Кажуть, ''якщо Творець бажає когось покарати, він забирає спочатку в нього розум...''
Перша реакція на заяву міністерства культури та інформаційної політики України: "1 млрд. грн. грантів тим, хто зазнав збитків у сфері культури".
"Креативні індустрії отримали 1 млрд. грн. державної підтримки у межах грантової програми. Держава підтримуватиме креативну галузь і надалі. Зокрема, йдеться про підтримку бізнесу у сфері заохочення інвестицій, промоцію експорту та запуск довготермінових програм, як-от "Велика реставрація".
Докладніше: https://sluga-narodu.com/oleksandr-tkachenko-kreatyvni-industrii-otrymaly-1-mlrd-hrn-hrantiv-vid-derzhavy/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=9.02tkachenko
По – перше, ще Маргарет Тетчер слушно зауважила: "У держави немає власних грошей, є лише гроші громадян, які сплачують податки". Отже, йдеться про 1 млрд. гривень бюджетних коштів, зібраних з українців у вигляді податків, який потратило Міністерство культури і інформаційної політики України, в тому числі – на "КРЕАТИВНУ ІНДУСТРІЮ" як грантів.
По – друге. Це відбувається під час непроголошеної війни, коли держава не в змозі у повній мірі виконати свої соціальні зобов'язання перед військовослужбовцями, ветеранами війни і військовими пенсіонерами.
А також під час пандемії. Коли першими потерпають медики, які отримують мізерну заробітну платню та змушені масово виїжджати на роботу за кордон. А недофінансована медична система вимагає від громадян під час стаціонарного лікування платити за ліки, яких не вистачає в медичних закладах.
По – третє. Справа не про інвестиції у справжню КУЛЬТУРУ. Яку, до речі, створюють перш за все ОСВІТА і МИСТЕЦТВО. Справа про можливість непрозорого визначення чиновниками міністерства грантоотримувачів, що, навпаки, створює корупційні ризики для держави і культури державного управління. Чим де-факто і де-юре збільшує корупційну непривабливість України в очах закордонних інвесторів та західних посольств у Києві.
Вони ж очікують урядової прозорості, верховенства права та подолання корупції в Україні, а не надання права чиновникам визначати, хто відноситься до "креативної галузі", а хто ні. Чи – хто "зазнав збитків бізнесу в сфері заохочення інвестицій, промоції експорту, довготермінових програм..." та "виграв право" на державні гранти. Фактично, це навіть підказка для вітчизняних правоохоронних органів, що потрібно перевіряти, в першу чергу, у конкретному міністерстві.
Адже вже існуючий правоохоронний досвід свідчить, що кінцевим бенефіціаром левової частини бюджетних коштів, які розкрадаються на подібних схемах, залишаються чиновники міністерства, які самі їх і створюють. Навіть якщо ці схеми створюються під прикриттям КУЛЬТУРИ та спрямовані на "підігрів повітря" для поліпшення інвестиційної привабливості України.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.