9 листопада 2017, 15:30

Влада фальсифікує текст Кримінального процесуального кодексу – правкою, що ховає слідство НАБУ

У Верховній Раді підготували на підпис Порошенку сфальсифікований текст нової редакції Кримінального процесуального кодексу. Текст без правки, за яку точно голосували парламентарі. Правки, критичної для майбутнього Національного антикорупційного бюро. Ми маємо і публікуємо докази: стенограму і документи.

На початку жовтня Рада змінила Кримінальний процесуальний кодекс. Голосування за правки до тексту КПК супроводжувалося скандалом та "кидком" регіоналів, а нардепи взагалі не розуміли, які правки підтримували. Так, вже після голосування з'ясувалося, що Кодекс ухвалили з нищівною для всього кримінального слідства правкою від нардепа-радикала Лозового. Вона в рази скорочувала строки досудового розслідування тяжких та корупційних злочинів. Простіше кажучи, правка встановила нереальні строки. Усі правники та правозахисники назвали її абсурдною. Правоохоронці нові строки – нереальними. Політики вийшли з заявами доопрацювати ці норми.

Після всього перший заступник профільного комітету, де пропустили ці правки, нардеп від Народного Фронту Ємець публічно запевнив, що Рада за них не голосувала і в фінальному тексті Кодексу, який готують на підпис Президенту, їх не буде.

Минув місяць, а фінального тексту так ніхто і не побачив. І от вчора, напередодні підпису Президентом, нові редакції Кодексів нарешті розіслали по органах держвлади – надати зауваження, якщо є.

Ми отримали цей текст і бачимо, що його сфальсифікували і викинули з нього правку, за яку точно голосували народні депутати. Ми стали свідками великого злочину.

Йдеться про норму, яка мала не дозволити ЮрВіталічу спихнути всі справи по поплічниках Януковича на Антикорупційне Бюро. Якраз вчора він уже почав пакувати валізи з 15 тисячами "вісяків" – справ, які стосуються високопосадовців.

Це – правка N176 до розділу 4 президентського законопроекту N6232. Саме ця правка скасовувала в КПК часове обмеження у два роки на розслідування Генеральною прокуратурою корупційних справ колишніх посадовців, розпочатих до створення Антикорупційного бюро.

Вона чітко визначала, що ГПУ має закінчити слідство проти Януковичів самостійно, скільки б ще часу це не потребувало. Йдеться про зміни до абзацу четвертого пункту першого розділу ХІ КПК.

Дивіться, ось фінальний текст і там правки немає:



Як так сталося? Куди ділася проголосована правка, якщо за неї голосував Парламент? Ось як це було (все – зі стенограми):

10 липня комітет з правової політики Руслана Князевича затвердив порівняльну таблицю до другого читання президентського законопроекту N6232 і врахував поправку депутатів Оксани Сироїд та Олени Сотнік N176 до розділу 4 законопроекту.

Ще раз – комітет у своїй редакції законопроекту до другого читання цю поправку затвердив.

Під час двотижневого розгляду Кодексів в Раді ця поправка не виносилася на підтвердження і не була відхилена. Депутати відхилили поправку з аналогічним номером – N176 – але до геть іншого Кодексу – господарського процесуального (див. стенограму засідання ВРУ від 7 вересня, з 14:05:37).

Кримінальний процесуальний кодекс був ухвалений в редакції комітету у три голосування і під час жодного з них правка нікуди не зникала і не була відхилена (1-за повернення до раніше відхилених поправок, на яких наполягав комітет окремим рішенням, 2-за ухвалення цих правок та 3-в цілому про закон (див. стенограму засідання парламенту від 3 жовтня 2017 року з 13:10:09).

У день голосування за нові кодекси – 3 жовтня – Комітет Князевича зібрався знову і змінив окремі правки, зокрема, скандальну поправку Лозового. У рішенні комітету не йдеться про відмову від поправки N176 до розділу 4 законопроекту або про її зміну. Тобто, правка Сотник-Сироїд пішла в зал на голосування.

Не було також жодного рішення про відмову чи про зміну правок, які раніше були враховані комітетом та не виносилися на підтвердження.

Таким чином, поправка N176 до КПК була ухвалена одночасно із ухваленням закону в цілому, як врахована комітетом і не скасована окремим голосуванням в залі.

Яким чином вона зникла з фінального тексту Кодексів, який готував на підпис Президенту комітет? На якому етапі це сталося – у кабінеті Князевича, де робили техніко-юридичні правки проголосованого тексту? Але така редакція не передбачає зміни змісту правки, тим більше – її виключення.

Чи це сталося на рівні юридичного управління Ради?

Чи бачив спікер, що підписував сфальсифікований текст?

І чи розуміє Порошенко, як пояснюватиме європейцям та американцям те, що передає злиті або занедбані його кумом-генпрокурором справи Лазаренка, Злочевського, Іванющенка і Ко в НАБУ, орган, створений за їх шаленої підтримки?

Навряд це взагалі хтось зуміє пояснити.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...