12 листопада 2019, 16:04

Антилопи та хижаки у державній службі

День сьогодні почався вдало – у першому читанні прийняли наш законопроект N2260 щодо посад держслужби, який чекав на свій час з 2016 року!

Це законопроект про зміни до багатьох законів України щодо питань державної служби.

Яких саме питань?

Питань розділення посад державної служби від посад політичних і адміністративних в таких особливих органах, як Рахункова Палата, ЦВК, АМКУ, Нацрада з телебачення, РНБО, СБУ та в купі інших.

Це можливість зробити крок уперед до професійної, неполітизованої держслужби, і її відділення від політичних призначень і політичних течій у країні, а також від впливу великого бізнесу.

Бо на сьогодні наші державні органи є не просто слабкими та заполітизованими, а й рідко орієнтованими на результат, а більше орієнтованими на процес заради процесу, замкнені кола та тони паперу, які вони плодять.

Тому, разом з Урядом та колегами від "Слуги Народу" ми у законопроекті також вносимо зміни до законодавства щодо електронної форми документів.

Знаєте, коли в Україну приїжджав відомий вчений та історик Ніл Фергюсон, він казав, що наші державні інституції дуже нагадують йому савани Танзанії.

Але от не через красу свого пейзажу.

А тому, що, як у саванах:

у нас є державні інституції – антилопи гну, які спокійно собі щипають травичку й нічого не помічають.

На них нерідко нападають державні органи – хижаки, яких дуже багато в нашій економіці.

Є ще державні органи – падальщики, один з найгірших виглядів державної інституції.

Є – державні інституції – паразити, і вони харчуються на нас з вами.

А ефективна, економічно розвинена та багата держава – неможлива без ефективних професійних державних інституцій.

А це означає – без ефективних професійних людей в кожному державному органі і в кожній державній інституції, які дають можливостей виконувати їх роботу, а не ставлять палки в колеса на кожному їх кроці.

Саме до цього нам треба йти.

Щоб усю цю систему змінити – одного закону чи двох, звісно, буде недостатньо. Потрібна правильна імплементація, потрібна політична воля і бажання Уряду цими питанням серйозно займатися.

Але сьогодні ми зробили у цьому напрямку ще один крок)

273 голоси за!

Дякую усім колегам з комітету та співавторам, та всім, хто підтримав закон у залі!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...