11 березня 2021, 18:59

328 днів політичних призначень та 521 день політичних звільнень

6 березня вступив у дію Закон про відновлення конкурсів на державній службі. 

❗️ На жаль, цей закон не лише про повернення конкурсів, а, як пам'ятаєте, після правок Зеленського, ще й повертає вічних в.о. міністрів на посади.

До речі, буквально за день до підписання Закону, Уряд (який публічно виступав за конкурси декілька місяців!) усе ж таки встиг в останній вагон призначити й погодити БЕЗ конкурсу: 

🔻 Заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Пілата О.Л.

🔻 Заступника Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Онуфрієнко М.В.

🔻 Тимчасового в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Завадського С.О.

Очевидно, "перед конкурсами – не надихаєшся". Ці люди можуть бути на своїх посадах до 6 місяців. 

А нам пропоную підсумувати: що ми маємо?

❗️ 328 днів – у країні були політичні призначення. 

Тобто не було конкурсів на держслужбу. Всі призначення на державні посади здійснювалися у закритому режимі "під столом" та за домовленістю політиків. Без жодних реальних відборів і процедур. Без перевірки знань чи досвіду кандидатів. Навть без перевірки їх вміння писати й говорити українською мовою.

Усе це ще більше розхитало довіру до державної служби. На державну службу потрапили на високі непрості посади люди без жодного досвіду, або з досвідом 2 роки на посаді лінійного продюсера на телеканалах. 

Звісно, такі призначення стали повністю і тотально політичними, коли ставили "свою людину" або "підставного хлопчика", який буде слухатися. 

Чи такі "тимчасово"-призначені люди показали якісь особливі результати?  Звичайно, що переважна більшість – ні. Чого і не могло статися. 

Уявіть: деякі керівники ЦОВВ змінювались по декілька разів за рік. Згадайте тільки кейс 4 разів заміни голови митниці. Занадто ласий шматок був у доборі без правил.

На держслужбу також потрапила війна всіх проти всіх – коли воюють за "свою" людину та "б'ють" конкурента. 

❗️ 521 день – в країні існувало політичне звільнення.

Простою мовою – можна було звільняти високопосадовців без жодних юридичних підстав. 

Ми жили з так званим політичним звільненням за статтею 87-1, але от цікаво, чи допомогло воно нам? 

Нагадаю, ця історія про "звільнити всіх без підстав" – була прийнята в турбо-режимі Урядом Гончарука, "щоб звільнити попередників". За цією ж статтею звільнили пізніше самих службовців Уряду Гончарука. 

Політичні призначення та політичні звільнення – нам продавали, як можливість показати швидкі достойні результати. 

Звичайно, нічого подібного не відбулося. Відбувся відкат назад, який виправляємо тепер майже 2 роки. І який виправляти ще треба буде не один рік. 

Як висновок: ми втратили загалом 328 і 521 дні.

❗️ А от із позитивного: 

🔹Ми побачили, як же важко і довго виправляти помилки. Перша помилка у вересні 2019 року, інша – у квітні минулого року. І виправлені вони лише 6-го березня 2021.

🔹 Ми побачили, як легко розвалюється держслужба.  Особливо коли вона і так уже слабка. 

Не очікуйте більше якоїсь пристойної кількості людей, бажаючих піти на посади за конкурсом – бо на таку держслужбу, якою вона стала, в принципі,мало хто хоче йти. А після доборів довіра до конкурсів взагалі відсутня. 

🔹 Ми побачили, як неправильними недолугими рішеннями за 1 день ламається країна. 

Обидва рішення про політичні призначення та звільнення - повернули нас до правил часів Януковича. І показали, що всі ілюзії "так керувати було легше", "конкурси заважають призначати", і "дайте мені просто звільнити тих, кого хочу" -  це все ілюзія пошуку простих рішень і для недолугих слабких керівників.

Я рада, що в якийсь момент історії ми це побачили і, сподіваюся, зробили висновки та перегорнули цю сторінку назавжди. 

Більше як завжди пишу в своєму Телеграм

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...