25 жовтня 2012, 16:27

''Якщо ви цього не зробите, це скінчиться погано і для вас!'' – Група Першого грудня закликає усіх йти на вибори.

Шановні читачі, коментатори, журналісти! Величезне прохання до вас: розповсюджуйте відео і тексти учасників Групи Першого грудня, що кличуть всіх нас на вибори. Перешліть однокласникам, запотсіть на стр у фб, покажіть батькам і бабусі і дідусю, всім родичам, сусідам. Тут дуже мудрі і дуже вчасні думки найсовісніших людей України.

Учасники Ініціативної групи "Першого грудня" про вибори та вибір кожного (відеоблоги)

Напередодні парламентських виборів 28 жовтня Євген Сверстюк, дисидент, філософ звертається до молодих людей: "Доля вирішується не моя, доля вирішується ваша. Будьте пильними і творіть те, що ви маєте творити вже сьогодні, сміливо й безоглядно. Якщо буде допущено до вашої волі людину підкуплену, людину, яка підкуповує, то майте на увазі: ви голосуєте за корупцію".



І додає: "Пам'ятайте: ніхто не може купити ваш голос. У вас немає жодних зобов'язань перед тими, хто на вас тисне".

Мирослав Маринович, дисидент, віце-ректор Українського католицького університету пропонує не вибирати між добром і злом, між меншим і більшим злом – "Я пропоную вибрати добро, яким є усунення від влади нинішньої адміністрації. Це для мене є однозначне добро".



Маринович переконаний, зо добра перспектива для України – досяжна і залежить від нашої здатності навчитися діяти як один національний і громадянський організм, визначати і змінювати владу, чути один одного і досягати мети.

Мирослав Попович, філософ, академік, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України застерігає владу: "Ми не погрожували нічим у нашому зверненні і не хотіли б, щоб це сприймалося як погроза, але маємо на увазі, що у розпорядженні суспільства немає танків, немає кулеметів, але у них, у цих простих людей, є можливість вчинити громадський опір, і така можливість, зокрема, реалізовується і тоді, коли виходять на площу і просто стоять – ви це бачили у нас і бачили по телевізору в арабському світі і так далі. Але є можливість організувати духовний опір владі, і це дуже ефективний засіб".



"Мури, які вже падали під наступом людей, неминуче впадуть знову" – нагадує філософ.

Почесний президент Національного Національного університету "Києво-Могилянська академія" В'ячеслав Брюховецький, як завжди прагматичний:

"Я думаю, що всі політичні сили заслуговують на увагу українців. Інше питання – що бачити. Тут важливо бачити, що роблять усі політичні сили, і відповідно робити свій вибір, тому що не можна сказати: я за цю політичну силу, а інші мене не цікавлять. Ні, хтось цікавить позитивно, хтось негативно, але аналізувати треба в цілому, тому що від цього залежить вибір людини і вибір суспільства в цілому".



Він розуміє, що ґрунтовний аналіз можливого вибору потребує часу, але переконаний, зо за українською надією має стояти не ілюзія, а велике зусилля людей.

Вадим Скуратівський, доктор мистецтвознавства, публіцист нагадує, що "апелювати слід до всіх, іншого виходу у нас немає. Саме тому я й приєднався, перепрошую, не до політиків, а до антиполітиків у вигляді цього самого руху. Маю надію, що ви нам у цій "сатьяграсі" допоможете, у цій самій боротьбі, перепрошую, без калашнікових і без інших супровідних інструментів. Маю велику надію на вас. Якщо ви цього не зробите, це скінчиться погано і для вас, і для нас, і для всієї майбутньої України".



Ігор Юхновський, доктор фізико-математичних наук, академік закликає прийти на виборчі дільниці і вірить в мудрість українських людей: "Чого я не хочу в результаті голосування? Я не хочу, щоб в країні встановилася гегемонія якоїсь однієї партії. Це непотрібно для України. Щоб цього не було, я вірю в мудрість народу, який цього не допустить".



Група "Першого грудня", до якої входять В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський солідарні у своєму переконанні, що сьогодні моральна втеча, нейтралітет чи байдужість стануть злочином і зрадою: "Наш єдиний шанс – це наша безумовна відповідальність: кожного особисто і всіх нас разом".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...