30 червня 2021, 18:28

В останній вагон або як виграти суд в ''Укрзалізниці'' за відмову надати інформацію про зарплати членів Наглядових рад

➡ Маю цікаві новини:

Виграла суд у "Укрзалізниці" щодо ненадання інформації про зарплати членів наглядових рад. 👾

Суд постановив, що "УЗ" винні у вчиненні правопорушення за невчасне надання інформаціі на звернення депутата, і застосував адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 5950 грн. + судовий збір – 420 грн. 40 коп.

🔻 Тепер – детальніше, про що мова:

Пригадуєте велику дискусію рік тому про те, що зарплати членів наглядових рад держпідприємств є конфіденційною інформацією (у деяких із них) для громадян?

Фактично, інформація про зарплати наглядових рад не надаються ні українським громадянам, ні навіть на запит народного депутата. (А кому тоді надаються?)

Натомість журналісти випадково знаходять суми окладів та ставок, які отримують члени наглядових рад з українським громадянством (які мають декларувати доходи). Щодо іноземців – вони не декларуються.

Короче, дискусію, думаю, ви згадали. 🤷🏼♂

Необхідність змін правил корпоративного управління – вже перезріла.

Хочеться повноцінного аналізу роботи наглядових рад, KPI, висновків по їх роботі та адекватного моніторингу..., стимулів для успішних, звільнень для неефективних.

Але для початку хочеться – хоча б прозорості Їх діяльності.

➡ Рік тому я подала запити до 10 найбільших і стратегічно важливих держпідприємств України.

І попросила їх дати мені інформацію про:

🔻 офіційні розміри заробітних плат, винагород, компенсацій витрат, типу компенсації за житло чи проїзд.

Більшість із них відповіли абсолютно коректно та правильно, надавши цю інформацію.

А от "Укрзалізниця", з якою я насправді досить конструктивно працюю в Податковому комітеті, – на жаль, вчасно не надала відповідь на мій запит.

І надіслала "відписку", де зазначила, що така інформація є конфіденційною, містить персональні дані про фізичних осіб.

І цим самим повністю проігнорувала мої законні вимоги.

Плюс, навіть саму відписку надала мені абсолютно на те не уповноважена особа.

⏬ Після трьох місяців очікування – ми з юристами звернулись до Апарату ВР з проханням скласти протокол про адмінпорушення.

⏬ Жодних пояснень Апарат ВР від держпідприємств не отримав. І всі протоколи від апарату про адмінпорушення пішли до суду.

⏬ Після чого суд визнав винним в.о. голову правління АТ "Укрзалізниця" пана Юрика.

І зобов'язав його заплатити штраф у розмірі 5950 грн. та компенсувати судовий збір – у розмірі 420 грн. 40 коп.

Небагато, але корисно.

⏬ Та замість того, щоб виконати постанову суду й заплатити штраф, "Укрзалізниця" подала апеляцію.

Що ж, будемо працювати, думаю, що апеляцію теж виграємо, бо маємо повністю законні вимоги.

🔻 До речі, інформацію про зарплати членів Наглядової Ради, як зазначає апарат ВР та його юристи, Укрзалізниця могла надати і в ДЕперсоніфікованому вигляді БЕЗ надання конкретних прізвищ, паспортів і даних.

А з наданням інформації лише про те, які ж саме зарплати і у якому обсязі виплачувались.

Мені абсолютно байдуже кому, важливо – скільки це коштує держпідприємству, і дуже важливо мати прозорість цих виплат у державному секторі.

🔻 І ще, відкрию вам невеличку таємницю:

у залі Парламенту вже майже рік лежить законопроект авторства пані Кравчук та інших щодо того, що інформація про заробітні плати членів наглядових рад українських держпідприємств НЕ може вважатися конфіденційною.

На жаль, цей законопроект не розглядається... 😳

О'кей, значить будемо допомогати трохи відновити цю тему.

Суспільство точно має право знати, чим займаються наші шановні наглядові ради, скільки за це отримають, який результат показують, які з них ефективні, а які ні.

А керівництву УЗ пропоную спокійно заплатити штраф у 5959 грн, дати коректну повну відповідь і чесно працювати далі, не витрачаючи державні кошти далі в апеляції!

📲 Нагадую, що більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі. Приєднуйтесь!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...