Ще 84 мільйони доларів на компенсацію за пошкоджене житло
🇺🇦 Минулого тижня, у День вишиванки, поки стрічка мереж майоріла кольорами української ідентичності – ми підписали надзвичайно важливу Угоду.
➡ Міністр Олексій Кулеба та Світовий банк підписали Угоду про додаткові 84 мільйони доларів – це кошти на компенсацію за пошкоджене житло українців.
Україна – чи не єдина країна у світі, яка під час повномасштабної війни вже реалізує програму державної компенсації громадянам за пошкоджене майно.
Так, майно руйнує росія. Але саме ми, держава Україна, маємо вже зараз дати людям можливість відновити житло: залучаємо пільгові кредити, гранти, ведемо переговори з міжнародними партнерами. Бо важливо, щоб українці могли відремонтувати свої будинки – і залишалися жити в Україні. 🏢
Це непросто. Але кожна тисяча доларів, яка йде на цю програму – це інвестиція в майбутнє. В економіку. У надію. У людську гідність.
➡ Як це працює?
▫ 1. Якщо ваше житло пошкоджене – подавайте заявку через Дію. Це займає до 5 хвилин.
▫ 2. Середній розмір компенсації: категорія А – 74 000 грн, категорія В – 342 000 грн.
▫ 3. Кошти можна використати лише на ремонт житла – саме для цього їх надають – тому вони йдуть і в стимулювання економіки.
▫ 4. Компенсація – до 30 днів. Найшвидші випадки – відповідь за 8 днів.
Уже зараз маємо приклади в Харківській, Київській, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській та Сумській областях, де за цією програмою відбудовано десятки тисячі будинків та квартир. Система працює прозоро, діджиталізовано і ми постійно її вдосконалюємо.
➡ 84 мільйони доларів – це ще тисячі сімей, які зможуть повернутися додому.
На фото – я та регіональний директор Світового банку у вишиванці з орнаментом Івано-Франківщини, щойно після підписання Угоди. 👍🏻

Щасливі. Бо це – ще один крок до відбудови.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.