1 лютого 2022, 19:38

Що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона в Україну?

❓Сьогодні BBC Radio 4 запитало мене, що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона?

Давайте розбиратися.

Бачу, принаймні, 4 важливі позиції.

Але, щоб у вас була повна картинка по Британії, нагадаю що:


▶ Велика Британія була однією з перших країн, яка після анексії Криму й агресії на Донбасі, – сприяла збільшенню обороноздатності України, постачаючи зброю, надавала британських військових інструкторів, які навчають і зараз українських військовослужбовців і підтримувала антипутніську коаліцію в Європі.

▶ Тиждень назад ми зустрічалися з депутатами комітету закордонних справ Великобританії, які приїхали одними з перших висловити позицію щодо дій агресора, дізнатися стан справ "на місці" перед дебатами в їх парламенті і були на лінії розмежування.

▶ Цього четверга приїзджають депутати від опозиції – що не менш важливо, бо питання України та європейської безпеки зараз категорично об'єднало британський парламент.

На відміну від нас. 🤦🏼

Прикро, що український Парламент навіть у такий час має як мінімум одну фракцію, яка грає за Путіна, а не за власну країну, і ще частину іншої фракції, яка думає не про посилення нас, як країни, а лише про послаблення Зеленського і трохи піару.

Слава Богу, є достатньо і інших фракцій і депутатів.

Отож, повертаючись до питання – що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона?

✳ Перш за все, цей візит в Україну важливий сам по собі – щоб ви розуміли, це перший візит британського прем'єр-міністра до нас за чверть століття!

Але важливіший він тому, що багато країн дивляться на Великобританію, і її сильна позиція щодо агресора в Європі є важливим прикладом.

Особливо на фоні заяв колег із уряду Німеччини.

Ціна за нову можливу агресію Путіна має бути значно збільшена, інакше ми будемо ходити по цьому колу ще 7 років.

Час звертатися до найболючіших банківських та фінансових санкцій. Час, насправді, давно.

Європа проковтнула агресію Путіна в Грузії, в Молдові, в Україні 7 років тому, – але агресор не зник і не "задобрився". Усе працює навпаки.

Британія це добре розуміє. На відміну, від, наприклад, ПАРЄ.

✳ Уже кілька років Велика Британія разом із США, Канадою, Польщею, Литвою та кількома іншими країнами сприяє збільшенню обороноздатності України, постачаючи зброю.

▶ Із 2015 року в Україні працюють понад 100 британських військових інструкторів, які навчають більше 22 тисяч українських військовослужбовців.

Ми очікуємо побачити більше ще оборонного обладнання, яке допоможе Україні захиститися від можливого нападу.

Наша армія добре навчена і підготовлена за ці часи війни, але для протистояння російської армії нам треба більше – не часу цього разу, а конкретної допомоги.

✳ Ми також очікуємо певний тип нового економічного співробітництва / своєрідного інвестиційного фонду для України.

Міжнародних розмов про це було багато. Дій – майже нуль.

Пакет фінансової допомоги, який привіз Борис Джонсон, – одна з конкретних дій.

Подібні проекти працюють точно не гірше за санкції та зброю.

✳ Зеленський сьогодні вранці у Парламенті також заявив про новий тристоронній альянс – Великобританія / Польша / Україна.

▶ Ми вже декілька років говоримо про стратегію нових альянсів – це новий формат, який Британії підтримала, і де точно займе активну позицію.

📲 Більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА". Доєднуйтесь!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...