3 червня 2024, 22:05

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно.

Мова про підвищення податків на тютюнові вироби.

Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту.

Тютюнова індустрія для досягнення потрібного рішення – якомога меншої зміни оподаткування – застосовує гроші, брехню і маніпуляції. Все заради того, щоб схилити депутатів до потрібного рішення. Рівень проникнення тютюнових компаній у Верховну Раду вражає. Наприклад, у покійного депутата-зрадника Олексія Ковальова помічницею офіційно була Валентина Хоменко, голова корпорації "Укртютюн". А народний депутат фракції "Слуга Народу" Мар'ян Заблоцький до того, як стати парламентарем, працював у громадській організації "Українське товариство економічних свобод", яка у проміжку з 2017 по 2019 рік отримала від компанії Philip Morris 427 тисяч доларів (!). Зараз він член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і спокійно, навіть під стенограму лобіює інтереси тютюнових компаній.

Але, схоже, напередодні голосування за підвищення акцизів щось пішло не так і тютюновики випустили на арену – в ТГ-канал "Труха" такого собі "лідера громадської думки" виконавчого директора ГО "Український інститут майбутнього" Анатолія Амеліна. Особисто у мене був конфлікт з цією ГО і він стався, коли "експертка" Українського інституту майбутнього Тетяна Ющенко (Огневі'юк) очевидно за завданням панів-керівників виступала проти створення Вищого антикорупційного суду України – ВАКСу. Аргументи були такі – це інститут для відставки країн третього світу, а не для України. "Експертка" ходила по телеетерах, писала всюди ці тези. Але в ніч перед голосуванням законопроєкту про ВАКС "експертка" передумала і написала статтю, що треба голосувати за закон про створення ВАКС. Це про експертизу.

На тг-каналі "Труха" переддень голосування законопроєкту про нові ставки акцизів на тютюнові вироби раптом процитовали статтю пана Амеліна, в якій він показав свою "експертизу" у питанні оподаткування тютюнових виробів і виступив ще фахівцем у сфері громадського здоровʼя – обидві його "експертизи" не мають нічого спільного з експертністю."У разі ухвалення цього законопроєкту до 2028 року Україна отримає європейський стандарт мінімального рівня акцизу на сигарети – 90 євро за 1000 штук. Акциз на ТВЕНи буде на 20% нижчим, що, з одного боку, відповідатиме підходам ЄС, з іншого – стимулюватиме споживання ТВЕНів, де немає підробок і менша шкода для організму, а також гарантоване наповнення бюджету", – говорить Анатолій Амелін, виконавчий директор аналітичного центру Український інститут майбутнього у новині вищеназваного ТГ-канала.


Помилка "експерта" Амеліна N1:

З 2021 року в Україні діє однакова ставка податку на звичайні сигарети і на тютюнові вироби для електричного нагрівання – ТВЕНи. Коли рішення підтягнути ставку на ТВЕНи для звичайних сигарет почало діяти, лише за перший рік доходи в бюджет від ТВЕНів збільшилися у 6 (!) разів. І цей успіх зберігається всі роки – податки без проблем забирають попри похмурі прогнози, що через подорожчання ТВЕНів зʼявиться контрабанда і контрафакт. Самі ж депутати пишуть, що 99% ТВЕНів – легальні! Питання: кому тоді вигідно робити ставку податку на ТВЕНів нижче за сигарети? Відповідь очевидна – тільки тютюновикам! У разі розірвання єдиної ставки і зменшення податку на ТВЕНи український бюджет не отримає 15 мільярдів гривень за 2025-2028 роки і щонайменше 5 млрд грн за кожен наступний рік.

Це брудна гра Амеліна на користь такого собі платника податків – компанії Philip Morris. Ця компанія – прямий вигодонабувач від розʼєднання ставки податку на сигарети і ТВЕНи і зменшення акцизу для ТВЕНів. Так звані "айкоси" від Philip Morris в Україні займають 80% ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну. Це гра на користь компанії, яка не пішла з росії і наразі є одним з найбільших платників податків в рф. Думаю, зайве нагадувати, що ці гроші йдуть на вбивство українців і України. Саме тому НАЗК внесла компанію Philip Morris до реєстру міжнародних спонсорів війни.

Помилка "експерта" Амеліна N2:

Амелін пише як про благо, що менша ставка податку на ТВЕНи – стимулюватиме споживання ТВЕНів, ніби вони не шкідливі для здоровʼя. З якоʼї пори юрист став фахівцем у сфері громадського здоровʼя?!

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) та Міністерство здоровʼя України вважає ТВЕНи таким же злом для українців, як і сигарети. І ця інформація є на офіційному сайті МОЗ.

"Тютюнові вироби для нагрівання є тютюновими виробами, і всі положення Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ), які стосуються традиційних тютюнових виробів, поширюються і на тютюнові вироби для нагрівання, включаючи оподаткування", - сказав Голова Представництва Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доктор Ярно Хабіхт.У народних депутатів завтра є два здорових варіанта. Перший. Підтримати урядовий законопроєкт N10090 із правкою про те, що податок на сигарети і ТВЕНи не розʼєднується і надалі підвищується синхронно. Другий. Проголосувати за законопроєкт N10090-3, де так само йдеться про збереження однакової ставки податку на сигарети і ТВЕНи, який розробила народна депутатка фракції "Слуга народу" Лада Булах, яка, до речі, і є фахівчинею із громадського здоровʼя.


Я знаю, що депутатів зараз закидають різною брехнею на кшталт, якщо ТВЕНи подорожчають люди перейдуть на дешеві сигарети і т.д. Це брехня. Насправді подорожчання і тільки подорожчання призводить до масової відмови від куріння. Водночас за рахунок збільшення акцизів бюджет не зазнає втрат, а навпаки надходження зростають.

Це і має бути метою діяльності народних депутатів і уряду: збільшення тривалості життя українців і зростання надходжень до бюджету.

Амелін в цих питаннях або не розбирається, або навмисно бреше. І як ми бачимо зі звітів Інституту майбутнього цілком ймовірно він це може робити за гроші тютюновиків.

Дивіться: ГО, яку очолює пан Амелін, радо бере гроші у Philip Morris – це найбільший "благодійник" Українського інституту майбутнього у 2019 році!

До речі, це не є конфліктом інтересів для керівника Українського інститут майбутнього – лобіювати інтереси спонсора?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...