17 травня 2018, 19:51

100 років української державної служби



Окрім інших свят, 17 та 18 травня – ми святкуємо 100-річчя державної служби в Україні!

Так, друзі, саме 100 років назад, після обрання Гетьманом України Павла Скоропадського, він і заклав основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо і до сьогодні!

Був визначений порядок призначення осіб на "урядову службу", схвалено Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу. І без підписання якої службовець не може бути призначений.

У місті Станіславів – було підписано та затверджено спеціальні вимоги для прийняття осіб на урядову службу.

А порядок системи оплати праці державних службовців – визначено та затверджено у 1920 році – не повірите де – у місті Вінниці;)

Отака наша надзвичайно цікава історія) країни, державних інституцій і служби. І вона – далека від завершення.

Ми лише починаємо закладати нові підвалини державного управління та служби у країні, виборюючи нове, ефективне, прозоре та професійне управління.

Дуже хочеться, щоб новий революційний Закон про державну службу, прийнятий 3 роки назад, нарешті звільнився від політичних нахабних зґвалтувань за свої найпрогресивніші норми. Щоб революційні гідні ідеї, закладені нами у Стратегію реформування державного управління, отримали нарешті імплементацію, а не банально переносилися за термінами виконання кожен рік на рік уперед.

Роботи дуже багато, політичної волі і лідерства, як і раніше, мало.


Закон про службу в органах місцевого самоврядування та закон про Дипслужбу – заветовані паном Президентом, якому, очевидно, професійні службовці лише заважають.

Але нова державна служба пробиваються вже паростками по країні, і цей процес є безупинним. І цей початок шляху державотворення і якісного управління аж у 100 років, буде рано чи пізно завершений нашою перемогою) а свято, сподіваюсь, стане святом поваги та шани до державних службовців та їх непростого служіння українцям.

Поки ж – ми боремося далі. І сьогодні: Комітетом зареєстрували наново Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування – під новим номером N8369.

Так, друзі, нас не спинити;)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...