Дипломатичні нотатки: візит парламентарів Франції в Україну
➡ Сьогодні мали приємність приймати в українському Парламенті новообрану спікерку французького Парламенту Яель Брон-Піве.
Також – пані Віце-спікерку, голів Комітетів – закордонних справ, оборони та збройних сил, Європейських справ та інших депутатів – наших друзів.
У Франції зараз на вершині влади утворилося таке собі "жіноче тріо":
⁃ жінка – Прем'єр-міністр,
⁃ жінка – Голова Національних зборів та
⁃ жінка – Голова фракції президентської більшості в Нацзборах.
У пані Спікерки – 5 дітей. Круто? І, окрім всього, вона встигає приїхати з дводенним візитом у Київ ще до початку роботи їх Парламенту.
Делегація має насичену програму.
▫ Учора вже встигли відвідати Чернігів та Чернігівську область, оскільки Франція взяла на себе відновлення цього регіону.
▫ А сьогодні – мали спільну зустріч у нашому Парламенті.
➡ Можливо, ви помітили, Парламент Франції практично не працював і був неактивний із 1 березня (з початку повномасштабної війни в Україні).
Спочатку у Франції були президентські вибори, згодом – парламентські, і вперше вони збираються лише наступного тижня, у жовтні.
Думаю, розумієте, який це сигнал, що ще до початку першої сесії нового Парламенту, пані спікерка з колегами була з візитом в Україні.
До речі, Яель Брон-Піве також пообіцяла нам, що перше засідання їх парламенту – буде присвячене питанням України та допомозі нам виграти цю війну.
➡ Найголовніші питання, які обговорювали сьогодні:
🔻 1. Створення у французькому Парламенті спеціальної комісії або проведення слухань щодо воєнних злочинів Росії.
Франція була першою країною, яка надала Україні криміналістів та експертів, які нам допомагали з перших днів збирати та документувати докази військових злочинів (які надалі потрібні будуть для міжнародних трибуналів та судів) у Бучі, Бородянці, Ірпені, і зараз – в Ізюмі.
Дуже важливо, щоб це документували не лише ми, а й визнані експерти та професіонали з інших країн.
Зараз ми просимо французький Парламент провести слухання або створити спеціальну комісію з постійного документування й розголосу інформації про російські злочини.
Також окремо – попросила пані спікерку, включити в ці військові злочини окремим обговоренням і діями після – питання примусової депортації наших дітей у Росію, і максимально зробити все, щоб їх звідти повернути.
Наразі за офіційними джерелами депортовано щонайменше 7 343 дитини. Вони були вкрадені, вивезені, часто розділені з їх родинами.
І на сьогодні російський омбудсмен сказала, що спершу діти "негативно відгукувались про Путіна, співали гімн України". І в Підмосков'ї "інтеграція почала відбуватись" і негативне ставлення до росії "перетворилось на любов до росії".
Це чергове дно. Це крадіжка дітей. Це огидно. І це має знати весь світ.
Пані спікерка пообіцяла обов'язково це питання підняти.
🔻 2. Запросили наших колег до участі в Кримській платформі, яка відбудеться наступного разу в Загребі.
🔻 3. Очікуємо від Парламенту Франції також серйозної офіційної реакції на незаконні фейкові референдуми.
🔻 4. Говорили і про допомогу в поставках зброї та ПВО.
🔻 5. Я також підняла інше важливе для нас питання (про яке напишу детальніше) про те, що французька компанія Eutelsat до сих пір допомагає транслюватись російським холдингам "NTV+" і "Trikolor" для понад 15 млн домогосподарств у Росії.
І поширювати пропаганду проти Франції, проти Європи, західного світу, із закликами до війни, розпалу ворожнечі і з прямими закликами до ядерного удару по інших країнах.
Упевнена, що новий французький парламент буде займати дуже активну позицію в допомозі Україні.
І такі дружні контакти та візити зближають більше, ніж будь-які листування і зум-наради, хоча вони теж важливі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.