а также монографию о фашизме в Украине...
Табачник: – Скоро, Ваня, скоро. Ты получишь первый экземпляр з подписью автора...
Alexander Vasilevsky _ 20.05.2015 11:46
IP: 93.74.169.---
Борітеся – поборете!
Шамиль Абдулахман _ 20.05.2015 11:32
IP: 93.126.73.---
Колишніх комсомольців треба викорчовувати з влади. Комса – це паразит який має хобіт з двох сторін. Коли до влади приходять українофоби, комса смокче соки з україни через табачника і гріє інших як підрядників. Коли приходять мерзотники в вишиванках, працює хобіт мартиненка, шлапака та інших, а табачник на підряді... Томк треба травити всіх!
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter