Сашко Сівченко Журналіст, видавець, громадський активіст, мандрівник-початківець

Грузіє, про що ти мрієш?

28 жовтня 2013, 15:25

Як уже багато хто сказав, закінчилася ціла епоха в історії Грузії, епоха Саакашвілі. До нього можна по-різному ставитися, але неможливо сперечатися, що саме за його правління Грузія нарешті стала на ноги як держава. А багато реформ, результативно проведених у цій країні, і сьогодні ставлять за приклад у світі. Одначе, схоже, грузини так не думають. І з результатом 62 % на виборах переміг представник "Грузинської мрії" Георгій Маргвелашвілі. Кандидат від Народного Єдиного Руху Давид Бакрадзе отримав 21 % підтримки, а Ніно Бурджанадзе, що залила усю Грузію своєю агітацією – 10 %.

Це були спокійні демократичні вибори, які визнали і Саакашвілі, і Бакрадзе. Саме так чинять чесні та благородні політики та люди, адже вони поважають вибір народу. Прикро лише, що грузини не зробили висновків з останнього року, за який багато здобутків команди Саакашвілі почали згортатися.

Перш за все, дивує пасивність людей, проголосувало лише 46,6 %. Тобто, більшість не прийшла на вибори. Але це, мабуть, саме та категорія людей, які з певних причин недолюблюють Саакашвілі, але вже встигли розчаруватися і у новій владі. Вони вирішили просто проігнорувати вибори. Тим самим давши меншості вирішувати долю усіх. Тому казати, що впевнену перемогу отримав Маргвелашвілі було б неправильно. Це лише підтверджує те, що в країні немає лідера, є конкретний політичний стан, який зумовив такий результат.

Багато хто жаліє Грузин, але я ні. З двох причин. По-перше, їм уже пощастило, що вони мали такого Президента та владу, яка дійсно думала про людей та намагалася покращити їхнє життя та статус країни. Одначе цього було недостатньо, щоб сформувати активне та свідоме громадянське суспільство. Україні ж про такого лідера ще мріяти і мріяти. По-друге, вибори були демократичними, без фальсифікацій, а отже, – самі вибрали. Чому жаліти?

Єдине за що мені шкода, що через вже остаточну зміну влади, зміну вектору правління, продовжиться призупинення розвитку Грузії. Країни, яку, після відвідин, я полюбив. А молодь знову почне мріяти виїхати за кордон у пошуках кращого життя. Від деяких молодих людей я це вже чув.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Бууу-га-га _ 30.10.2013 10:04
IP: 194.50.169.---
diabaz:

Ага, коли крали цілими залізничними потягами і вантажними пароплавами, вміст яких безслідно розчинявся на грузинських просторах! Недарма ж більшість "злодіїв у законі" у часи совдепу були грузинами, хоча грузини становили менше двох відсотків населення СРСР. Так що зовсім не на мандаринах, винах і трояндах будувався славнозвісний грузинський добробут. Ну а за конфлікт з осетинами і абхазами варто подякувати "старшим братам" і їхній "канторє глубокого бурєнія".
V_Viter _ 28.10.2013 22:52
IP: 92.249.108.---
Шановний автор, гучна перспективна назва й порожній текст. Як на мене. Вибачте.
1) Пасивність виборців лежить у тій же площиниі що й в Україні, зневіра у власний народ: а) левова частка дорослих вже не вірить своїм безперспективним одноліткам які живуть лише минулим, СРСР. Це "реваншисти", їх так навчили – інакше вони не вміють, не бажають і ніколи не бажали (як і в нас). б) молодь: отримує освіту, дивиться на таких батьків, розуміє що від них ще нічого не залежить і, нажаль, не вбачає перспективи з такими старшими. Тому мріє виїхати на Захід (таке й у нас).
2) Те що поміняв Саакашвілі для частини прилаштованих СРСР-шними цінностями стало крахом їх життя. ОТже це елементарна помста й відновлення особистого status quo (і тут ми дуже схожі).
3) Люблю грузин ще з часів СА (рад. армії) і жаліти їх дійсно не варто. Кожен народ, країна отримує те що бажає. Здолати тривале імперське минуле дуже складно, але і Грузія, й Україна – здолає. Діти – це точно здобудуть.
oserka _ 28.10.2013 20:35
IP: 79.253.49.---
Грузины и в союзе не напрягались...порядок им не нужен...так и рыгам у нас...
_verus _ 28.10.2013 18:21
IP: 37.52.89.---
Сумно це все: (
Сергей Борозенцев _ 28.10.2013 16:23
IP: 92.112.159.---
"проголосувало лише 46,6 %". Думаю, что грузины на следующих парламентских выборах скажут своё слово. Процесс там необратим. Реформы Саакашвили не пройдут бесследно. Это понимает и "Грузинская мечта". Из более чем 50% не проголосовавших на следующие выборы придут обязательно те, кто оценит и увидит, что произойдёт в Грузии за эти 4 года.
Keith _ 28.10.2013 15:46
IP: 190.80.112.---
Нам теж дуже жаль, що наступить регрес у Грузії. Ми так раділи їх реформам.
Бууу-га-га _ 28.10.2013 15:36
IP: 194.50.169.---
А для українців підсумки вчорашніх грузинських виборів можуть послужити хоч і слабкою, та все ж таки втіхою, бо не одні ми "бідні та дурні", виявляється. Є ще бідніші та дурніші від нас.
Бууу-га-га _ 28.10.2013 15:35
IP: 194.50.169.---
Спершу в грузинів з'явилася своя "Партія регіонов", а тепер вже є і власний Янукович,так що пАкращення" не за горами, причому тривале та всеохоплююче, для вигрібання якого усім грузинам слід роздати, щонайменше,по совковій лопаті,а ще краще – по екскаваторному ковшу.Саакашвілі провів у країні ліберально-демократичні та антикорупційні реформи, після яких життя грузинів стало нестерпним,бо що це за життя без "злодіїв у законі" і тотальної коррупції,і надідька воно потрібне? І ось в грузинів з'явилася "грузинська мрія" – повернути все як було до Саакашвілі, яку почала здійснювати партія Іванішвілі,однак її повному здійсненню заважав президент.Тепер ця перешкода подолана, з чим грузинів і вітаємо.Саакашвілі багато вдалося, здавалося навіть, що йому вдалося витягти свою країну з болота відсталого та корумпованого постсовка, але це тільки здавалося, оскільки витравити совок із самих грузинів виявилося неможливо. Тож доведеться їм скласти нам компанію і поблукати пустелею ще років з двадцять.
ONLINE
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter