Влада відкрила озеро з лактопозитивними кишковими паличками
Дерибанники в Коцюбинському, що під Києвом, у своєму цинізмі себе переросли.
Після намагання подерибанити 4 тисячі гектарів лісу, коли вікові сосни на папері стали кущами, вони вирішили поряд з розданими собі ділянками розчистити лісовий ставок.
Ще б пак, тоді вартість їхній ділянок, що розташовані в лісі на невидимій вулиці Новоозерній, виросте й їх можна буде продати подорожче. Раніше в лісовий ставок ніхто не намагався залізти, бо всі розуміли: тут купатись не можна.
"Ціле літо діти й дорослі після так званого "очищення" купалися в ставку. Всі прекрасно знають, що поряд з озером приватні будинки на околиці села скидають просто в ґрунт нечистоти, в тому числі туди, де протікає струмок, що наповнює озеро.
Депутат облради, яка займалась очищенням озера, Наталія Семко, приїхала і перед останньою сесією селищної ради повідомила, що відкриття озера відбудеться 22 серпня о 16:00.
Вона запевнила, що результати санепіддостіджень дозволяють в озері купатися, а стоки, за її словами, не потрапляють в водоймище через посуху, а йдуть одразу ж вниз, у землю," – розповідає Ірина Федорів, журналіст і депутат Коцюбинської селищної ради.
Оскільки журналістів та людей при здоровому глузді важко переконати, що нечистоти не потрапляють в озеро, то ми звернулися до МОЗ й попросили зробити терміново аналіз води в лісовому ставку.
"Святошинське лісопаркове господарство", яке, вочевидь, турбується про коцюбинчан значно більше, ніж місцева влада, теж звернулось до СЕС Святошинського району міста Києва і протягом останнього тижня воду ставка ретельно вивчали фахівці.
Висновок СЕС, є прогнозованим: "якість відібраних проб води не відповідає вимогам СанПиН4630-88 "Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения" за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок"...
У СЕС роз'яснили, коли можна відкрити пляж й що може спричинити наявність такої палички в воді.
"Хтось поставив грибок, насипав піску чи перерізав стрічку, то це ще не пляж. Повинен бути паспорт зони відпочинку. Там є низка вимог, щоб зона отримала статус пляжу.
А якщо людина тут загине, то ніхто не відповідатиме. Повинні бути, наприклад, туалети, фонтанчики, рятувальний пост, рятувальні човни і кола, точки, де вимірювали б температуру води, має бути водолазне обстеження дна, постійний лабораторний контроль води.
Наявність лактознопозитивної кишкової палички свідчить про те, що, можливо, в водойму попадають фекальні стоки. Якщо є приватний сектор, то скоріше за все фекальні стоки можуть попадати в озеро.
Можливо, також не працює в водоймі процес самоочищення," – роз'яснює причини Андрій Гуляков, очільник Відділення комунальної гігієни санепідстанції Святошинського району міста Києва.
Факт вражав би ще тим, що Наталія Семко, яка відкриває озеро, входить в екологічну комісію облради.
Вражав би, але після того, як ця екологічна комісія підтримала листа на президента і Верховну Раду, щоб ліс таки віддали в адміністративне підпорядкування коцюбинській селищній владі, яка його тоді успішно роздерибанить, то відкрити "пляж", де вода не відповідає нормам СЕС і де будуть купатись діти – це дрібниці.
Лізьте, шановні мешканці селища, упийтесь водою з лактопозитивних кишкових паличок, бо пані Наталія Семко вирішила з панами дери банниками озеро відкрити й попіяритись.
Зранку депутатка облради Наталія Семко телефонувала журналісту і депутату Коцюбинської селищної ради Ірині Федорів і почала погрожувати.
"Запитала мене, чому я не вийшла на суботник прибирати біля озера. Я пояснила, що вихідними і під час відпустки регулярно цим займаюсь, а вчора в робочий день була зайнята тим, що намагалась отримати результати проб води, які робила СЕС.
Наталія Григорівна почала кричати в слухавку: "ти не прокурор". Пояснювала, що вона на сесії селищної ради казала про те, що проби нормальні й їй мають вірити на слово.
Моя відповідь про те, що четверта влада (ЗМІ) ніколи не вірить владі й перевіряє інформацію викликала ще більшу істерику й заяви, що я ці результати купила, бо зверталась не до обласного СЕС, а до київської СЕС. Я пояснила, що зверталась виключно в МОЗ, а там мені повідомили, що балансоутримувачем ставка є київське комунальне підприємство.
Тоді депутатка облради заявила, що я маю їй звітувати про те, що я роблю, бо вона має "вищий ранг". Їй розтлумачувала, що згідно з Законом України звітую виключно перед виборцями – мешканці будинку Меблева 11-Б та Лісова 20-А. Щоб я звітувала перед нею, їй треба не ранг, а лише банальна реєстрація в паспорті громадянина України в будинках мого округу.
От тоді почались погрози, що якщо я щось таке утну (оприлюдню результати), то Наталія Григорівна звернеться до Віктора Федоровича Януковича, щоб... він визнав мене "невміняємой"," – розповідає Ірина Федорів.
На жаль, освітній рівень наших обласних депутатів нижче санітарного мінімуму.
"Я зрозуміла, що говорити нема з ким, бо коли людина, депутат облради від "Партії Регіонів" думає, що в цьому полягає робота президента, а не інших структур, то говорити, справді, нема з ким.
Зранку редакція над цим щиро посміялась. І запропонувала пані Семко звернутись не до Януковича, а до Якубовича на "Поле чудес". Може, там допоможуть вирішити це питання.
А якщо серйозно, то пані Семко не почула головного. Я як молода мама обома руками за те, щоб почистили ставок і проти вирубки дерев. І мені все одно хто чистить став: область, Київ, Євросоюз чи США.
Але якщо є стоки нечистот з приватних будинків, то до того, як робити чистку озера, треба вирішити питання з нечистотами, бо люди візуально бачать, що чистка озера відбулась. Діти, не роздумуючи, туди лізуть, а відповідних табличок, що забороняють купатися, нема.
Хтось перед виборами хоче пропіаритися й відкрити громаді озеро, це зрозуміло. Не зрозуміло як можна так ставитися до своєї громади й зокрема дітей, щоб цинічно відкривати озеро й заявляти всім депутатам селищної ради, що нечистоти не потрапляють до води," – додає Федорів.
За логікою чиновників області й Коцюбинскього журналісти й громада під час захисту лісу купили прокуратуру, суди й ось тепер СЕС і МОЗ.
У них не стає розуму зрозуміти, що за нами не гроші, а буква закону. Саме тому ліс ще стоїть й ми знаємо реальну ситуацію щодо стану води в ставку.
Хочу повідомити всім, що справа щодо порятунку лісу й боротьбою за конституційні права людей, є боротьбою не конкретної редакції, не конкретного журналіста, а кожної людини, яка хоче, щоб її держава нормально розвивалась.
А тим людям, які закидають нам, що ми не прибираємо ліс, то не ганьбилися б. Ви це зробили раз у скільки років для піяру перед виборами, відкриваючи озеро з кишковими паличками для громади?
А ми щороку по кілька разів заходимо в ліс й вивозимо причепи сміття.
2010 рік
2011 рік
2012 рік
і біля озера в 2012 році ми прибирали цього року
P.S. А озеро відкриває кандидат у народні депутати Петро Мельник...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.