31 травня 2021, 17:37

Коростишів "Без ярликів": польові щоденники

➡ Із колегами-депутатами в рамках неформального міжфракційного об'єднання "Без ярликів" (так, і таке є!) відвідали "місто каменярів" – Коростишів Житомирської області.

Хоча, звісно, "місто каменярів" – це теж ярлик, проти яких ми як раз і виступаємо.

Бо місто виявилося в тисячу разів більше, ніж про вироби з каміння, їх успішний експорт, робочі місця чи проблеми у цій сфері. Були абсолютно різні, але дуже цікаві зустрічі.

Як ковток свіжого повітря (і чудової сонячної погоди) серед нескінченного дощу й карантину. Бо часто після локдаунів і карантинних періодів ви не поміачаєте свого справжнього потенціалу. Але ми бачимо.

Тож детальніше про поїздку:

🔻 Спілкувалися із громадами з 11 сіл, до яких до сих пір немає нормальної дороги. А шлях у 6 км для швидкої або шкільного автобуса займає 1,5 години (!).

"Привіт децентралізації". Люди говорять про цю проблему декілька років, і готові вже на найбільш радикальні кроки.

Будемо із цим розбиратися.

🔻 Зустрічалися з місцевими жителями с. Стрижівка, де незаконно намагаються відновити видобуток піску на кар'єрі.

Якщо це станеться, жителі села повністю залишаться без води в оселях.

🔻 Дуже цікава, особисто для мене, зустріч стосовно брендингу центрального парку міста Коростишів, і можливості зробити з нього та околиць супермагніт для центральної України.

Історія про туризм та реальні проекти, у яких, сподіваюсь, зможемо допомогти.

🔻 Побачили з колегами неконтрольоване і стихійне звалище пульпи та буту.

Бачу таке вперше в житті. Навіть слів таких не чула.

🔹 Пульпа – це суміш твердих частинок і рідини, яка з'являється під час нарізання граніту – така собі незрозуміла подоба до глини та дрібних відходів каміння.

🔹 А бут – великі шматки породи каміння неправильної форми, які не можна використовувати.

І ось – величезні простори, де у тонах сміття важко розгледіти хоча б якесь життя.

Відчуття, ніби там все перетворюється лише на напівмарсіанський бруд. А пульпа стає своєрідним болотом під час дощу, і марсіанською пустелею під сонцем.

Мабуть, чудова декорація для Burning man під Києвом, але от тільки це реальність, а не декорація. Дерева й трава тут вже не росте. Сміття та пульпи стає кожного місяця більше й більше. Таке видовище вражає дуже глибоко й сильно.

➡ Та на питання: "Що робити з неконтрольованим звалищем?" – просто відповіді немає.

Адже практично всі підприємства у Коростишеві, які займаються видобутком граніту, пульпу просто відвозять на окраїни міста. Через це й утворились стихійні звалища.

Плюс цей процес ніхто не контролює, і офіційно відведених місць для вивезення відходів немає.

Проблема залежить:

🔹 і від встановлення меж міста Коростишів (бо хто відповідальний?);

🔹 і від того, що підприємцям, які на сьогодні виробляють продукти на експорт, просто немає куди звозити залишики тієї ж пульпи (хоч вони і готові часто платити за це);

🔹 і від того, що в нас немає жодної програми та підтримки для переробки пульпи, яка залишається на землі, як відходи, замість буде переробленою.

Єдине підприємство у місті, яке повторно видобуває воду з пульпи (наскільки нам відомо), – це "Гран Мік". Інші – викидають пульпу на звалище. Будемо розбиратись із цією історію.

🔻 По закінченню поїздки – мали змогу зустрітись із представниками місцевих органів влади з різних партій та міським головою Коростишева Іваном Коханом.

⏬ Більш детально про проблеми та ініціативи громади, які візьмемо під свій контроль, додатково напишу згодом.

Трохи про "Без ярликів":

Це достатньо непублічна (поки) міжфракційна ініціатива з депутатами з різних комітетів, направлена на вирішення конкретних і болючих проблем для невеликих українських міст (із населенням близько 25-30 тис. людей).

Бо дуже часто можновладці просто не доїжджають до таких міст як, наприклад, Коростишів.

І ще – наш підхід до вибору міст для роботи – відсутність персональних зацікавленостей. Жодне з запланованих міст – не є виборчим округом жодного з депутатів об'єднання. І це принципово.

➡ До речі, ідея сформувалася ще до початку карантину і була дуже простою: потрібно не лише підтримувати ініціативи одне одного у ВР, а й відвідувати невеличкі міста до 35 тис. жителів у різних областях, де ми можемо спілкуватися без політики (бо ми з різних фракцій), але для досягнення конкретного результату.

Тільки сміливі знають, як працювати в команді. Поки дуже зайшло)

#nolabels #українськийінтерес #безярликів

📲 Нагадую, що більше й оперативніше пишу у своєму телеграм-каналі. Долучайтесь!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...