Врятуймо українські дерев'яні церкви!
Сьогодні Україна переживає надзвичайно складний час. Щодня ми жваво обговорюємо причини та наслідки виникнення масштабної економічної кризи, яка уже торкнулась багатьох українських родин. Ми говоримо про неплатоспроможний попит, про неліквідність банківської системи, про багатовідсоткові кредити. Та майже не замислюємось над тим, що фінансова криза – наслідок кризи духовної. У гонитві за матеріальними благами суспільство забуло про духовні цінності. В основі бізнесу тих ринкових гравців, що сьогодні переживають крах, лежало бажання легкої наживи, позбавлене стратегічного бачення подальшого розвитку своєї країни, у якій народились, здобували освіту та працюють. І можливо, сьогоднішні випробування дані нам для того, аби згадати про основоположні цінності: духовність, патріотизм, самопожертву.
Цього року напередодні Різдва студенти Університету вже втретє проведуть благодійний "Аукціон надій". Його мета – це порятунок української дерев'яної церкви. Церкви, що пережила століття найжорстокіших випробувань історії, а сьогодні опинилась на межі зникнення.
Лише за часи незалежності в Україні згоріло понад 200 храмів. Розкрадені та понівечені, більшість з них свідомо покинуті людьми заради нових та просторих храмів.
На них встановлюють металеві покрівлі, обшивають пластиком, а старовинні розписи замальовують аматори горе-майстри. Якщо ситуація не зміниться, невдовзі ми побачимо ці унікальні пам'ятки української архітектури лише на фотознімках.
Аби уникнути трагедії національного масштабу нам необхідно об'єднати зусилля і створити перший в Україні Храм Пам'яті, ініціювати відкриття туристичних маршрутів дерев'яними церквами. На прикладі церкви 17 ст. у селі Кути, що на Львівщині, ми хочемо продемонструвати як потрібно берегти українські святині, "вдихнути" у них нове життя. На першочергові роботи із порятунку церкви необхідно 300 тисяч грн. Цих грошей буде достатньо для перекриття даху, встановлення протипожежної системи та сигналізації.
Ми усвідомлюємо, що зібрати ці кошти у час фінансової скрути – надзвичайно складне завдання. Тому звертаємось до всіх людей доброї волі: представників бізнесу, політиків, держслужбовців, усіх українських громадян, стати учасниками благодійного проекту, аби спільно з нашою молоддю відновити дерев'яну святиню, яка стане символом відродження нашого духу та історичної пам'яті.
Довідка
Дерев'яна церква св. Михаїла 17 століття зараз перебуває в аварійному стані, і за прогнозами фахівців, її очікує трагічна доля сотень цінних дерев'яних храмів на території Західної України. Марафон із збору коштів започаткує ІІІ благодійний "Аукціон надій", який традиційно перед різдвяними святами проводять у Львові студенти Університету банківської справи НБУ. Після ремонтних робіт, у церкву можна буде повернути надзвичайно цінний іконостас, що зараз зберігається у фондах Олеського замку.
У Храмі пам'яті зберігатиметься інформація про попередні покоління, про відомих вихідців з околиць. Тут час від часу відбуватимуться богослужіння та обрядові служби. Організатори Аукціону також сподіваються, що церква у Кутах у майбутньому стане окрасою туристичного маршруту "Золота підкова", адже вона розташована за кілька кілометрів від Олеського Замку.
Аби зібрати якомога більшу суму, цього року на Аукціоні продаватимуть лише вартісні роботи відомих українських митців. Традиційно гостями Аукціону стануть львівські бізнесмени та політики.
Долучитись до акції та пожертвувати гроші на відновлення церкви зможе кожен українець у рамках марафону зі збору коштів.
Рахунок Студентського профспілкового комітету Львівського банківської інституту НБУ:
МФО 385048
Філія Львівське міське відділення Ощадбанку України N6319
м. Львів, вул. Валова, 9
рахунок N26001301903
ЄДРПОУ 20805384
З позначкою: "На збереження дерев'яної церкви у селі Кути"
Конт.тел. координатора проекту – 8 067 672 61 28
Про усі надходження та події в рамках проекту ІІІ "Аукціон надій" буде повідомлено на офіційному сайті УБС НБУ – www.ubs.gov.ua
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.