Україна без політики
Коли в Україні говорять про проблеми, безвихідь та тисячі перепон, студенти Університету банківської справи НБУ, показали, що маючи велике бажання та цілеспрямованість, здоровий патріотизм, можна здійснити задумане.
26 вересня у селі Кути (Львівська область, 3 км від Олеського замку) відкрили унікальну дерев'яну церкву святого Михаїла XVII століття, яка стала першим в Україні Храмом Пам'яті.
Це вдалось зреалізувати завдяки благодійній акції студентів Університету банківської справи НБУ "ІІІ Аукціон надій". До цього храм більш як півстоліття стояв зачиненим. Якби не студентська акція, за оцінками фахівців, за 2-3 роки церква розвалилася б, як дзвіниця, що стоїть поруч.
Храм Пам'яті – це перейнятий австрійський досвід надання старовинним церквам нової туристичної привабливості. Сподіваємось, що таким чином вдасться надати церкві виключного значення, а відтак обласна влада віднайде кошти, аби повністю реставрувати унікальний храм. Що більше, ініціатори акції хочуть вірити, що церква стане початком відродження села Кути, яке сьогодні переживає скруту.
Акція "ІІІ Аукціон надій" тривала 2 роки, за які вдалось зібрати понад 250 тисяч грн. Студенти збирали гроші вулицями Львова, колядували на сесіях обласної та міської рад, у підприємствах та банках Львова. Найбільше коштів вдалось виручити під час самого благодійного аукціону, який відбувся у грудні 2008 року – 160 тис.грн.
За зібрані кошти вдалось зробити чимало – перекрити дах, захистити церкву від пожеж, подбати про її охорону, рекламу (інформаційний стенд, дорожній знак-вказівник, листівки для туристів, експонати для музею Пам'яті). На цьому благодійна акція завершується, але роботи в церкві лише розпочинаються. Ми передаємо храм директору Львівської галереї мистецтв Борису Возницькому та обласній владі, які пообіцяли повернути у церкву цінний іконостас, що раніше тут був, а зараз, уже відреставрований, перебуває у сховищах Олеського замку; продовжити реставрацію; відремонтувати під'їзну дорогу; включити церкву до туристичного маршруту "Золота підкова" і взяти під опіку ЮНЕСКО.
Коли ми лише починали акцію, мало хто вірив, що нам щось вдасться зробити, було багато скептиків, розпочалась економічна криза. Та ми зробили заплановане, перешкоди лише зміцнили нас. Порятунок кутівської церкви показав, як багато небайдужих людей навколо, як легко вони простягають руку своєї допомоги. Відновлена церква – це приклад віри, тихого, не крикливого патріотизму, що демонструє нашу любов до України. Ми маленькими кроками без політики, без нарікань на владу, змінюємо Україну. А коли розумієш, що за усім цим стоять студенти, молодь, попри все віриш, що Україна має майбутнє. Ці діти, що зробили таку благородну справу, не будуть байдуже спостерігати за тим, що діється навколо, вони знають, що наполеглива краплина і камінь може виточити.
Я вірю, я хочу знати, що ця церква не буде пустувати, що сюди ми приїзджатимемо з нашими дітьми. Часто ми шукаємо і пишаємось закордонними витворами, але поруч не помічаємо творіння набагато цінніші та унікальніші. Церква живе тоді, коли до неї приходять люди. Приходьте сюди, привозьте дітей, і молитви наших предків, заряд позитивної енергетики допомагатиме нам у повсякденному житті!
Конт.тел. з приводу організації відвідин церкви, екскурсій:
М.т. 096 807 70 11
З питань організації святкових богослужінь:
о.Степан – 067 395 68 77
На відео – церква, якою вона була до ремонту
http://www.youtube.com/watch?v=pK4EAeJ0nnE
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.