19 липня 2019, 18:47

8 законів за 100 годин нової коаліції

Сьогодні зранку ми презентували наші перші 8 законів, які можна прийняти за перші 100 годин робити нової коаліції.

Так, саме за 100 годин, не дивуйтеся та не біжіть кричати про популізм. 100 законодавчих годин роботи парламенту – це приблизно 10-12 днів, в залежності від працездатності депутатів та чиновників.

Усі ці законопроекти вже розроблені та написані нами разом із великою кількістю експертів та представників громадянського суспільства. Більшість з них уже декілька років як зареєстрована у старому скликанні Верховної Ради і, на жаль, не потрапляла в порядок денний та не голосувалися.

Але у нової коаліції є шанс швидко ці законопроекти погодити, прийняти і буквально за 100 годин отримати результат для країни та українців.

Я вже писала про Програму 100 законодавчих годин для зміни країни Демократичної партії США у 2006 році. Тоді, з шести ініціатив, які демократи обіцяли прийняти відразу після виборів за 100 перших законодавчих годин роботи Конгресу, їм вдалося повністю прийняти 5 з цих 6. І це не за сто годин, а лише 87!

Україна 100% має шанс новою коаліцією показати нову якість політики не за "обличчями", а за швидкістю та ефективністю прийняття правильних рішень та позитивних змін для людей та економіки.

Я б дуже хотіла, щоб і інші державницькі політичні сили, які йдуть на вибори, чітко показали суспільству свої 3-5-8 перших законопроектів, їх редакції та головні засадничі ідеї, які можна швидко втілити у житті.

Саме така виборча дискусія потрібна сьогодні країні.

Ми можемо не погоджуватися один з одним щодо ринку землі чи засад медичної реформи, але політики мусять формувати свої законодавчі пропозиції на папір та показувати громадянам ДО виборів, а не через місяці-роки після них.

І політики мають чітко вказувати час, за який забезпечать зміни, які вони обіцяють – колись Уряд пана Гройсмана після виборів вже розказав, що нам треба 50 років, щоб дійти до рівня Польщі.

А нам потрібні політики та професіонали, які чітко знають, як забезпечити економічне зростання за 3-5 років, а не ганебні 50. І засадничі перші кроки потрібні для цього – буквально за перші 100 годин нової коаліції, а не наприкінці своєї чергової парламентської каденції.

Серед наших пріоритетних законопроектів, уже написаних і які готові до прийняття і які ми бачимо невідкладними й першочерговими для країни:

1. Закон про справедливу ціну на газ. В тому числі, визначення допустимої рентабельності для газовидобувних підприємств на рівні 30% (а не 200% як зараз).

2. Закон про обов'язкове медичне страхування. Ви вже мабуть знаєте, що ми виступаємо за запровадження обов'язкового медичного страхування – за працюючих людей страховий платіж буде здійснювати роботодавець; за дітей та пенсіонерів страховий платіж буде здійснюватися за рахунок держави.

Також важливо повернути елементарне право людям викликати лікаря додому.

3. Закон про гарантовану пенсію не нижче прожиткового мінімуму. Мінімальну пенсію буде встановлено на рівні не менше 3094 грн., бо і сьогодні за законом (який уряд не виконує) пенсія не може бути менше мінімального прожиткового рівня, який же сам уряд і порахував!!)

4. Закон про допомогу при народженні дитини.

Це – та штука, яку прем'єр міністр Юлія Тимошенко вже робила, і вона правильна й необхідна з багатьох причин. Буде відновлено прогресуючу допомогу при народженні дитини: першої – 50 000 грн., другої – 100 000 грн., наступних – 150 000 грн.

5. Закон про мораторій на продаж землі, створення можливостей для викупу землі тими, хто на ній працює, та викуп державою земельних паїв за ринковою вартістю у тих людей, які не мають наміру працювати на землі.

Наша мета – це розвиток малих фермерських господарств, який, наприклад, у Польщі сьогодні – більше півтори мільйона, а у нас – всього 46 тисяч станом на травень 2019 року.

Фермери, малі та середні сільгоспвиробники, які живуть і працюють на землі, зможуть викупити свою землю без аукціонів за рахунок пільгових кредитів.

6. Закон про деофшоризацію.

Наша мета: радикально зменшити рівень тіньової економіки та знизити привабливість офшорних зон для ухилення від оподаткування чи відмивання грошей.

Прогноз: у перший рік застосування цього закону ВВП України зросте щонайменше на 10%.

7. Новий податковий кодекс.

Це окрема велика дискусія та ініціатива: буде скасовано 37 квазіподатків і зборів; ПДВ буде замінений податком на реалізацію; податок на прибуток буде замінений податком на виведений капітал; єдиний податок на гектар землі для аграріїв.

8. Закон про відсутність терміну давнини злочинів за наживу на війні.

Закон не матиме терміну давнини і передбачатиме жорстке покарання для тих, хто агресію РФ проти України використали для особистого збагачення:

- Забезпечення армії зброєю, боєприпасами, пальним, обмундируванням, засобами індивідуального захисту за завищеними цінами.

- Одержання незаконної вигоди – відкатів – від забезпечення армії та силових структур.

- Розпродажу майна ЗСУ за заниженими цінами.

Я б дуже була щаслива, якби кожна політична сила запропонувала б свої першочергові 5-8 законопроектів.

А ще краще, щоб показали їх концепцію та написаний, якщо й не зареєстрований, текст таких проектів. Це було б правильно. Це було б по-європейськи. Це повело б дискусію в інше – конструктивне русло, – від піару, роликів та взаємного звинувачення й скандалів.

Саме таку нову політику очікують люди. І це не про нові обличчя, а – про нові підходи.

Це політика не аморфних обіцянок "за все хороше", а конкретних швидких дій.

Треба діяти, друзі. Треба думати, треба обирати достойних, і треба вимагати результатів)

Перемоги нам всім!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...