30 січня 2017, 10:46

Луценко узаконив відмову Холодницького підписувати підозру МАУ-менедежерам Коломойського

Підозру екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку, який "подарував" Коломойському поцуплені у держави ТОП-менеджерами МАУ 147 мільйонів гривень, підписувати нема кому.

Генпрокурор Юрій Луценко визнав законною відмову свого підлеглого Назара Холодницького погоджувати Антонюку та його екс-колегам з керівництва МАУ – президенту та головбуху – підозру, складену детективами НАБУ.Сам Луценко цієї підозри теж не підписав, хоча за КПК міг би призначити себе прокурором у цій справі і підписати її, що б було чітким сигналом Коломойському про те, що відмазатися не вийде.

Однак обидва ТОП-прокурори країни – генеральний та антикорупційний – не побачили переконливих доказів у очевидно корупційній справі.

Хто забувся, може самотужки упевнитися у залізобетонності доказів слідства:Парадокс в тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму "справу МАУ" антикорупційний прокурор вважає безперспективною, але не закриває її власною постановою.

Якщо в справі проведено більшість слідчих дій і з'ясовано обставини – то треба або пред'являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу. Але Холодницький цього не робить.

Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Холодницький має право безкінечно довго відправляти підозру назад детективам "на доопрацювання" – аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та Антонюку нічого не загрожувало. Або – не спливуть "розумні строки" слідства. Саме за такою схемою ГПУ закрила справу Юри Єнакієвського – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування.

Будь-який з цих варіантів влаштовує Коломойського. Зараз адвокати МАУ в судах намагаються довести правоту своїх менеджерів і лишити Державіаслужбу права вимагати украдений ними збір на користь держави (між іншим, 150 мільйонів – це більше, ніж річний бюджет всієї Антикорупційної прокуратури).

Якщо МАУ виграє суди, справа розвалиться і у НАБУ з'явиться перший гучний "вісяк", який обов'язково ляже у звіт аудиторів. Скільки іще таких прокурорських "вісяків" підкине детективам Холодницький – достеменно не відомо, однак прогнозовано: достатньо, щоб сформувати негативний висновок аудиторів, визнати роботу директора Бюро неналежною, і звільнити його на цій підставі вже в цьому році.

powered by lun.ua

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...

Що не так із проголосованим законом про брехню в деклараціях та чому його ветує Президент

Учора Верховна Рада знищила систему електронного декларування, проголосувавши законопроєкт N4651. Всього кілька поправок звели нанівець ініціативу президента відновити реальне покарання за брехню в декларацію – не має значення, яка відповідальність, якщо її точно не буде...

Війна за крісло керівника САП: як представники Ради зривають конкурс на догоду Татарову

У понеділок та вівторок відбулися перші співбесіди, на яких обирають керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Учора на засіданні Конкурсної комісії відбулися безпрецедентні порушення порядку проведення конкурсу...

Спікер Ради Разумков сказав неправду, виправдовуючи затягування ліквідації ОАСКу

"Для того, щоб потрапити законопроекту в зал, ... він повинен пройти комітет, бути підготовленим до розгляду. Станом на сьогодні ще цей законопроект НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ", - сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков...