18 жовтня 2018, 18:48

Парламентська дипломатія в дії



Вирішили потроху захоплювати владу в найстарішій парламентській організації: Міжпарламенстському Союзі – Interparliamentary Union.

- – -

Виступила від імені України на трибуні під час засідання 139-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу – найстарішої у світі міжпарламентської організації, в яку входить 163 національних парламенти світу.

Цього року тема загальних дебатів – про роль інновацій та технології у питаннях миру та розвитку світу. Я говорила не лише про позитиви, але і, звісно, про військову і технологічну агресію РФ щодо України та інших країн світу. Про кібервійни, про цілі нові кіберконфлікти, хакерські атаки, втручання у вибори, технологічний тероризм та фейкові новини. І все це – від конкретних країн-членів цієї організації, чия параноя несе загрозу всьому світові. У деяких з ним тут навіть є "свої" власні підконтрольні регіональні групи.

Багатьом країнам треба було це почути. Багато хто чує про російську агресію вперше, і не уявляють рівень загроз.

Розумієте, ми в Україні думаємо, що світ обертається навколо нас і нашої війни. А тут, виявляється, є безліч війн, конфліктів, суперечок, світ наповнений терором, міжнародними злочинами, найманцями та агресією.

Рік назад ми подружилися з головою делегації від Тайланду – він тоді вперше почув у нашому виступі про смерті українців на війні, почав гуглити, і тепер його делегація одна з наших палких союзників. В тому числі, що важливо, в керівному органі комітету, де всього 15 країн, і Тайланд присутній.

Ще півроку назад під час дискусії про біженців та переселенців ми голосно заявили про майже 1,7 млн. вимушено переселених осіб в Україні, і більшість учасників панелі з африканських, азіатських та інших країн почала активно розпитувати нас, як таке сталося, чому, коли і що ми із цим робимо – вони чули про далеку від них війну вперше. І поняття не мали про рівень конфлікту і воєнних дій.

Так ми отримали підтримку багатьох із них, і країн близького сходу, навіть після того, як утримались під час голосування щодо їх резолюції проти Ізраїлю.

Колеги з Африки, Азії та Близького Сходу починають бачити наші брошури про війну, питати нас про РФ, шукати в інтернеті інформацію, слухати наші виступи і іноді аплодувати)

За 2 роки нам вдалося кардинально переламати сприйняття України в цій великій міжнародній організації.

Вдалося вперше за історію організації провести у порядок денний свою власну Резолюцію, яка буде голосуватися весною 2019, вдалося вперше отримати 3 керівні посади в двох комітетах та у бюро форуму жінок.




Мене особисто обрано членом керівного органу організації – Постійного Комітету Міжпарламентського Союзу з питань миру та міжнародної безпеки.

Колегу Олену Сотник було залучено до Бюро жінок-парламентарів світу, який у цій організації є надзвичайно впливовим органом.

А народного депутата Леоніда Ємця обрано членом керівного органу Постійного Комітету з питань ООН.

І крок за кроком, я починаю вірити у світовий міжпарламентський діалог, у солідарність, у силу парламентської дипломатії, у те, що агресори будуть покарані, в співробітництво, у нас з вами, та у наростаючу силу України на міжнародній арені.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...