Як дати Києву раду
За цими яскравими бійками з "биками", отруєннями газом, зриванням погонів з міліціонерів (було сьогодні на Гостинному і таке) в тіні залишається головне – а що ми хочемо.
Ось:
1. МЕШКАНЦІ САМІ КЕРУЮТЬ МІСТОМ
Виконавчу владу в Києві повинен представляти обраний в два тури міський голова. Президент не повинен призначати владу міста. КМДА слід ліквідувати та створити виконавчий комітет. Районна влада повинна формуватися обраними в районах депутатами та реалізуватися через районні виконкоми.
2. ФІНАНСИ НА РОЗВИТОК МІСТА
Слід змінити Бюджетний кодекс та припинити грабунок киян. Всі 100% податків з доходів повинні залишатися в столиці, так як це передбачено щодо Севастополя, а не половина, як це зараз, внаслідок чого Київ втрачає 7 млрд.грн.
3. КИЯНИ ПОВИННІ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ВІДКЛИКАТИ ДЕПУТАТІВ
Кияни мають отримати можливість відкликати своїх обранців – безпосередньо або через прості та прозорі механізми дострокових перевиборів з ініціативи виборців, які вступають в дію після першого звітного періоду.
4. ОСББ І ОСН МАЮТЬ СТАТИ БАЗИСОМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Порядок утворення ОСББ та ОСНів повинно бути спрощено. Влада повинна передавати справи, які люди здатні самостійно вирішувати в своїх будинках, кварталах, мікрорайонах, разом з повноваженнями та фінансами. Завдання влади – постійна підтримка ОСББ та ОСНів через консультації, навчання, документальне забезпечення тощо.
5. ПРОЗОРІСТЬ ТА ПРЯМА ДЕМОКРАТІЯ
Вся інформація про дії влади має бути відкрита. Вся публічна інформація повинна бути на сайті міськради. Київрада має залучитися до ініціативи Open government та прийняти зобов'язання по її впровадженню. Мешканці мають мати можливість голосувати через інтернет (як у Естонії) чи спеціальні машини для голосування (як у США). Важливі та конфліктні питання повинні виноситися на референдуми.
6. ДУМКА ЛЮДЕЙ ПОВИННА МАТИ ВАГУ
Влада повинна приймати рішення виключно після відкритих консультацій з громадськістю (слухання, обговорення, опитування тощо). Загальні збори, місцеві ініціативи та референдуми повинні стати простими та дієвими.
7. ДОСТУП ГРОМАДЯН ДО МІСЬКОЇ ВЛАДИ
Кияни повинні мати змогу вільно відвідувати міськраду. Робота влади повинна бути відкрита без жодних перешкод. Для участі людей в засіданнях ради, виконкому та комісій повинен бути зручний порядок реєстрації.
8. ПЛАНУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО
Генеральний план повинен змінюватися винятково 2/3 Київради. Рішення в Києві повинні прийматися з врахування майбутнього розвитку міста, а не миттєвої вигоди. Потрібний зонінг (зонування) розвитку міста з чітким дотриманням умов забудови.
9. ВІДКРИТІСТЬ ВИТРАТ ЧИНОВНИКІВ
Усі депутати та керівники підрозділів повинні декларувати не тільки доходи, але й видатки, щоб було видно за рахунок чого вони живуть.
10. ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ
Законодавство дозволяє місту створювати власну міліцію підконтрольну громадянам. На основі медіа-активів КМДА треба створити громадське мовлення.
І прямо завтра, друзі, кличемо реалізовувати пункт сьомий. Пацюки в Київраді знову збираються дерібанити нашу землю, тож спробуємо нанести їм візит. Пожирання Києва припиниться, як тільки над кожним пацюком стоятимуть люди з району, на який він роззявив пащеку. Фізично стоятимуть.
Сьогодні втридцятьох ми відбили Гостинний. Приходьте завтра разом відкривати Київраду.
09:00
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.