26 червня 2020, 12:27

Консультативна рада з місцевого самоврядування

Вчора нарешті вперше за останні 4 роки (!) зібрали Консультативну Ради з питань місцевого самоврядування.

Створили її ще в далекому 2009 році. Останній раз вона збиралася в 2016! Останніми роками ніхто й не знав і не чув про цей орган. А дарма!

➡ Насправді консультативна рада – це надзвичайно важлива можливість діалогу по таким непростим питанням децентралізації, місцевого самоврядування, виборів, ковіду...

Орган має об'єднувати урядовців, депутатів, голів областей і міст, голів усіх асоціацій місцевого самоврядування, мерів, представників ОТГ, сіл та селищ країни – усіх тих, хто приймає рішення – з усіма, хто бачить і знає ситуацію на місцях.

➡На сьогоднішній раді – колега з місцевого самоврядування сказав про те, що голови обласних рад країни жодного разу НЕ бачили Президента і не зустрічалися ні з теперішнім, ні з колишнім Прем'єром.

Це і є – криза державного управління та комунікації. Ситуацію, що склалась, потрібно терміново виправляти.

➡Тут я дякую пану Дмитру Разумкову, що він зібрав Консультативну раду і сподіваюсь, більше перерв на 4 роки не буде.

Рада має бути справжнім майданчиком для діалогу, конкретних питань та їх вирішень, а не просто для протокольних виступів із листочка. На щастя, таких виступів сьогодні було не багато, але все ж вони були (А такі виступи не потрібні ні нам, ні колегам.

Зараз нам бракує відкритого та дуже чесного діалогу! Тож кажу чесно.

П'ЯТЬ ПОЗИЦІЙ.

1.

Рада має стати справжнім і постійним майданчиком для дискусії та комунікації.

2.

У складі Ради з усіх депутатів-членів Ради – немає жодного представника опозиційних сил. Жодного представника будь-яких опозиційних фракцій! Лише слуги народу та керівництво парламенту – три позафракційні депутати. Це як? І що далі?

Як знаходити консенсус щодо децентралізації? Як знаходити 300 голосів для змін до Конституції, без яких децентралізація буде завжди незавершеною...?

І ще, у складі Ради від депутатського корпусу – 1 жінка. Після останніх подій це взагалі сум.

Звернуся до пана Разумкова переглянути склад Ради та зробити Раду інклюзивним майданчиком. Сподіваюсь, колеги чоловіки-Слуги народу мене підтримають)

3.

Я впевнена, що якби така Рада працювала ще від початку карантину й коронавірусу, ми б отримали зовсім іншу реакцію на кризу, вчасний фідбек, більш працюючі механізми та менше помилок.

➡ Наприклад, подібна консультативна рада – постійно працює у Великобританії – називається вона "КОБРа".

Вони теж прийшли до її обов'язковості не одразу, а після декількох великих криз в країні, коли треба було об'єднати всі зусилля.

Очолює її прем'єр-міністр, а складається вона з урядовців, депутатів, мерів великих міст, голів асоціацій та регіонів, плюс експерти та вчені. Плюс зараз окремо група медиків та вірусологів.

Саме ця рада у Великобританії розробляла всі механізми впровадження карантину та методи боротьби із вірусом.

Така інклюзивність, по-перше, викликає довіру до дій Уряду щодо карантину та антиковідових заходів, а по-друге, дає в сто разів більше розуміння для регіонів. По-третє, показує, що важливі рішення в часи криз суспільство приймає разом. Вже мовчу про безцінну можливість одразу отримати фідбек з різних куточків країни.

4.

Надзвичайно рада, що під час засідання, не лише я говорила про наш Закон про службу в органах місцевого самоврядування (який давно не рухається). Насправді, я була аж третьою людиною, яка про це сказала. Це круто)

Нарешті за 9 місяців з'являється розуміння того, що нам потрібна НЕПОЛІТИЧНА професійна служба в органах місцевого самоврядування. Сподіваюсь, скоро зможу поділитися тут гарними новинами.

5.

Нам критично бракує довіри, а довіра будується – через комунікації. Жодного закону, який позбавляє місцеве самоврядування грошей, але віддає йому нові повноваження – прийнято в цій Верховній Раді бути не може без думки місцевого самоврядування. Цю позицію висловили 90% спікерів.

Такі ж законопроекти в різних комітетах – ростуть, як гриби. І можуть обернутися катастрофою. Будемо обговорювати кожен. Вже і так наламали дров.

Працюємо далі. Сподіваюсь, механізм запущений. І сподіваюсь, він буде працювати.

-

Ну і нагадую, що більше пишу в Телеграм.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...