21 вересня 2023, 15:46

Про Всесвітню конференцію молодих парламентарів МПС у В'єтнамі: дипломатичні нотатки

➡ 36 годин дороги, і я – у місті Ханой, Республіка В'єтнам 🇻🇳

Дорога з Києва + одразу переліт 17 годин під час вагітності – це історія для окремого посту. Але дуже рада, що вдалося поїхати, бо це підсумовує мою персональну та нашу роботу як делегації по Глобальному Півдню на чолі з Першим Віце-спікером парламенту Олександром Корнієнком – за останні півтора року війни.

Тут проходить Всесвітня конференція молодих парламентарів Міжпарламентського Союзу.

Міжпарламентський Союз (МПС) - так званий світовий парламент, найстаріша міжнародна організація світу якій більше 133 років, куди входять депутати майже всіх країн світу, куди входить і Україна, і в якому останні 7 років працюю, як член Керівного органу (Бюро) Комітету з питань ООН.

На форумі – присутні молоді депутати віком до 45 років – із більше, ніж 80 країн світу.

➡ Тут – спікери парламентів країн Африки, Азії, велике представництво Європи, Латинської Америки.

На конференції тут – я єдиний депутат і представник від України, і мої задачі:

▫ Просування мирного плану Президента Зеленського в регіоні та робота над тим, щоб нарешті більше азійських країн приєдналось до цього мирного плану.

▫ Донесення інформації про те, що відбувається в Україні. Окремо Вʼєтнаму, окремо визначеним країнам Азії.

▫ Спілкування та налагодження комунікації з країнами, у першу чергу, Азії та Африки – із тими, які Україну підтримують, і тими, які "нейтральні".

--

Мала можливість виступити на двох панелях по Україні, провела двосторонні офіційні зустрічі з:

▫ Вʼєтнамом,

▫ Індонезію;

▫ Південною Корею,

▫ Камбоджою;

▫ Тайландом.

+ Британією, Австрією, Туреччиною, Тонго, Малаві, Танзанією та іншими депутатами.

Окремо напишу по панелях і дискусіях, що мали тут. Особливо враховуючи велику (але повністю незграбну делегацію росіян, яка виступала російською і по темі не тих панелей), і найбільшу делегацію Куби – комуністичні брати як-не-як.

Але поки пару слів про Вʼєтнам, і чому він цікавий та стратегічно важливий для нас.

Тут – окрім делегацій Азії, дуже високе представництво депутатів Британії, велика делегація Ірландії, Італії, Австрії.

Це – не просто так. Вʼєтнам по-новому визначається розвідкою цих країн на мапі.

Частково – після візиту Байдена, бо Вʼєтнам надав США рівень стратегічного партнерства, і показує дещо відхід від Китаю.

Частково – з економічних причин, експорту напівпровідників.

Та головне – експерти вважають, що саме Вʼєтнам має шанс змінити геополітику регіону.

Відхід від Китаю та Росії, відкритість / примирення з США та заходом, надшвидкий економічний розвиток від 6% на рік останні роки, 38 економіка світу зараз і за прогнозами – 20-та скоро.

У цій геополітичній грі Вʼєтнам залишається "нейтральним" по відношенню до нашої війни, утримується по всіх Резолюціях України в ООН та МПС, утримується і по пропозиціях Росії, та приймає Лаврова та російських політиків у себе.

Ходять чутки про приїзд сюди самого Путіна; та це малоймовірно; бо Вʼєтнам як раз грає на протиріччях і показує Росії та Китаю нових союзників.

Українських візитів високого рівня сюди не було дуже давно. Тому наше представництво тут – важливе та символічне для партії Вʼєтнаму.

Україна – єдина делегація, яка була запрошена на вечерю у Парламенті Вʼєтнаму депутатами Комітету закордонних справ.

Фото для історії – у Парламенті з депутатами та золотим Хо Ші Міном на фоні)



Навпроти нас – мавзолей Хо Ші Міна. Раз на рік його возять бальзамувати до російських вчених у Москву. Цей рік, щоправда, пропустили)

Нас всюди зустрічають "піонери" – вони досі так тут і називаються – студенти лінгвістичних ЗВО, які 2 місяці змагалися за право стажування на Форумі. Кожна делегація отримала свого "стажера". Дуже відповідального, який приходить у готель за годину до початку Форуму та чекає нас.

Моя дівчина-стажер говорить ідеальною англійською та мріє навчатися за кордоном. Що відбувається в Україні знає, співчуває, але більш формально. Стажер російської делегації – говорить російською.

У них доступні Нетфлікс, Інстаграм і ТікТок, Інтернет є, а вільної преси чи політичної свободи немає. Партія – вирішує все. Цензура величезна. При цьому кордони відкриті, а малий бізнес на кожному кроці процвітає. Формується прошарок дуже багатих людей і середнього класу.

Оця суміш відкритості, іноземних мов та одночасно зовсім буддистського терпіння, віри у партію і безумовного слідування правилам – мене дуже вражає.

Та, думаю, молоде покоління побачить величезні цікаві зміни у Вʼєтнамі.

Стажери з цікавістю слухають Форум, виступи європейців, мої інтерв'ю місцевій пресі. З інтерв'ю, думаю, виріжуть абсолютно все, крім подяки Вʼєтнаму за організацію) подивимось. Але молодь це чує та гуглить.

Дуже важливий регіон, який був нами часто проігнорований та в якому ми працювали по залишковому принципу. Зараз це змінюється. Зеленський мав зустріч із Премʼєром Вʼєтнаму на полях G7 у Японії.

Перший Віце-спікер Олександр Корнієнко та Голова комітету зовнішньої політики Олександр Мережко зустрічались із делегацією Вʼєтнаму в рамках АСЕАН.

Скоро, маю надію, будемо мати візит делегації Вʼєтнаму до нас, і нашої групи дружби – туди.

Дуже дякую пану Послу у В'єтнамі та всьому Посольству, яке було на звʼязку 24 години на добу та без яких я би точно не справилась із 20 зустрічами.

Побажайте нам удачі в цьому непростому регіоні)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...