22 жовтня 2013, 17:56
Врятувати садибу Мурашка, забрати землю у забудовників Десятинки, планувати Київ як великий Париж – зі справжньої Київради
Розставили стільці прямо на Хрещатику (міліція мудро не заважала). Включили переносний мікрофон. И почали планувати життя Києва "після пацюків".
Наша ідея – щоразу збиратися за день до їхніх дерібанів. Та шукати рішення проблем, які важливі для міста, але нинішніми посадовцями не вирішуються.
Ось які ідеї я почув сьогодні:
1. КМДА має негайно виділити гроші на ремонт садиби Мурашка. Її забрали у приватних власників, які спиляли там всю систему опалення та допустили пожежу. Але Олександр Попов не виконує власну ж обіцянку встановити там новий дах та вікна. В результаті, як попередив громадський активіст Микола Марусик з "Мистецької платформи", садиба Мурашка не переживе цю зиму. Я так розумію, у цьому і є план забудовників, якому нинішні посадовці допомагають статися. Прохання до всіх, хто буде бачити голову КМДА – запитуйте, чому не ремонтується садиба Мурашка.
2.Десятинка. Про боротьбу там із забудовниками в рясах розповідала Марина Соловйова. В руках нинішніх посадовців є простий спосіб – забрати землю у забудовників. Вони неодноразово порушили умови її оренди. Міністр культури Леонід Новохатько забув розповісти УП про наданий його відомством дозвіл на земляні роботи. Він теж легко може (і має) його відкликати. Будуватися на знайдених рештках палацу князя Володимира – що тут обговорювати?
3. Генеральний план розвитку Києва, який пацюки ось-ось ухвалять (тому Ігор Луценко і запропонував порушити тему – а як насправді має плануватися місто?). Головна ідея належить першому обраному міському голові Києва Леоніду Косаківському: Київ не може розвиватися в нинишніх межах. Треба планувати наше місто разом з нашою областю. Як у французській столиці, де втілюють стратегію великого Парижу.
Інакше буде просто забудова на забудові. Як зауважив директор Інституту міста Олександр Сергієнко, у розробленому нинішніми посадовцями плані – висотки в центрі міста, легалізація вже вкрадених зелених зон та сумнівне припущення, що киян не ставатиме більше. Ігор Луценко звернув увагу, що ніхто не бачив жодного аналізу, наприклад, транспортних проблем. І реального обговорення паперів від Попова теж не було. І жодних ідей, що робити із забудовами, які плюють на всі плані, у нинішніх посадовців теж немає. Тому роботу з планування міста треба почати по-новому.
Що ми будемо робити з цими ідеями? По-перше, популяризувати. Блогами, статтями, постерами, фотожабами – приєднуйтесь, будь ласка. Ці ідеї треба зробити громадською думкою. Коли більшість жителів міста розумітимуть, що вони хочуть від посадовців. Врешті решт, справжня Київрада – це не депутати Соболєв з Луценком. Це коли більшість киян самі керують своїм містом, починаючи з власного під'їзду.
По-друге, далі продовжимо збиратися та планувати "життя після пацюків". Якщо ми з'єднаємо активних киян з розумними:), "життя після пацюків" обов'язково настане.
А їх треба завтра відвідати. Висловити свій протест, що вони без будь-яких виборів далі сидять за наші гроші в нашому будинку Київради. Ще й крадуть нашу землю. Цього разу ще більше
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.