21 липня 2015, 13:16

До Антикорупційного Бюро не можуть знайти керівника детективів

У НАБ назріває реальна проблема з обранням керівника 250-ти детективів. Гідного кандидата немає. Конкурс закінчується завтра.

Конкурс на посаду Керівника підрозділу детективів, розпочатий ще 5 травня, було продовжено до 22 липня. Завтра – останній день подачі документів.

Дуже показово, що на головного детектива країни із зарплатнею більше 40 грн. не стоїть черга із кандидатів. Останні скандали всередині ГПУ аж ніяк не заохочують нормальних людей йти працювати до правоохоронних органів, де досі діє кругова порука, кришування та тотальна корупція.

Є всього дві ключові людини, від яких залежить результат роботи НАБ – гучні розслідування, посадки, суди, конфіскації.

Це – керівник детективів та антикорупційний прокурор.

Засади незалежності обох прямо прописані в законодавстві. Але схоже, в Україні немає відчайдухи, який запише собі в резюме посадку, наприклад, генерального прокурора.

Проблема не тільки в кандидатах, але й у вимогах до них. Так, майбутній керівник детективів повинен мати за плечима п'ять років керівного стажу. І це – в системі, що ніколи не була націлена на розслідування корупції чи фінансових злочинів високопосадовців! На жаль, така вимога до кандидатів звузила коло претендентів до конкретних осіб з екс- або чинного керівництва ГПУ, СБУ або МВС.

Тому більшість претендентів на посаду – з правоохоронних органів. Всього подалося 55 осіб, 53 з них були допущені до тестування. За результатами тестування 22 особи були рекомендовані до співбесід з конкурсною комісією, до якої входить два представники Центру протидії корупції.

У результаті комісія зупинилася на трьох кандидатах. Двоє, на жаль, не мають відповідного досвіду роботи слідчими, лише – оперативниками. А третій кандидат зараз працює під Столярчуком – у генеральному слідчому управлінні ГПУ. Раніше він працював у прямому підпорядкуванні Артема Ситника, чинного директора НАБ. Члени Ради громадського контролю при НАБ не голосували за цих кандидатів і переконали Артема Ситника продовжити пошук.

Відповідно до кваліфікаційних вимог, Керівник підрозділу детективів має мати вищу юридичну освіту, 10 років оперативно-розшукової діяльності та/або досудового слідства, з них 5 – на керівних посадах, знання українського та міжнародного законодавства, досвід розслідування корупційних злочинів тощо.

Оклад майбутнього керівника детективів складатиме 43 848 грн.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...