30 січня 2017, 10:46

Луценко узаконив відмову Холодницького підписувати підозру МАУ-менедежерам Коломойського

Підозру екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку, який "подарував" Коломойському поцуплені у держави ТОП-менеджерами МАУ 147 мільйонів гривень, підписувати нема кому.

Генпрокурор Юрій Луценко визнав законною відмову свого підлеглого Назара Холодницького погоджувати Антонюку та його екс-колегам з керівництва МАУ – президенту та головбуху – підозру, складену детективами НАБУ.



Сам Луценко цієї підозри теж не підписав, хоча за КПК міг би призначити себе прокурором у цій справі і підписати її, що б було чітким сигналом Коломойському про те, що відмазатися не вийде.

Однак обидва ТОП-прокурори країни – генеральний та антикорупційний – не побачили переконливих доказів у очевидно корупційній справі.

Хто забувся, може самотужки упевнитися у залізобетонності доказів слідства:



Парадокс в тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму "справу МАУ" антикорупційний прокурор вважає безперспективною, але не закриває її власною постановою.

Якщо в справі проведено більшість слідчих дій і з'ясовано обставини – то треба або пред'являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу. Але Холодницький цього не робить.

Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Холодницький має право безкінечно довго відправляти підозру назад детективам "на доопрацювання" – аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та Антонюку нічого не загрожувало. Або – не спливуть "розумні строки" слідства. Саме за такою схемою ГПУ закрила справу Юри Єнакієвського – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування.

Будь-який з цих варіантів влаштовує Коломойського. Зараз адвокати МАУ в судах намагаються довести правоту своїх менеджерів і лишити Державіаслужбу права вимагати украдений ними збір на користь держави (між іншим, 150 мільйонів – це більше, ніж річний бюджет всієї Антикорупційної прокуратури).

Якщо МАУ виграє суди, справа розвалиться і у НАБУ з'явиться перший гучний "вісяк", який обов'язково ляже у звіт аудиторів. Скільки іще таких прокурорських "вісяків" підкине детективам Холодницький – достеменно не відомо, однак прогнозовано: достатньо, щоб сформувати негативний висновок аудиторів, визнати роботу директора Бюро неналежною, і звільнити його на цій підставі вже в цьому році.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...