12 вересня 2018, 19:07

Слабке врядування. Слабка країна

Завдяки The Aspen Institute Kyiv – говоримо про "Good governance" – "гарне" урядування – і "weak governance" – "слабке" врядування.

Аксіома: "Слабке" врядування у країні призводить до корупції та зловживання повноваженнями та фінансами.

Наступна Аксіома: В Україні яскраво виражене слабке врядування.

Це означає: "слабкі" інституції, "слабкі" люди, "слабкі" процедури, "слабкі" структури, "слабке" виконання функцій, "слабка" імплементація, "слабкий" контроль. Можна продовжувати.

Нагадаю, що за останнім рейтингом 2018 року від World Economic Forum за "якістю інституцій" в країні, ми – на 118 місці із 137 країн світу. Це дуже близько до кінця.

За 4 роки реформ ми зрушили з ганебного 130 місця. Але, очевидно, зрушили не достатньо активно і не достатньо далеко. Лише на початку дороги. Як же перевернути цю історію?

Єдиної відповіді навіть тут, у найкрутіших міжнародних експертів, політиків та реформаторів – не має. Та й не може бути.

"Точка входу" для перевороту урядування – може бути сильна та незалежна судова влада.

Іншою "точкою" – може бути інституційна реформа, або вже добре знайома реформа державного управління.

- – -

Раніше я думала, що нам треба знайти ідеальних чесних, розумних людей і дати їм доступ до державної служби, щоб перевернути її з середини. Ну і дати їм – достойні зарплати, повноваження, функції, можливості керувати процесами.

Більше я так не думаю.

На першому етапі нам треба зробити державну службу – нецікавою для "поганих" людей.

Зробити заробіток на службі надважким, запустити автоматизацію процесів, через відкритість даних, через декларації, через реальну судову реформу, через відповідальність, через постійний та дієвий контроль.

Далі – реформа виконавчої влади, її функцій, структури та процесів. Максимальна автоматизація усього та електронне урядування.

І лише потім – професійні "гарні" державні службовці.

- – -

А загалом – дуже дякую The Aspen Institute Kyiv та спікерам за важливість теми, крутий захід і дискусію!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...