Як Європа стала "діамантовим джерелом" Путіна
Першочергово матеріал був опублікований на сайті "НВ".
Європейський цинізм у всій красі
Два дні – перебуваємо делегацією у Брюсселі, де говоримо про санкції та конфіскацію російських активів. І дуже іронічно, що в той час, як ми у Брюсселі працюємо над санкціями, рівно за годину від нас, – розташований один із найбільших у світі хаб діамантів – Антверпен, який продовжує купувати російські криваві діаманти та – фінансувати війну Путіна.
Дуже показова історія.
Постачає алмази в бельгійське місто Антверпен – російська державна компанія "Алроса", на яку припадає 95% російського видобутку та збуту алмазів.
Уявіть, тільки за минулий рік:
- Антверпен імпортував із Росії необроблених алмазів на суму $1,8 млрд.
- А загалом за рік у російський бюджет надійшло більше $4,2 млрд від продажу алмазів.
Ці ж виручені кошти поповнюють російський держбюджет і, відповідно, ідуть на фінансування війни в Україні.
Путін вихваляється, що саме "Алроса" – безпосередньо фінансувала новий підводний човен РФ, і вливала мільярди євро на рік у військовий гаманець Кремля.
І при цьому – Єврокомісія вже 8 раз відмовляється вносити цю компанію до санкційного списку.
Натомість, США через 2 тижні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну – заборонили імпорт російських алмазів і запровадили прямі та непрямі санкції проти "Алроси"та її дочірніх компаній і пов'язаних осіб.
Зі свого боку, два найбільших ювелірних підприємства в Сполучених Штатах – Signet Jewellers і Tiffany – оголосили, що відмовляються купувати "криваві алмази" з Росії.
Пізніше до санкцій проти російського експортера дорогоцінних каменів приєдналися Канада, Велика Британія, Нова Зеландія та Багамські острови.
У Британії, наприклад, з кінця квітня діють нові митні ставки на ввезені з Росії алмази (незалежно від того, оброблені вони чи ні), а компаніям королівства заборонено вести бізнес із "Алроса".
Та Європа продовжує купляти російські діаманти, і Європейська комісія і Бельгія окремо – відмовляються це зупиняти.
Які аргументи, запитаєте ви?
- 10 тис. робочих місць у самому Антверпені. (Парадоксально, що Європа досі не усвідомила – чим швидше ізолювати Путіна та забрати у нього гроші на війну – тим швидше війна звершиться і ці 10 тис. людей зможуть спокійно жити і працювати).
- Другий аргумент – раптова нестача каменів призвела до стрімкого зростання цін на діаманти, особливо на менші та дешевші дорогоцінні камені, на яких якраз спеціалізується "Алроса".
Європейський цинізм у всій красі.
"Санкційні гойдалки" – це коли на початку жовтня Європейська комісія включає "Алросу" у 8-й пакет санкцій проти Росії, а вже за декілька днів вона звідти "зникає".
Все ще не під європейським санкціями і гендиректор "Алроси" – Сергій Іванов. Він – ексвіце-президент "Сбєрбанку" в 2016−17 рр. і син постійного члена Ради безпеки Росії і колишнього Міністра оборони Сергія Іванова-старшого.
Іванов – під санкціями США і Великобританії, але не ЄС.
Маємо разом зупинити купівлю російських кривавих діамантів. Досить.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.