17 травня 2018, 19:51

100 років української державної служби



Окрім інших свят, 17 та 18 травня – ми святкуємо 100-річчя державної служби в Україні!

Так, друзі, саме 100 років назад, після обрання Гетьманом України Павла Скоропадського, він і заклав основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо і до сьогодні!

Був визначений порядок призначення осіб на "урядову службу", схвалено Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу. І без підписання якої службовець не може бути призначений.

У місті Станіславів – було підписано та затверджено спеціальні вимоги для прийняття осіб на урядову службу.

А порядок системи оплати праці державних службовців – визначено та затверджено у 1920 році – не повірите де – у місті Вінниці;)

Отака наша надзвичайно цікава історія) країни, державних інституцій і служби. І вона – далека від завершення.

Ми лише починаємо закладати нові підвалини державного управління та служби у країні, виборюючи нове, ефективне, прозоре та професійне управління.

Дуже хочеться, щоб новий революційний Закон про державну службу, прийнятий 3 роки назад, нарешті звільнився від політичних нахабних зґвалтувань за свої найпрогресивніші норми. Щоб революційні гідні ідеї, закладені нами у Стратегію реформування державного управління, отримали нарешті імплементацію, а не банально переносилися за термінами виконання кожен рік на рік уперед.

Роботи дуже багато, політичної волі і лідерства, як і раніше, мало.


Закон про службу в органах місцевого самоврядування та закон про Дипслужбу – заветовані паном Президентом, якому, очевидно, професійні службовці лише заважають.

Але нова державна служба пробиваються вже паростками по країні, і цей процес є безупинним. І цей початок шляху державотворення і якісного управління аж у 100 років, буде рано чи пізно завершений нашою перемогою) а свято, сподіваюсь, стане святом поваги та шани до державних службовців та їх непростого служіння українцям.

Поки ж – ми боремося далі. І сьогодні: Комітетом зареєстрували наново Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування – під новим номером N8369.

Так, друзі, нас не спинити;)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...