13 квітня 2020, 12:01

Служба піару України: як Баканов кидає на вітер придумані цифри про результати роботи СБУ

5 березня Верховна Рада висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці. Ініціатори звільнення закидали генпрокурору "низьку ефективність виконання своїх обов'язків" і "нерозслідування, гальмування розслідування найбільш резонансних кримінальних проваджень".

Сам президент Володимир Зеленський скаржився на роботу Національного антикорупційного бюро. Своєю чергою, заявивши, що в Службі безпеки України ситуація краща з розслідуваннями. Цікаво, президент знає конкретні результати СБУ?

У той же вечір країна разом з депутатами заслухала звіти очільників правоохоронних органів. Серед них з трибуни Ради про заслуги говорив і голова СБУ Іван Баканов, до якого в народних обранців питань чомусь не виникає.

"Безпека країни не любить піару",казав Баканов, але з його уст посипалися цифри щодо результатів роботи СБУ. Почав же Баканов із "показників" з викриття корупції.

Баканов заявив, що за поданням СБУ 255 службових осіб отримали повідомлення про підозру у здійсненні корупційних злочинів, 83 чиновника звільнено з посад, а до різних строків засуджено 80 осіб.

Нічого собі, подумали ми. І звернулися до СБУ із запитанням, а хто ці люди з підозрами і хто злетів із посад? Найцікавіше нам було дізнатися, кого ж посадили за корупцію за допомогою СБУ.

Ви не повірити, СБУ імені Баканова все ж дуже любить нічим не підкріплений піар, а не реальний результат.

На наш запит про публічну інформацію СБУ відповідала місяць, замість законних 5 робочих днів (просто порушили цю вимогу).

Суть відповіді така: ми не ведемо статистику, це або поліція, або прокуратура знає цифри, то в них і питайте. А також, це таємниця, ми ж СБУ, не забувайте. Навіть про вироки суду не розповіли, які за законом не можуть бути інформацією з обмеженим доступом.

Виходить що про "весняні посадки" або про інші результати Баканова треба питати у Венедіктової чи Авакова? Чому відомство Баканова не розповідає про корупціонерів, яких затримує? Чомусь від інших правоохоронців вимагаються звіти з іменами, датами та сумами збитків. А Баканову, бачте, можна просто взяти цифри зі стелі і цього достатньо.

Припускаю, що Баканов озвучував цифри щодо справ, де саме оперативники Служби фіксували або викривали злочини, які розслідуються насправді іншими органами. Але навіть за таких умов це неможливо назвати результатом лише СБУ.

На жаль, у Службі ще за "совковим" зразком звикли звітувати відловленими бандитами: без різниці чи корупціонерами, чи крадіями, чи директорами конвертаційних центрів. А тому досі займаються не тим, що потрібно, а тим що вміють – супроводжуючи розслідування інших органів, при цьому не забуваючи про власні кишені.

А потрібно нашій державі у сфері безпеки в першу чергу не допускати загроз у вигляді фінансування державою-агресором політиків та медіа в Україні, про яке говорив президент, не допускати агентів держави-агресора на державну службу в нашій країні та боротьба з терористами на Сході.

Це вкотре підтверджує необхідність реальної реформи СБУ, а не тієї фікції, яку пропонує сама Служба разом з президентом.

СБУ має стати класичною спецслужбою, яка б відповідала світовим стандартам, та посилитися інституційно: припинити боротися з корупцією та злочинністю, відмовитися від слідства взагалі та дозволити здійснювати його іншим органам, нарешті відкрити декларації публічних службовців та провести демілітаризацію.

Справжня спецслужба – це не Служба, про яку згадують у ЗМІ через скандали та хабарі. Це невидиме око держави, про яке мінімально говорять публічно, але завдяки якому держава попереджена та убезпечена.

Допоки в СБУ будуть невластиві функції, ми постійно будемо чути такі фейсбук-звіти та смішні виступи, а замість безпеки, отримуватимемо чергові журналістські розслідування про СБУшників з маєтками та автівками на родичів.

powered by lun.ua

Банкову не влаштовує лідер конкурсу на керівника САП. Відбір зупинено

Після завершення співбесід на доброчесність конкурс на керівника САП знову зупинився. Від завершення етапу перевірки доброчесності минув цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів...

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...

Що не так із проголосованим законом про брехню в деклараціях та чому його ветує Президент

Учора Верховна Рада знищила систему електронного декларування, проголосувавши законопроєкт N4651. Всього кілька поправок звели нанівець ініціативу президента відновити реальне покарання за брехню в декларацію – не має значення, яка відповідальність, якщо її точно не буде...

Війна за крісло керівника САП: як представники Ради зривають конкурс на догоду Татарову

У понеділок та вівторок відбулися перші співбесіди, на яких обирають керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Учора на засіданні Конкурсної комісії відбулися безпрецедентні порушення порядку проведення конкурсу...