Як судять Вано Мерабішвілі в Грузії
Заполітизованість арешту колишнього міністра внутрішніх справ та прем'єр-міністра Грузії Вано Мерабішвілі видно неозброєним оком.
Варто лише переглянути звинувачення. А звинувачують його одразу по декількох епізодах: створення фіктивних робочих місць для прихильників нацруху, привласнення чужого майна та розтрата коштів МВС Грузії, а також перевищення службових повноважень, у зв'язку зі справою про розгін акції опозиції 26 травня 2011. Згодом, до цього додалася справа про вбивство Сандро Гіргвіліані у 2006 році.
Особливо показовим є звинувачення у тому, що Мерабішвілі конфіскував у безневинної людини вподобану йому дачу, з цією метою порушив проти нього кримінальну справу, дачу передав у власність МВС, а насправді сам користувався нею.
Будинок цей належав Зурабу Лобжанідзе, що за Шеварднадзе був одним із держчиновників та очільником компанії "Маднеулі". І після революції троянд втік закордон. А будинок, як і всі інші подібні будинки, передали у власність держави. І за вільним розподілом він потрапив у підпорядкування МВС.
Варто ще врахувати і те, що Вано Мерабішвілі було арештовано напередодні президентських виборів, точніше, тоді, коли з'ясувалося, що Мерабішвілі має стати кандидатом у президенти від ЄНР.
Враховуючи все, важко повірити, що людина, яка могла собі дозволити те, у чому його звинувачують, спроможна зробити реформу поліції, яку зараз вставлять за приклад у всьому світі. Адже країна вискочила на перше місце за рівнем довіри до правоохоронних органів. А люди просто не боялися залишати на ніч незачиненими двері до квартири чи автомобіль. Звісно, допоки уряд "Грузинської мрії" не провів амністію ув'язнених.
Зрештою, як зазначає один із лідерів Єдиного Національного Руху Коба Хабазі, у обвинувачення направду і немає жодних адекватних доказів. Тому зараз можна очікувати затягування судового процесу.
Ще, на те, що Мерабішвілі особистий політичний в'язень Іванішвілі, вказує те, що його взяли під арешт, у той же час, коли, обвинувачених за подібними статтями інших чиновників, не брали під варту під час судового процесу.
Наводить на думку, про затягування і останнє судове засідання, що відбулося 12 вересня. З 11 ранку до 18-ї вечора було зачитано лише 64 томи справи зі 150-ти. І суд перенесли на 19 вересня. Відповідно, лише на зачитування ще піде декілька засідань. Потім буде процес розгляду справи. На сьогодні суду необхідно заслухати близько п'яти тисяч свідків. Не знаю, але таке враження, що суд триватиме ще не один місяць.
12 вересня цілий день під судом чатувало декілька сотень активістів громадських організацій та звичайні люди, що прийшли підтримати Вано Мерабішвілі. Коли його вивозили автобусом у супроводі чотирьох позашляховиків спецпідрозділу поліції, усі, у тому числі і поліцейські, аплодували у знак підтримки та поваги.
Рядові грузини теж дуже позитивно налаштовані до Мерабішвілі. У кожному містечку, де мені довелося побувати впродовж останнього місяця, усі ті, хто підтримує чи проклинає Саакашвілі, з повагою ставляться до Мерабішвілі, і дуже йому вдячні за те, як працює сьогодні поліція і за ті зміни, які принесла реформа.
На сьогодні якісь прогнози не береться робити ніхто, кажуть, що все залежить від того, наскільки переконливими будуть сторони обвинувачення і захисту. Але багатьох хвилює те, що суд вже показав, що може виконувати вказівки згори, які протирічять чинному законодавству.
Одначе, як не лише мені здається, рішення суду та подальша справа Мерабішвілі вирішиться після президентських виборів наприкінці жовтня цього року, і від того, представник якої партії переможе. Та від того, чи виконає свою обіцянку прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі, покинути свою посаду після цих виборів.
А та впевненість та спокій, з якими з'являється на засідання суду сам Вано Мерабішвілі, якось автоматично налаштовує на позитивне бачення цієї ситуації.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.