9 лютого 2017, 16:46

Як БПП саботує роботу Антикорупційного комітету – документ

Правда – неприємна штука. Група нардепів від Блоку Петра Порошенка систематично саботує засідання антикорупційного комітету – про що вчора на Комітеті вголос сказав Сергій Лещенко, а сьогодні йому за це в Раді ображені однопартійці влаштували штовханину та відірвали рукав від піджака.

Ми (ЦПК) буваємо чи не на кожному засіданні комітету, а от кворум – ні. У комітеті – 21 депутат. Щоб комітет мав право приймати будь-які рішення, на його засіданні мають бути присутніми не менше 11-ти депутатів. Рішення приймаються простою більшістю від присутніх. Тобто, як мінімум 11 нардепів мають прийти на Комітет, аби той міг ухвалювати рішення. Наприклад, визнавати проекти законів корупційними.

Корупційні ризики комітет виявляє у проектах законів всіх фракцій, а тому Соболєв як голова комітету викликає невдоволення у більшості політичних сил, представлених в парламенті.

Тому рішення про усунення Соболєва з головувавння таким важливим комітетом у політичній верхівці було ухвалено давно. Тепер його почали активно реалізовувати.

Найпростіший сценарій описав Сергій Лещенко: визнати роботу комітету незадовільною та змінити голову. На це голоси в Раді знайдуться, треба лише привід.

За регламентом Ради, такою підставою може бути неспроможність комітету ухвалювати рішення та збирати на свої засідання нардепів.

Ось тому 4 із 5 членів комітету від БПП систематично не з'являються на останніх засіданнях: Барна з 5 засідань пропустив 3 з невідомих причин; Артющенко та Мельничук – 5 останніх засідань просто проігнорили, Кривохатько був відсутній 3 останніх засідання (кажуть, він хворіє і попереджав про це голову комітету) і Лещенко – одне.



Зрозуміло, що опозиційний блок взагалі уникає роботи в антикорупційному комітеті: Мирний з Дунаєвим жодного разу не прийшли на засідання у минулому році та в 2017-му.

У нардепів з Відродження відвідуваність трохи краща: Ільюк не був на половині комітетів, Ланьо – на 15 засіданнях з невідомих причин, та ще пропустив три через лікарняний та відрядження.

Найкраще протягом року на комітет ходили народофронтівці та позафракційні. Ну і, звичайно, голова.

Ці дані були надані Комітетом на запит ЦПК.

Ми звернулися до голови БПП в парламенті з вимогою розглянути на засіданні фракції саботаж роботи нардепів від БПП в Антикорупційному комітеті.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...