3 січня 2023, 11:02

Україна офіційно ініціювала процес виключення Росії з ООН: #unrussiaUN

➡ 26 грудня МЗС України офіційно зробило заяву щодо нелегітимності перебування Росії в Раді Безпеки ООН та ОНН у цілому та ініціювало комплексний процес, спрямований на викидання Росії з Радбезу та ООН.

Рік назад, рівно за 2 дні до початку повномасштабного вторгнення ми з Лесею Василенко були в ООН у Нью-Йорку.

Тоді було жахливе відчуття сюрреалізму: Радбез годинами слухав виступи РФ про "8 років геноциду Донбасу", а потім ще виступ пропагандистки Тетяни Монтян, яку привів за ручку посол РФ, як "представницю українського громадянського суспільства".

Та сама Монтян, яка у 2014 році, проживаючи ще в Києві, закликала Росію "діяти рішучіше, захопити сусідні країни й в жодному разі не визнавати "майданутих"".

ООН виглядала безпомічно і безглуздо. І далеко не лише у той раз. Жодних рішень Радою Безпеки прийнято не було – Росія блокувала все.

➡ Про реформування ООН юридична спільнота говорить останні 30 років:

Росія з 1991 перебуває в ООН абсолютно незаконно, РФ єдина країна, яка не підписала Статут ООН і не пройшла процедуру голосування. Про це знає і Росія, і всі інші. Але вже 30 років, за мовчазною згодою більшості, знаходиться в ООН, і останні 8 років незаконно блокує всі рішення ООН по допомозі Україні.

Замість того, аби пройти процедуру вступу, членство в Організації Росії перепало шляхом махінацій та обману на початку 90-х років – банально "змінивши табличку" з СРСР на РФ.

Саме це незаконне перебування Росії в ООН з самого початку зумовило її подальше порушення всіх міжнародних правил та кожної статті уставу.

Нарешті зараз, через 10 місяців повномасштабного вторгнення, у світі заговорили про те, що Росія є членом ООН абсолютно нелегітимно від самого початку її перебування.

➡ Як ми йшли до #unrussiaUN?

🔻 1. Ще на початку повномасштабного вторгнення народилося письмове звернення від українців – співробітників установ ООН в Україні на ГенСека ООН.

Звернення підписали більше 250 співробітників ООН: від УВКБООН до UNDP, до ЮНІСЕФ та ВОЗ.

Вони вимагали надати документи, згідно з якими Російській Федерації було надано право продовжувати представництво СРСР в органах ООН, у тому числі Радбезі. Лист, до речі, залишився без відповіді!

🔻 2. Згодом було створено українську ініціативну групу Громадський Хаб – коаліцію, яка об'єднала багатьох експертів із питання викидання Росії з ООН.

🔻 3. У серпні до Громадського Хабу долучились і ми вже з масштабною кампанією #unrussiaUN, яку проводили серед політиків національного та світового рівнів.

Результатом цієї кампанії стали більше 244 000 підписів українців під петицією про #unrussiaUN.

Коли ми почали голосно заявляти про нелегітимність перебування Росії в ООН – нас, юристів-міжнародників, називали маргіналами. Бо тема була на "аутсайді" міжнародних відносин. Говорили тоді про неї лише пошепки і завжди зі словом "неможливо".

Та все ж таки #unrussiaUN підтримали відомі політики та журналісти. А далі – блогери, професори, громадськість й усі небайдужі.

Хештег #unrussiaUN потрапив у тренди світового Твіттеру та наробив там чимало галасу для іноземної аудиторії.

Також про те, які саме статті були порушені під час "допуску" нашого сусіда в ООН у 90-х роках, писав професор Кембриджського університету Томас Грант.

Томас говорить про те, що ООН має механізми зупинення або призупинення повноважень країн у Генасамблеї або Радбезі і детально пояснив це тут.

Я дякую за миттєву та дуже важливу підтримку #unrussiaUN – Михайлові Подоляку, Михайлові Федорову, Сергію Стерненко, Тарасу Тополі та гурту "Антитіла", співачці Альоші, гурту "Друга ріка", Катерині Осадчій, Євгену Мільковському, відомим телеграм-каналам та багатьом іншим.

Згодом про #unrussiaUN говорили Президент Франції Макрон, Президент Євроради Шарль Мішель, Президент США Байден, Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу та інші високопосадовці.

🔻 4. 13 жовтня ПАРЄ проголосувала за правку Дмитра Наталухи у Резолюції 2463 "Подальша ескалація війни Російської Федерації проти України", у якій зазначалося, що "Парламентській Асамблеї слід розглянути питання про місце Російської Федерації в Раді Безпеки ООН".

Резолюція стала в цьому плані "революцією".

🔻 5. Нарешті, 1 грудня була проголосована Постанова Верховної Ради України, у якій ми чітко заявили про нелегітимність перебування РФ в ООН.

Ця Постанова стала офіційною позицією Парламенту та українців.

За це велика подяка колегам – Руслану Стефанчуку, Олександру Мережку, Олександру Корнієнку, Дмитру Кулебі, Олені Кондратюк, Іванні Климпуш-Цинцадзе, Лесі Василенко, Дмитру Наталусі, Олексію Жмеренецькому та іншим.

🔻 6. І ось, Міністерство закордонних справ України офіційно почало процедуру викидання РФ із ООН.

У вересні я обіцяла, що ми зробимо все можливе, аби Росії в Раді Безпеки ООН та в ООН не було. Упевнена, що так і буде. Ми з вами точно відсвяткуємо дипломатичну перемогу, коли Росії нарешті не буде в Радбезі!

➡ Отож два уроки, які я здобула для себе:

🟢 1. Не треба розповідати нам, що є можливим, а що ні – бо можливо все, а особливо у міжнародній політиці. Був би лише стрижень.

🟢 2. Коли ми об'єднуємося разом – ми непереможні.

Так, попереду ще довгий шлях, який жодна країна світу не хотіла та не могла пройти за останніх 30 років, але зараз ми і його з вами пройдемо!

Усі побачили справжнє обличчя диктатора-терориста, і, на жаль, це почалось з того, що великі світові держави закрили очі на нелегітимну процедуру включення Росії до Радбезу ООН.

Світ бачить, що держава-спонсор тероризму нахабно окупувала не тільки українські території, а й ще місце в Організації Об'єднаних Націй із правом вето на додачу. Тепер ми на шляху до відновлення історичної та демократичної справедливості.

І свої нотатки про дипломатичну боротьбу публікую в блогах на "Українській правді".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...