4 березня 2022, 19:40

Воєнні хроніки. Листи

Якщо немає сирен, після першої ночі – я, зазвичай, відкриваю в Інстаграм повідомлення із "запитів" від незнайомих людей і повідомлення ФБ із позначки "message request" та спам.

Я не можу прочитати їх всі. І не можу це робити довго, бо мені боляче від них більше, ніж я готова, особливо, якщо був поганий день.

Але це якась ниточка, яка тримає тебе на зв'язку з іншими ліжками і підвалами, іншими сльозами та посмішками – величезної країни. Якась тонка і дуже важлива.

Раніше там був спам і крейзі ідеї й пропозиції. Тепер – ніякого спаму. Ні слова. Там цілий всесвіт життів.

Пишуть жінки з окупованої Нової Каховки.

Одні плачуть і благають через Інстаграм їх вивести, евакуювати дітей. А я не можу цього зробити, бо навіть для дітей Росія відмовляє в гуманітарному коридорі.

Їм страшно, а я можу писати лише: "Ми вас визволимо. Визволили ж купу інших міст".

Інші – з Каховки пишуть сміливо й радісно дані про росіян, про їх бази, передають інфо. Пишуть, що їм відімкнули телебачення й Інтернет – слабкий. Але вони не бояться, лише питають, як допомогти ЗСУ.

А я пишу – не вірте капітуляціям, якщо вам будуть без телебачення про це розповідати. "Ми ніколи так не подумаємо", – кажуть мені. Ви лише не здавайтеся. Будь ласочка, передайте Збройним силам, що ми в них дуже віримо.

І ми о 2 ночі разом із незнайомими людьми десь далеко на півдні переписуємося про те, як, коли це все завершиться, ми будемо пити біле вино півдня, їсти кавуни і помідори, навіть не миючи в спекотні ночі.

"Приїжджайте, – пишуть вони. - Ми приймемо, ми запрошуємо на помідори".

Пишуть наші друзі – воїни із Сумщини.

Вони завжди веселі. Тільки погрожують кожен раз: не смійте йти на перемовини і якісь капітуляції. Бо ми тут, сука, воюємо і тримаємось, і дуже добре підготовлені, і все відіб'ємо.

Що треба, хлопці? Броники, зброя? Усе є. Тільки передайте там в офіс, щоб не сміли навіть думати здаватися. Передам.

Пишуть спокійно і детально про потреби для дітей у бомбосховищах, про пошук медикаментів.

Пишуть історії з життя. Просто, щоб поділитися, а не щоб попросити допомогу. Уявляєте, що моя мама сказала? Що напече пиріжків із миш'яком і буде роздавати русні.

Пишуть просто, щоб написати: "Слава Україні".

Пишуть з укриття дитячої лікарні для онкохворих діточок.

Я стискаюсь усередині, таких повідомлень я боюся найбільше. Якщо не зможу допомогти? А якщо ніхто не зможе?

"Ми сидимо в укритті лікарні", – пишуть, - коли почалась війна, діти спочатку злякалися. Ми теж. А тепер все ок".

Зараз мій синочок, який хворий на лейкоз, каже: "Вилікуюся, виросту і стану військовим". Отак.

Буду захищати Україну і тебе, мамо.

Коротше, не переживайте, Альона! Ми вистоїмо. Бог із нами!

...Пишуть уперше за всю мою кар'єру в політиці (та і яку кар'єру, за все моє життя), що переживають за мене. Що сподіваються, що я в безпеці.

Поради, чому не треба приходити в будівлю ВРУ.

Чому важливо, щоб я – я, а не вони, – жила і берегла себе.

Пишуть, що пишаються.

І тоді, вночі, ти нарешті якось відпускаєш захист, який тримав жорстко весь день, відводиш очі від екрану телефона, let the guard down – і з'являються сльози.

Радості. І добра. За вас, українці!

📲 Більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...